Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok arról, aki nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok arról, aki nem akar közös kasszát?

Figyelt kérdés

2020. jún. 24. 15:15
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek vele, én sem akarok
Megértem az álláspontját, de én szeretnék közös kasszát
Nem értek vele egyet, szerintem egy komoly párkapcsolatban alap a közös kassza
53 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Két dolgozó, saját céljaiért is tenni akaró, önmagát is építeni akaró ember között sokkal inkább hátráltató katyvasz és felesleges bonyolítás. Nyilván egy komoly kapcsolatban alap, hogy van közös pénz, nem sok értelmét látom a kasszánál számolgatni, hogy ki mennyit adjon bele. De ugyan így nagyon nagyon fontos az is, hogy mindenkinek lehessen saját pénze is amivel a saját céljaiért tud dolgozni. Egy kapcsolat fejlódése két különálló egyén egyéni fejlődése összerakva. Ez nem megy ha azt se látod mennyit tudsz szánni önmagadra és hol tartasz. Semmi értelme közösként kezelni olyan pénzt ami nem a közös célokra kell. Bevásárlás, rezsi, közös célok, nyaralás, közös megtakarítás bármi menjen közösből, de ami az én célom az ne a közösből legyen megvalósítva.
2020. jún. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Megértem, de ha együtt akarunk élni, szerintem elkerülhetetlen. Vagy minden fürdés után nézzem meg a vízórát és porciózzam ki a kaját, és fizettessem ki vele az alapanyagokat meg a gázt, ami a sütéshez kellett? Ez kibszott szánalmas. Ha meg van gyerek is, akkor aztán főleg.


Abban egyetértek, hogy nem kell a teljes keresetét az embernek beömleszteni a közösbe, mint valami kommunista diktatúrában, tehát pl tehet félre saját célra, de igenis legyen egy összeg, amit meghatároznak kaja/rezsipénzként és amibe beleadnak, bízva abban, hogy nem az egész az ő pénzükből lesz fizetve, hanem a másik ugyanannyit beletesz. Ugyanúgy a programoknál is, fizessünk egyben, aztán majd legközelebb fizet a másik

2020. jún. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit is jelent a közös kassza? Mert nálam például azt, amit a #2-es írt, hogy úgymond a teljes keresetet beleömlesztik a közösbe, és egy forint se az enyém vagy a tiéd, hanem MINDEN KÖZÖS.

Én ilyet sose csinálnék. Természetesen alap, hogy a lakbért/rezsit/kaját/közös utazást/programokat felezzük, meg az is előny az idő előrehaladtával ha egy párnak van közös megtakarítása. De mindent bedobni a közösbe, felesleges. Mindenkinek vannak egyéni céljai/szükségletei. Onnantól kezdve, hogy el akarok menni fodrászhoz addig hogy el akarok utazni egy barátnőmmel 2 napra Spanyolországba, ne kelljen már minden forintról elszámolni, ne kelljen már a "közösből" kivenni. Ezekre mindenkinek legyen saját megtakarítása.

2020. jún. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

Én megértem, ha valakinek nem pálya a dolog, de én nem így képzelem el a tartós kapcsolatot. Szerintem amint összeköltözés van, onnantól kezdve már nehezebb külön kasszán lenni, de ha meg már gyerek is van, akkor főleg nem tudsz árcímkét rakni mindenre. Az a baj, hogy oké, külön kasszán az ember számlával tudja a bevásárlásait felezni, de pl a "természeti" dolgokat mégis hogy számolják el? A heti kétszeri wc-pucolás vajon egyenértékű-e a mindennapos főzéssel? A gyerekkel otthon töltött idő, ami sajnos bevételkiesés az egyik félnek, vajon kiegyenlíthető-e azzal, hogy a másik fél teljes állásban dolgozik továbbra is? Szerintem onnantól kezdve, hogy közös élet van, onnantól kezdve értelmezhetetlen a közös kassza is. Házasságban már csak azért is, mert hacsak nincs házassági szerződés, tökmindegy a pár hogyan élte a mindennapjait, úgyis feleződik minden váláskor.


Nálunk egyébként úgy működik, hogy mindkettőnknek külön bankszámlája van, amire kapjuk a fizetéseket ugyebár, de nem tartjuk számon, hogy ki mikor mit fizetett, ez gyakorlatilag ugyanannak a nadrágnak a két zsebeként értelmezhető. Hó végén meg ami marad a számláinkon, a közös megtakarítási számlára átutaljuk, mondhatni mikor mosás előtt átnézed a zsebeket és kiveszed belőle az ott felejtett aprót :) Ennek az az előnye megvan, hogy nem kell kunyerálni ha fodrászhoz akarok menni és elszámolni azzal, hogy már megint vettem valamit a hobbimhoz vagy a gyereknek új cipő kellett, esetleg meglepi ajándékot könnyebb így kivitelezni, de cserébe nincs is számolgatás és felezgetés és nem is tartjuk számon, hogy a legutóbb ki fizette a nagybevásárlást vagy valami. Én el sem tudnék képzelni egy komoly kapcsolatot, ahol ez nem működőképes, mármint nyilván mindenki úgy él, ahogy neki tetszik, csak a külön kassza számomra elég visszás a saját kapcsolatomban, így hát nyilván én nem élnék olyan emberrel, akinek meg az elképzelhetetlen, hogy közösködjünk.

2020. jún. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
16%
Közös lónak túrós a háta. Ha egyik beletesz 800-at havonta, amásik meg 50et megtakarításként, majd aki 50et tett bele elválik, s jogosan követeli a felét. Ez így fair dolog? Szerintem nem. Hiába jönnek a nők azzal, hogy de gyereknevelés, ez az. Addig a férfi tartja a hátát, amíg az ő gyerekét az anyuka neveli. Tehát 50/50, mert a gyereknevelés egy főállású munkaviszony kb, legalább is leterheltség szempontjából.
2020. jún. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%

"A heti kétszeri wc-pucolás vajon egyenértékű-e a mindennapos főzéssel?"

Ez mennyibe kerül akkor a férjednek? A mindenkori fizetésének X százaléka? Ne nevettess már, te beszámozod, a másik nem teheti. Megnéznélek akkor ha mondjuk te 10x annyit keresnél mint a másik, akkor is ezt mondanád? Szerintem nem, sőt...

2020. jún. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
#6 de hát pont ez az, hogy számolnád el ezeket? Kiszámolsz egy mindenkori takarító/bejárónő/szakács átlagfizetést és lebontod órára, vagy hogy felezed ezeket a dolgokat? És akkor arról már ne is beszéljünk, hogy pl ha az egyik fél gyakrabban takarít, amihez plusz vizet használ, illetve ugyanez a személy esetleg napi 2x szeret zuhanyozni, akkor vele mégse felezd a vízszámlát, mert mégis milyen az? Vagy a pörkölt szárazanyagtartalmát fogyasztás arányában felezitek el, mert egyikőtök két tányérral evett, a másik meg három? Ez együttélésnél annyira életszerűtlen, hogy ha történetesen 100x többet is keresnék, mint a férjem, akkor sem akarnék különcködni.
2020. jún. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom... Nekem a férjem nem a legtakarékosabb ember a világon és a pénzzel nem tud jól bánni. Nálunk ő keres többet, de én biztos, hogy nem és szerintem ő se szeretne közös kasszán lenni.

A lakásunkkal kapcsolatos költségeket felesben fizejtük. Ha boltba megyünk, akkor amit csak én magamnak veszek azt én fizetek, amit ő magának, azt ő fizeti, amit pedig mindketten használunk/eszünk azt elosztjuk egymás között nagyjából egyenlően, ami nem mindig sikerül, van amikor én fizetek többet, bmvan amikor ő, de ez idővel kiegyenlítődik. Szóval nincs az, hogy pl én 5 szeletet eszek a kenyérből, ő pedig 7-et és akkor ebből probléma lenne :D

Amúgy van közös megtakarításunk, azt csak egymás beleegyezzésével használjuk fel.

Nekünk ez így jó :)

2020. jún. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
7-es, azt a gyereket 2 ember akarta, innentől ha 1ik kiesik miatta (de tényleg csak az 1ik) akkor a másik fedezi a dolgokat. Miért kellene pluszba pénzt adni az anyának? Ő nem akarja a gyereket? Ezt béranyának nevezik és milliókba kerül.
2020. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#9 ki beszélt itt arról, hogy pénzt adjon bárki is bárkinek? Pont ez az, hogy a közös kasszában ez fel sem merül, míg külön kasszázásnál ezen is lehet lovagolni, hogy akkor most az én GYED-em az mennyivel kevesebb mindenre elég, mint a "normál" fizetésem, így nem lehet felesben fizetni mindent, de vajon ezt ellensúlyozza-e az a tény, hogy cserébe meg a 0-24 munkavégzésem a gyereknevelés? Én személy szerint el sem tudom képzelni ilyen szituációban hogy működhet (jól és igazságosan) a külön kassza.
2020. jún. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!