Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Válás után az új párod,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után az új párod, akivel összeköltöztél, hogyan áll hozzá a korábbi kapcsolatodból született gyereke(i)dhez, akik veletek élnek?

Figyelt kérdés

Nevelő/mostohaapuként viselkedik vagy távolságot tart?

Nálam 6 és 8 éves gyerekek, eleinte minden szuper volt, de az idő múlásával, erősen leredukálódott a törődés,gyerekeim mondták h kár h nem játszanak velük.mert h van egy 12 éves fia, velünk él, ő csak enni jön ki a szobájából, folyton csak xboxozik, és nem túlzok.



2020. jún. 26. 21:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

Valas utan senkivel sem koltoznek ossze. A legfontosabb a gyerekem. Kuki sok van, belole viszont egy.


Max. ilyen itt-ott alvos kapcsolatba mennek bele, kotottsegek nelkul.

2020. jún. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%

Mit vársz egy mostohától? De most komolyan. Te nőként, anyaként is egy elég nehéz mostoha vagy, hát még egy férfi. 12 éves gyerek, aki csak enni jön ki a szobából?egész nap játszik, és gép előtt van? Ez a mondatod önmagáért beszél, nem is kell több. Ilyenkor mikor ilyet olvasok mindig azt gondolom, hogy vagy a saját szülővel, vagy sehogy, de így ahogy ti, így nem.Soha.


Tényleg, csak egy kérdés: nem szégyelled magad nőként, magadat anyának mondva?

2020. jún. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2eset nem értem mi baja.
2020. jún. 26. 22:10
 4/14 anonim ***** válasza:
17%
3 Sajnálom a mostoha fiadat, az a bajom, hiába húzod le az értékelést.
2020. jún. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem értékeltem senkit.

Én is sajnálom őt, h burokban nő. Kérdeztem tőle régebben, hogy aputól sok mindent megtanulhatnál, olyan ügyes, erre azt mondta, hogy ha felnőtt lesz, majd felhívja őt. De mondom nehezebb telefonban elmagyarázni, mint most látnád. Jajhát ő úgy gondolta, hogy eljön az apja és megcsinálja... Az apja ezt hagyja. Nekem furcsa, mert az én gyerekeim érdeklődőek és sokmindent megcsinálnak már maguk. De a nagyfiú krumplit sem pucolt soha és nem is fog ...?!


De igazából nem ez a téma, hanem az apa hozzállása az ő mostohagyerekeihez.

2020. jún. 26. 22:22
 6/14 anonim ***** válasza:
22%

*De igazából nem ez a téma, hanem az apa hozzá állása az ő mostohagyerekeihez.* milyen hozzáállást vársz egy ilyen férfitől, akinek végig kell néznie ezt ami a fiával történik? hm?


Én azon csodálkozom, hogy egyáltalán még ott van a gyerekkel, egy ilyen környezetben. Azonnal fogtam volna a gyereket és mentem volna a helyében el.


Egyébként a fiút szakemberhez kéne vinni, ha nem vetted volna észre eddig.

2020. jún. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Ahogy leírod, az alapján ő a saját gyerekét is lexarja, az lenne a fura, ha a tieiddel többet törődne.

Itt te vagy a kapócs, akihez mindenki kötődik, neked kell kicsit jobban összerázni a társaságot, kialakítani a közös, családi szabályokat és hagyományokat.

Szépen, fokozatosan, nem erőltetve.

Mondjuk remek "csapatépítő tréning" tud lenni egy közös nap a strandon, egy új társas, bográcsozás, stb.

2020. jún. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az a gond, hogy a sajátjával sem törődik, csak rábízta az elektronikus bébiszitterre, és pláne nincs kedve vele vitatkozni, ha le kellene róla jönnie. Akkor mit vársz tőle, hogy még két gyerekkel játszom családosdit. Annyit tehetsz, mint előző is írta, hogy te szervezel közös programokat, amiben nincs telefon és muszáj egymással foglalkozniuk, ha nem akarnak unalmon halni.
2020. jún. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

2 es 4 evesek voltak a gyerekek amikor osszekoltoztunk, elejen leszogezte h o csak neveloapa szeretne lenni, nem apa.

Megis a kezdetektol apakent viselkedett (jatszott, pelenkazott,kesobb hazit irt veluk, szuloire jart) kiveve h csak elturte ha puszilgatjak, olelgetik (igaz edesanyjanak sem ad puszit), szoval testi erintkezest leginkabb csak tolem elvezte, a gyerekeknek csak hagyta.

2ev telt el amikor azt vettem eszre hogy o kezdemenyezi az esti joejtpuszit es elkezd a gyerekekrol sztorizni nonstop masoknak, ha a lanyok jottek h xy kisfiu puszit kert, felcsattant h ehhez meg fiatalok es o bizony fegyvertartasi vizsgat fog tenni stb. Szoval megszerette oket, nagyon, 3evvel osszekoltozes utan mar ugy hivatkozott rajuk h a mi gyerekeink. Vegtelenul orulok h amikor eloszor mondta h o sosem fogja szeretni csak nevelni oket, akkor a szivemre hallgattam es nem menekultem haza vonyitva anyamekhoz.

Jobb apukat nem is kivanhatnek a lanyaimnak.

2020. jún. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9es ez ijesztően kezdődött, örülök h sikersztori lett :-)

Itt a párom eleinte apukaként viselkedett, és örültem h a gyerekeimnek lett egy jó apamintájuk, mondtam is neki. De kezdett feltűnni h amikor nincs szitu, akkor magától nem kezdeményez. Lehet h korábban is ez volt, csak nem láttam a szememtől. A fia barátságos de soha semmi nem érdekli, és az apja szerint normális h ennyi életkorkülönbséggel nem csatlakozik. Karantén előtt sokszor vittem suliba, mindig érdeklődtem beszélgettem. De ő sosem kérdezett vissza. Kipróbáltam, nem szóltam hozzá, végig kuka volt, telefonozott. Megkérdeztem h te csak akkor beszélsz ha kérdezlek? Igen.


Az apja látja h nekem ez nem tetszik de szerinte nekem kell erőltetnem, megsimogatnom őt. Szó szerint el szoktam felejteni h otthon van, alszik és játszik. Programokat szerveztem, a kicsik miatt mindig van, az apja ellenáll h hát a nagyfiút nem fogja érdekelni, mindegy, mi attól ugye elmegyünk. Kirándulást kierőszakolta az apja, ott majdnem végig csak aludt.


A párom kijelentette h ő hébehóba vigyáz a kicsikre, de ne várjam tőle pl, hogy rendszeresen elviszi heti 1x az 5percre levő fociórára, meg sem kellene várnia, mert a végére odaérek a munkahelyemről. Holott közben a nagyfiát szinte minden nap fuvarozza focióra miatt sokkal messzebbre és ott dekol, időben bőven kijött volna.


Kíváncsi lennék, hogy a gyerek korkülönbség is hogy jön ki másoknál hozzáállásban is.

2020. jún. 27. 08:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!