Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl korán mondtam, hogy szeretem? Ha megijesztettem, mi történhet?

Figyelt kérdés

Március végén ismerkedtünk meg a barátommal, május elejétől hivatalosan is egy pár vagyunk :) Rengeteg programot szervez, sokat utaztunk ez a pár hónap alatt is, az elmúlt héten pedig bemutatott az anyukájának és a barátainak is (külföldi, így több, mint 500 km-t utaztunk odaáig). Hihetetlen jól éreztük magunkat, minden szuperül ment. Aztán amikor utaztunk vissza, kicsúszott a számon, hogy szeretlek. Tényleg nagyon szeretem.

Viszont ő nagyon meglepődött, és gyorsan magyarázkodni próbált. Hogy nem túl korai ez? Illetve, hogy nagyon nagyon kedvel engem, de adjak még neki időt, ő ezt még nem tudja mondani nekem.. Persze megértem, de nyilván legbelül azért kicsit rosszul esett. Amikor rákéreztem, hogy megijesztettem e most ezzel, aztmondta, hogy kicsit igen.. Mert talán még senki nem mondta ezt neki.

Mondta korábban, hogy nincs túl sok tapasztalata a kapcsolatok terén, de nem gondoltam, hogy ennyire nincs, hogy nem is mondta neki még talán senki, hogy szeretlek. (pláne azok után, hogy mindig nagyon szuper program ötletei vannak, nagyon romantikus, kedves..)

Általában hétvégente találkozunk csak a munka miatt, így fogalmam sincs mire számítsak majd ezen a hétvégén. Létezik, hogy emiatt inkább ki akar majd szállni a kapcsolatunkból? Van ilyen, egy túl korán kimondott szeretlek miatt? Vagy minden megy tovább ugyan így, aztán majd mondja, ha érzi. Vagy még egy lehetőség, hogy én gondoltam csak túl sokat erről a kapcsolatról, és csak simán hülyét csinálok magamból ha így hagyom?

Kinek mi a tapasztalata?

Köszi

N26 (ő is 26)


2020. jún. 29. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem rontottál el semmit,kimondtad amit èrzel ès ez nem baj,az hogy váratlanul èrte azt mèg megèrtem,de hogy 26-èvesen ne tudja kezelni az ilyen helyzetet azt nem tudom mire vèlni,akkor mièrt szervez sok közös programot ha nem akar tőled semmit? Szerintem nincs mitöl fèlned,adj egy kis időt a dolognak,ne eröltess semmit,azt majd kiforja magát a dolog..
2020. jún. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg elobb csuszik ki, hogy szeretlek, mint bemutatas a csaladnak.

Na es egy szeretlek meg nem azonos azzal, hogy oo, gyereket akarok szulni neked!

2020. jún. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ö is azt érzi amugy amit te? Neki is szuper az egész?


En egyik exemmel jàrtam ugy hogy màr egymast rég be is mutattuk söt csaladi esküvöre is màr együtt voltznk hivatalosak es nagyon jokat is nevettünk együtt azt hittem minden teljesen a sinen van es màr komolynak vehetem a kapcsolatot kileptünk az összejövési ismerkedesbi fazisbol (3 honap mulva), erre meglattam a gépében hogy tarskeresön levelezik masokkal.

Aztan olyanokat mondogatott fél év mulva is hogy szeret de nem szerelmes belém.


Igy èldegéltünk egymas mellett 3 évig aztan kidobott

2020. júl. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem is furcsa, hogy így reagált.


Milyen nyelven mondtad, hogy szereted? Egyszer egy anyanyelvi némettanárom mesélte, hogy nekik 3 szavuk van a szeretlekre, és a mindenki által leggyakrabban ismert "liebe" annyira erős, hogy inkább csak több év együttélés/házasság után használnák, ha nagyon kiegyensúlyozott a kapcsolat.


Nem lehet, hogy nálatok is valami hasonló gond lehetett? Ő mást ért szeretlek alatt, mint te? Szerintem nem kell amúgy aggódni, ha első barátnő vagy, akkor még bele kell jönnie az egészbe, két hónap alatt lehet, hogy ez kimaradt ;)

2020. júl. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, ő is jól érzi magát. Illetve minden hétvégén elmondja, hogy mennyire szeret velem lenni. Így volt ez most a legutóbbi utazásunk végén is, hogy szuper volt a hét, és nagyon örül, hogy elmentem vele.


Ő horvát, viszont németül beszélünk egymással. Így igen, a liebe szót használtam :) De ha ez ennyire erős, akkor csak simán a mögen-t használják előtte? Azt gondoltam, hogy az ebben az esetben, csak "kedvelni"-t jelent.

Bár ha így, akkor nem vészes a helyzet, mert ő konkrétan azt válaszolta, hogy "ich mag dich sehr", csak a liebe fokozathoz kell neki még idő, azt még nem mondja.

Köszönöm a válaszod, ezt nem tudtam :)

2020. júl. 1. 17:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne 100%-ig biztos, mert vagy öt éve volt, de valami hasonlóan laza dolgot mondott (talán az egyik a mag volt a másik a mögen, harmadik személyben is) a némettanárunk is és mikor kérdeztük, hogy és mit mondasz, ha nagyon-nagyon szeretsz valakit (de nem vagytok házasok több éve), akkor ő is hozzátette a sehr szót.


Az meg további jó kérdés, hogy a horvátoknak van-e külön szavuk/kifejezésük valamelyikre, ahol még további jelentésárnyalatokat kap. De szerintem akkor inkább nyelvi probléma lesz :)

2020. júl. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem, egy pár vagytok, nem? Akkor miért ne lehetne azt mondani hogy "szeretlek"? Nekem ez fura, ha nem mondhatom akkor mitől lenne a "párom"?
2020. júl. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálam ez a lapát tipikus esete. Kukázd.
2020. júl. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Számomra kérdés, hogy te hogyan képzeled el a kapcsolat jövőjét. Szerintem teljesen normális, ha egy nő 26 évesen már házasságban, családban gondolkodik.

Most nagyjából tisztázódott, hogy a horvát úriember laza, különösebb elköteleződés nélküli kapcsolatot akar, ehhez a hátvégi együttlétek is teljesen alkalmasnak tűnnek.


Én korábban tudtam, hogy fiatalon szeretnék majd családot, így kb 3-4 hónap után finoman tapogatózni kezdtem a barátaimnál, hogy hogyan látják a kapcsolatunk jövőjét. Tapasztalatom az volt, hogy 26 évesen nem nagyon gondolkoztak ilyesmiben, csak jól akarták érezni magukat a társaságomban. A végén 27 éves koromban találkoztam egy magát komolyan vevő 36 éves férfival, akihez hozzámentem, most várom a 2. babánkat, 31 évesen.


Szóval szerintem gondolkodj el azon, hogy mennyi időd van arra, hogy komolytalan párkapcslatokkal pazarold az idődet. Bár, ha te esetleg nem akarsz családot, akkor végülis mindegy.

2020. júl. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!