Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet tenni, ha nem lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni, ha nem lehet beszélni a pároddal?

Figyelt kérdés

A csapból is az folyik, hogy a kommunikáció az alapja a kapcsolatoknak. Néha ez működik nálunk, de nem is nagyon szoktak problémáink lenni. Ha viszont vannak nagyobb gondok, akkor a párommal (F) egyszerűen nem lehet beszélni. Jobb esetben elmondom a problémát és letudja annyival, hogy "oké". Rosszabb esetben flegmán beszél, ironizál, közbe szól, bármilyen nyugodtan beszélek is, nincs eredmény.

Elég régóta tart ez a kapcsolat, nem szeretném eldobni, de eddig mindig nekem kellett kezdeményeznem. Ha megbántott valamivel (meg volt beszélve közös program, aztán utolsó pillanatban szólt, hogy nélkülem megy) akkor sem lehetett egy rossz szavam sem.

Szeretném, ha ő is tenne valamit a békülésért, vagy belátná, hogy mivel és miért volt problémám. (Természetesen nem gondolatot kell olvasnia, hanem amit elmondok hogy bánt, azt kicsit átgondolni)

Amikor működik a kommunikáció gyorsan túlesünk a problémákon és sikerül megoldani őket, de amikor nem, akkor nagyon csalódott vagyok, hogy mindig nekem kell megpróbálni mindent, hogy helyrejöjjön.


Azt szeretném tisztázni, hogy biztosan szeret, nem is az a kérdés hogy megéri-e együtt maradnunk, mert ha nem, meglépem ha kell. Ezt megelőzve szeretnék tanácsot kérni, hogy mi a módja annak, hogy lehessen beszélgetni, vagy kicsit gondolkodóba ejteni egy ilyen pasit.


2020. júl. 5. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is ilyen volt? Ha igen, minek jöttél össze vele? Bocsánat, de ez jutott eszembe először.
2020. júl. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát tudod, nem az első pár hónapban mutatja meg az ember a foga fehérjét.

Utána meg amikor előjött, akkor sosem tudtam szakítani, mert szerettem. Most is szeretem, csak már cseppek híján be van telve a pohár.

2020. júl. 5. 12:16
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Megtanítani kommunikálni.
2020. júl. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon jól teszed, hogy nyugodtan, őszintén kommunikálod a gondokat! Most is így kell tenned: megmondanod, hogy ez az állapot számodra tarthatatlan. Szereted, de ez így neked nem jó, és ha nem sikerül megoldani, mert ő nem hajlandó ebben részt venni, akkor kész vagy kilépni.


Néhány embert pont azt térít észhez, ha reális veszélybe kerül az eddig megszokott kényelmes életmódja, vagyis felfogja, hogy nálad már betelt a pohár, és nem háríthatja tovább a problémákat, nem tartható ez a viselkedése.


Az írásodból az jön le, hogy neked már a szakítás is megfordult a fejedben. Számomra a szakítás komoly dolog, amivel nem szabad dobálózni, de ha tényleg így érzel, az a legjobb, ha leülsz vele és elmondod neki őszintén, hogy ha nem hajlandó rendesen megbeszélni, együtt megoldani a dolgokat, az lehet a vége. Szerintem ha látja, hogy igenis ez számodra komoly probléma, és nem tehet meg akármit, mert valós esélye van annak, hogy ha így folytatja, vége lesz, akkor elgondolkozik. És remélhetőleg felfogja, hogy ezt muszáj megoldani, neki is tennie kell a kapcsolatért, nem a te dolgod folyton engesztelni őt.

2020. júl. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%
Ne legyél ennyire erőszakos... Tartsd tiszteletben őt, figyeld meg, ismerd meg, FOGADD EL! És változtass, ő is változni fog
2020. júl. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves? Voltam ilyenben, az ember egy idő után nem változik. Ragaszkodhatsz hozzá, de ha neki ennyit ér a kapcsolatotok, hogy nem hajlandó tisztázni dolgokat, ne számíts jobbra.
2020. júl. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mindenkinek igaza van. Elfogadni is tudni kell, meg változni is, saját magunk miatt.

A szakítást meg semmiképp nem szeretném felhozni addig, amíg tényleg nincs minden veszve, abban az esetben amúgy sem menne.

2020. júl. 5. 13:33
 8/10 A kérdező kommentje:

#6

26 éves. Sajnos nekem is megfordult a fejemben, hogy nem biztos hogy lesz változás, de most diplomázott, most egy teljesen más szakasz jön, gondoltam hogy minden környezeti hatás befolyásholhatja az embert.

2020. júl. 5. 13:35
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a hatossal. Ha szeret, akkor figyel rád és arra, hogy neked mi a fontos. Nem önzően azt várja, hogy folyton te engeszteld.

Te kettőtökért teszel, amikor a problémákat át akarod beszélni. Próbáld ezt tudatosítani benne.


Igen, más szakasz jön az életében, de ettől még tisztelnie kell ugyanúgy, ez a szeretet része. Ne engedd, hogy lesöpörjön, magas lóról beszéljen veled emiatt. Légy te is figyelmes és nyitott az ő gondjaira, biztos jól jön neki a támogatás. De semmi sem mentség ennek a viszonzása alól. Ha ez nem működik oda-vissza, akkor nem egy egészséges kapcsolat.

2020. júl. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, ha a diploma miatt feszült volt, de normális ember azért nem rombol le maga körül mindent egy kis feszkótól.

Annyit tennék, hogy figyelem, ezután hajlandó-e a kommunikációra, vagy előhúz valami új okot, amire ismét ráfoghatja, hogy miért ilyen. Abban az esetben lapát.

2020. júl. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!