Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a megoldás, ha semmi sem jó?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a megoldás, ha semmi sem jó?

Figyelt kérdés
A párom jó pár családtagja úgy megsértett, hogy lehet soha életemben nem leszek rájuk kíváncsi. Nem vagyok hajlandó leülni velük megbeszélni sem a dolgokat, mert akárhányszor próbáltam ezelőtt, csak és kizárólag nekik lehet igazuk mindenben. Úgy gondolom, ezt meg nem megbeszélésnek hívják. Egy ó mint száz, látni sem akarom őket. Ez viszont azt vonja maga után, hogy a barátomat lelkileg terrorizálják, próbálják ellenem hangolni, papucsnak titulálják, mert hagyja, hogy én ne menjek egy olyan helyre, azaz a családjához, ahol igyekeznek földbe döngölni és megvéd előttük. Mi lenne a megoldás? Nem akarom, hogy ne menjen hozzájuk, így viszont minden alkalom veszekedésbe torkollik, mert mindig össze akarnak minket ugrasztani, piszkálják, zsarolják hogy én szétszedem ezzel a családot, kevernek a hátunk mögött, hazudnak stb. Ilyen sz.rkeverő bandát én még nem láttam. Én biztosan nem megyek, akármit csinálnak. Így viszont soha nem lesz béke. Azon gondolkodtam már, hogy szakítok, de a barátom ezt nagyon nem szeretné, inkább akkor ő sem jár haza, de azt meg én nem tartanám jó ötletnek. Mit tegyek??
2020. júl. 8. 07:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jellegű támadások érnek a családjában?

Úgy értem, hogy mit kifogásolnak rajtad ?

2020. júl. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Min tudtatok összeveszni a családjával?
2020. júl. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az anyja mindent kifogásol rajtam. Szerinte unalmas vagyok, utálja, hogy nem megyünk gyakran szórakozni, mert szerinte most kellene kiéljük magunkat. Nem fogja fel, hogy mi többre értékelünk egy baráti összejövetelt, ahol nem az a cél, hogy igyunk orrvérzésig. Saját fiát azért röhögi ki, mert fáj az alkoholtól másnap a gyomra. Nem szereti, hogy én nem kedvelem a macskájukat. Mert én nem dögönyözöm. Alapból is kutyás vagyok inkább, ez szerintem nem baj. Barátomnak azt magyarázta, hogy gondolja meg, velem akar-e maradni, mikor már ilyen fiatalon minden bajom van. A minden bajom alatt azt érti, hogy érzékeny vagyok a gluténre. Mindig rá akart venni, hogy egyek mindenfélét amit kitalál, mert ennyitől nem lesz bajom meg majd elmegyek kétszer wc-re. Aha... többször családi ebédeken azt mondták nincs glutén valami ételbe, aztán kiderült, hogy volt. Az anyja olyanokat mondott neki, hogy én a munkahelyemen biztosan megcsalom csak várok egy jobb partira, mint a fia. Biztosan más fiúkkal messengerezek. Miért nem olvasok többet. (Teszi fel a kérdést úgy, hogy a legnagyobb teljesítménye a Szürke 50 árnyalata könyv elolvasása volt). Ki kéne még élnie magát a barátomnak, nem mellettem leragadni. És hogy miattam egy papucs. Ez csak pár dolog a sok közül. A nővére ugyanezzel piszkálja, hogy ki kellene élnie magát és visszafogom mindenben, mert nem megyünk sehova. (Megjegyzem, pénzünk sincs sok és ami van, nem bulizásra akarjuk költeni). Ez csak a töredéke. De én erre nem vagyok kíváncsi, hogy valakihez átmegyek és menjen a nonstop beszólogatás, ha még visszaszólok, nem tetszik. Illetve ennek semmi értelme szerintem, hogy oda-vissza kötözködjünk. Békében szeretnék élni
2020. júl. 8. 07:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj,hogy ilyen családra nem tudsz "megoldást". Egyszerűen másképp' gondolkodnak, azt várják,hogy Te illeszkedj be és alkalmazkodj totálisan.

Esetleg nem lehetne,hogy nem mennél bele vitákba/magyarázkodásba, egyszerűen elengednéd a füled mellett amit mondanak, hátha egyszer megszűnne.

Vagy: valóban nem mennél el a barátoddal csak olyan családi eseményekre amin nagyon illik ott lenni.

Esetleg: nem mész egyáltalán, a párod egyedül egy, és hátha idővel simul a helyzet.


Biztos sokan fogják javasolni,hogy ne foglalkozz Velük, zárd le a szálat, ne menj. Ez logikus lenne, de hosszútávon, főleg ha a párod ragaszkodik Hozzájuk, nem megoldás, csak vitát, ellentétet, sérelmet szül.


Nekem is volt "szerencsém" két ilyen családhoz.Az egyik családdal valamennyire, távolságtartóan, próbáltam kialakítani egy átlagos viszonyt. A másikkal nem mentem semmire, nulla kapcsolat van közöttünk, de Ők teljesen elzárkóztak, ne is menjek hozzájuk alapon. Az ok semmi, csak az,hogy nem tartozom a családhoz. PONT.

2020. júl. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kitartás, tényleg nagyon undorító, ahogy viselkednek veled, miközben ezek olyan indokok, amelyekhez semmi közük, ráadásul még igazuk sincs. Viszont jó hír, hogy a párod kiáll melletted, erős lehet a kapcsolatotok.

Sajnálom, hogy a családja ilyen, de szerintem sem lehet ezt már annyira megbeszélni, ha ennyire makacsak.

Én sem mennék a helyedben, ha pedig a fia elhatárolódik az anyjától ezek után, azt csakis saját magának köszönheti az anya.

Remélem, ti rendben lesztek, a családja meg vagy rájön, vagy nem.

2020. júl. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán írom, hogy csak az anyós hülye, de most így van.
2020. júl. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jókat írtak korábban, én annyit tennék csak hozzá, hogy lehet nem rossz gondolat, hogy párod is hanyagolja őket egy ideig. Ha már beszélt velük erről, de nem értenek a szép szóból, talán szeretik őt annyira, hogy a hiánya rosszul érintse őket. Csak az a baj, hogy ez kétélű dolog. Lehet emiatt jobban fognak rád fújni, viszont megfelelően adagolva, kitartással legalább egy látszólag elviselhető magatartást felvehetnek. Ezalatt azt értem, hogy x ideig hanyagolja őket, találkoztok közösen, és ha megint elkezdik ezt, párod határozottan kiáll melletted, és leléptek. Mindezt addig, amíg legalább csendben maradnak a jelenlétetekben.

Szakításon szerintem ne gondolkodj, ha ő normális, jól megvagytok, és nem hagyja magát befolyásolni. A családjáról nem tehet az ember, készen kapja. És nem a gyerek feladata lenne megnevelni a szüleit.

2020. júl. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy ilyen helyzetben abszolút nem kell a lelkedre venni ha nem tartja velük a párod a kapcsolatot. Egy ilyen helyzetben igen is választani kell, és igen is a párodat kell választani.

Aki így áll a fia párjához az nem normális, valószínűleg az élet minden területén ilyen és nagyon szar szülő volt. Elhiheted, hogy a párod se önként és dalolva megy hozzájuk. Ő is csak azért jár, hogy az anyja ne terrorizálja.

Itt pontosan az a megoldás, hogy a párod a sarkára áll és megmondja, hogy ő bizony nem megy hozzájuk ha így viselkednek. Ha nem akarnak változni nem kell velük tartani a kapcsolatot. Bárkivel lenne együtt a párod az nem lenne jó, ezt a párod is tudja. Az anyjának nem veled van baja hanem bárkivel aki elveszi tőle a kicsi fiát. Ha a kicsi fia kiáll melletted és megszakítja velük legalább egy időre a kapcsolatot akkor vissza fognak venni. Vagy elviszik ezt a dolgot olyan szélsőségbe, hogy a párodnak tök jogosan soha többet nem lesz kedve velük beszélni. És ezek közül egyik sem a te hibád. Ilyen mérgező szülőkkel előbb-utóbb minden normális ember megszakítja a kapcsolatot.

2020. júl. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!