Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnék tenni a féltéken...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék tenni a féltékenységem ellen?

Figyelt kérdés

Rengeteg rossz tapasztalatot hoztam az előző kapcsolatomból,ami így 2,5 év párkapcsolat után újra előjött féltékenység formájában.


Olyan dolgokon rugózóm folyamatosan,amin nem kéne,és az a szörnyű,hogy tudom,hogy nem kéne.

Semmi olyan konkrét dolog nem történt a párommal köztünk,ami indokolná,hogy féltékeny legyek,de mégis itt motoszkál a fejemben ez a hülyeség. Talán még az elején,amikor rajtam kívül beszélgetett messengeren más nőkkel is,de ezek idővel lemorzsolódtak. (Elég sok megcsalásos,szétválós eset történt a környezetünkben mostanában sajnos.)

Konkrétan már arra kiakadtam most,hogy egy számomra vadidegen nő lett az ismerőse a Facebook-on.


Nagyon nem szeretnék ilyen lenni,és megmérgezni vele az egész életünket. :(


Tudtok tanácsot adni,hogy hogyan küzdjem le ezt a féltékenységet?


Nő vagyok egyébként.


Köszönöm



2020. júl. 16. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Önbizalommal hogy állsz?

A tapasztalat azt mutatja hogy egy egészséges önbizalom sokat segíthet a dolgon.

Egyébként fontos tudatosítani akár mondogatni 2 dolgot:

-az egyik hogy PONT a bizalmatlansaggal és féltékenységeddel teheted tönkre a kapcsolatodat ha a párod megelégeli.

-a másik meg hogy a megcsalás sok mindentől függ. Nincs rá 100%-os garancia hogy soha nem történik meg veled, de arra se hogy nem. Nem lehet előre tudni. És ha ennyire rettegsz akkor kár előre belemenni a kapcsolatba.

2020. júl. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Egy picit hadilábon állok most önbizalom szempontból. Bebeszéltem magamnak,hogy van tőlem jobb,szebb,és nem tudok elvonatkoztatni ettől a gondolattól. Pedig el kellene,nagyon is.

Nagyon megingatták az érzelmi stabilitásomat a körülöttünk lévő emberek élete. (Tudom,magammal/magunkkal kellene foglalkozni.)

Elég sok nehézség,és konfliktus volt közöttünk ezek miatt. Már inkább meg se kérdezem tőle,hogy ki ez az új ismerős,mert nem szeretnék belebonyolódni,hogy nem bízom meg benne. Lehet egy régi osztálytárs,vagy bárki... de nem tagadom,idegesít.

2020. júl. 16. 10:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Fb ismerősökön szerintem kár pörögni. Az hogy egy nő bejelöl egy ferfit (v pont fordítva) nem jelenti azt hogy akar tőle valamit, csak hogy ismeri.

Plusz ha vele akarna megcsalni, nem is biztos hogy jelölgetnél egymást, hogy ne legyen nyilvános, mert így könnyebb lenne lenyomozni.

Bar lehet hogy a pasik ilyeneken nem gondolkodnak, de gondolja bele, ha te bejelölsz valakit a fb-on az még nem jelenti azt hogy azzal az emberrel meg akarod csalni a párod.

2020. júl. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Nálam egy hazugság miatt indult el ez a paranoia. Mára már folyamatosan érzem ezt a rossz érzést. Nincs erőm, kedvem semmihez és totál be vagyok fordulva. Nem is tudom őszintén, hogy ez mikortól orvosi eset... Lehet hogy ez már mentális betegség. Sokszor öngyilkossági késztetéseim vannak... KB 1 éve kezdődött és egyre rosszabb... Nem tudom mi lesz, de szinte csak negatív elképzeléseim vannak..
2020. júl. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Az ilyen betegesen féltényen nőknek szoktam azt javallani, hogy olyan férfit szemeljenek ki, akiknek ő a főnyeremény. Tudom, így nem akkora kihívás, de nekik mégis ez a jobb. Lehet, hogy egy ilyen férfi nem az a minden nő álma típus, de cserébe talán hűséges, becsületes, és odavan, amiért lett egy saját kis barátnője, aki szereti. Sajnos a nők hajlamosak arra, hogy maguk fölé válasszanak kategóriában, vagy hogy meghódítsanak egy olyan férfit, akiknek ő nem igazán az esetük, és akkor persze jön később a csalódás, amikor a férfi tovább keresi az igazit, mert ez neki nem elég.
2020. júl. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elsősorban szedd rendbe az önbecsülésed.
2020. júl. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!