Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet tenni a túlzott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni a túlzott féltékenység ellen?

Figyelt kérdés

Szeretném megkérni azokat, akik minősítő kommentet terveznek írni, hogy hanyagolják.

Azért is érdeklődöm ezután, mert felismertem magamon, hogy baromi féltékeny vagyok, ami engem is szörnyen idegesít és még a kapcsolatomat is megölheti. Hiába mondták sokan, hogy ez fejben dől el, foglaljam el magam stb. nem segített. Ha a barátom több órán keresztül nem ír vissza már agyalok, hogy mi a franc van vele, biztos nem kellek neki (itt azt hiszem meg kell említenem, hogy önbizalomhiányom is van), ha a srácokkal szórakozóhelyre mennek kikapcsolódni ott nekem végem...nem bírok másra gondolni, csak hogy csinál valami rosszat, pedig okot még sose adott rá.

Gondolom ez az egész a bizalmatlanságból fakad, ami pedig talán az önbizalomhiányból (dolgozom rajta...), de van esetleg valaki, akinél előfordult ilyesmi? Mit lehetne még tenni?

Köszi előre is!



2018. márc. 28. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Átkozott egy betegség ez. És nem sokat lehet tenni ellene. Aki eredendően féltékeny típus, az jó eséllyel egész életében az marad. Persze el lehet menni pszichológushoz, sőt még az is elképzelhető, hogy az ideig-óráig segíteni is fog. De tulajdonképpen bármi is legyen a terápia, a féltékenység megmarad, legfeljebb a technikáját tanulja meg az ember, hogy miképp lehet elnyomni, már akinek ez us egyáltalán sikerül. De ez olyan mint az alkoholizmus, nem kell sok hozzá, hogy újra visszaessen az ember, és előbb-utóbb vissza is fog. Ez van...
2018. márc. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

Ne foglalkozz az első válaszolóval, mert b..romságot írt.


A féltékenység önbizalomhiányból származik és abból hogy nem bízol meg a párodban.

A féltékenység rólad szól és nem a másikról.


Csernus Imrének van fent a youtube-on egy előadása a féltékenységről.

Kérlek, nézd meg.

2018. márc. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Én is ilyen voltam. De szerencsére már hosszú ideje nem éreztem. Nàlam ezen egy olyan férfi segített aki odàig van értem. Soha nem hozott megalàzó helyzetbe, illetve mindenen vàltoztattam ami sajàt magamon nem tetszett, hogy legyen önbecsülésem. Úgy gondolom, nem kell egyből pszichológiàra rohanni, hiszen van egy felismerés és ezen lehet vàltozatni És a beszélgetés nagyon fontos. Őszintén ülj le a pàroddal és ràgjàtok àt az egészet.
2018. márc. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Megnézem a videót és igyekszem megfogadni a tanácsokat :)
2018. márc. 28. 08:55
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom, milyen az, amikor túlzottan féltékeny valaki. Bár ez megítélés kérdése.


A féltékenységet magát előidézheti saját magunkba vetett hitünk teljes/részleges hiánya (nem bízunk magunkban, úgy gondoljuk, nem vagyunk elegendők a másiknak).


Fogadd el, hogy önálló, érző lények vagytok. Nem birtokoljátok egymást.


Legyen akkora a bizalom, ha bármi történik a kapcsolatban, ami megdönthetné azt, akkor is beszéljetek róla.


Gondolatban pedig engedd el a barátodat (ezt leírni könnyű, nem tudom átadni, hogy milyen ez...ezt érezni kell). Kívánd neki és magadnak is, hogy legyetek boldogok és történjenek úgy az események, hogy mindkettőtöknek jó legyen. Meg fog szűnni :).

2018. márc. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

En is ilyen vagyok.en mar ferjnel vagyok

par evig minden oke volt...aztan törtent valami ami elinditotta nalam a hullamot(nem csalt meg)

az elsö 2 ilyen ev maga volt a pokol,majdnem szetmentünk

aztan megtanultam kontrollalni...

Ahhoz h ujra bizz magadban kell hozza egy jo tars is

aki mellett biztonsagban erzed magad,aki meghallgat

es ilyen esetben segit valtoztatni

es probald a parodnakn elmondani h ez van,ez zavar

nyugodtan üljetek le,ha nem tudja mi zavar teged nem is tud segiteni...

Sokat kell küzdeni mert tudom en is milyen

amikor belül tudod h nem igaz amit bekepzelsz,de az agyad megis olyan kepeket vetit neked belül ami miatt elhiszed

konkretan a szived es az agyad haboruzik

tanuld meg h ami a fejedben van hülyeseg...

es belül amit erzel koncentralj arra

tudom nehez de nekem sikerült,nem tökeletes de igyekszem

es probald meg elhinni h ertekes ember vagy!

es h szeretnek,foglalkozz sokat magaddal🙂

2018. márc. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

Ha ilyen szintű a féltékenységed, én mindenképpen ajánlom szakember felkeresését, aki majd segít rendbetenni az önbizalmadat.

Amúgy a féltékenység az egyik legfeleslegesebb érzés. Gondolj bele: ha féltékeny vagy, ha nem, a párod megcsal, ha olyan. Ergo ezzel csak magadat marcangolod. Ha nem olyan, akkor ugyanez a helyzet.

2018. márc. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is!!

Utolsó: természetesen igazad van, de sajnos nem tudok úrrá lenni az érzéseimen :( anyukám pszichológus..szoktam vele beszélni erről, könyveket is adott, amiket el kell olvasnom, hátha segít...

2018. márc. 28. 18:09
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Akkor anyukád biztos azt is mondta, hogy nincs olyan, hogy kell! Lehetőségeink vannak. És amíg így állsz hozzá, hogy kell, ergó kényszer, addig nem is fogsz tudni változni, mert nem az a hozzáállásod, hogy minél előbb jobb legyen nekem, hanem mert muszáj.


A hozzáállásodon is változtass légyszi.

2018. márc. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!