Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan bocsásson meg a férjemnek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan bocsásson meg a férjemnek?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi, ha néhány fontos részlet kimarad, de nagyon hosszú a történet, és senki nem olvasná el, ha mindent leírnék.


Szóval, egy ideig kinn éltünk külföldön apósomék közelében, de olyan szinten megromlott a kapcsolat köztem és közte (van aki szerint én voltam a hibás, van aki szerint ő, ebbe ne menjünk bele), hogy én nem bírtam kinn maradni tovább, és haza akartam költözni. Ekkor a férjemnek választania kellett, hogy marad, vagy jön velem és a gyerekkel. Ekkor már 20 hetes terhes voltam a második, tervezett gyerekünkkel. Ő 1 hétig őrlődött magában, sokszor a fejemhez vágta, hogy ő nem fogja otthagyni az életét, a hisztim miatt. 1 hét után végül utánunk jött, de azóta is az az érzésem, hogy engem és a még hasamban lévő gyereket hibáztatja azért, hogy az apjával megszakadt a kapcsolat, és ott kellett hagyni a kényelmes kis életét(ott az apjával dolgozott egy cégben, itt most alkalmazott idegeneknél) miattunk.


Lassan szülök, és ő részt akar venni a szülésben, de én egyedül akarom végig csinálni, mert a terhességet is szinte egyedül kellett végig csinálnom, sosem mert kiállni mellettem az apja ellen, és mikor én eljöttem még utána is 1 hétig azon gondolkodott, hogy elhagy minket. Ha eddig nem volt jó férj, és nem érdekelte a második gyermeke, akkor miért pont most akar az lenni? Nem tudom megbocsátani neki az utóbbi 7 hónapot, és teljesen olyan érzéseim vannak, mintha ez nem is az ő gyereke lenne, mintha csak a nagy lányomnak lenne apja. Sokszor elmondom a picinek, hogy neki csak én vagyok, mert az apja nem szereti őt.


2020. júl. 22. 05:18
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Bocsi, bocsássak meg lett volna a kérdésben.
2020. júl. 22. 05:22
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

Remelem,hogy csak a hormonok tombolnak benned!

Ennyi alapjan a ferjednek adok igazat. Ki az aki el tud viselni egy ilyen embert mint te?!


"Sokszor elmondom a picinek....,hogy az apja nem szereti ot"

Kezeltesd magad de surgosen! A ferjed helyeben menekulnek a gyerekekkel egyutt! Erre mondjak, hogy mergezo szulo..


Mivel nem irtad le a konfliktust, biztos, hogy ott is te voltal a sz@rkevero, aki mindenen problemazott.

2020. júl. 22. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Maradjunk annyiban, hogy az apja egy ízig vérig székely ember, ahol teljesen normális úgy beszélni a nőkkel, mint a kutyával. Na én ebből a sokszorosára kaptam, mivel szerinte én nem voltam megfelelő a fiának, és inkább egy székely lányt kellett volna feleségül vennie.


Az első probléma mentes terhességem után, a második terhességem első 12 hete abból állt, hogy folyamatosan véreztem, görcsöltem, hetente jártam kezelésre a kórházba, ahol próbálták megtartani a terhességet.


Ezek után sem kaptam semmi empátiát, csak annyit, hogy az ilyen feleséget fel kellene akasztani.


Ahhoz képest, hogy az első terhességemnél a férjem a tenyerén hordozott, még a kis kézi táskámat is szükségesnek érezte, hogy ő vigye helyettem,folyamatosan beszélt, meg simogatta a hasamat, hogy mikor rúg a lányunk, a mostani terhességemnél folyamatosan csak belém rúgott szavakkal, hiába mondtam neki, hogy rúg a pici, egyszer nem nyúlt a hasamhoz.


Lehet tényleg velem van a baj, a lányunknak tökéletes apja a férjem, tudom, hogy szereti és imádja, de sajnos a picinél nem érzem ezt. Azt érzem, hogy engem és a picit hibáztatja azért, hogy el kellett jönnünk.

2020. júl. 22. 05:52
 4/21 anonim ***** válasza:
44%

2: hagyjuk a hormonokat, a terhességet csak az alapból tűzokádók használják kifogásnak a kiállhatatlan természetük leplezésére.


Leírás alapján a kérdező nem komplett.

2020. júl. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem is sérült vagy szellemileg.
2020. júl. 22. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 FoxtrotLidérc ***** válasza:
75%

Figyelj kérdező. Én elhiszem, hogy sok sz**ság ért téged, de a férjed hozott egy igen komoly áldozatot. Hármótokért. Azt is értem, hogy valamilyen szinten betelt nálad a mérték, de ha már visszajött veled/érted, akkor próbálj meg egy kicsit átértékelni a kettőtök dolgát! Nem tudok rólad a jó ízlés határain belül nyilatkozni, ha pont most eldobod.

Úgy szakítanám meg veletek a kapcsolatot, ha velem viselkednél így, hogy többé az életben nem látnál, nem találnál meg. Nem azért, mert nem akarom a gyereket, hanem mert telibe leköpöd az áldozatot amit hoztam. Ha a piti bosszúvágy vezérel, akkor inkább állj a férjed szeme elé, és az ő szemébe mondd, hogy mi a pálya! Majd meglátod, mit szól hozzá...

2020. júl. 22. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 FoxtrotLidérc ***** válasza:
82%
Na jó. A hangvételem sztornó. Most olvasom, hogy mi volt a fő baj. De ettől ezt még el kell neki mondanod. Ahogy nekünk.
2020. júl. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 acelsziv ***** válasza:
68%

Szerintem sem vagy százas. A férjed meghozta a döntést. Nyilván mellettetek döntött. Nem volt könnyű a döntés mégis a nehezebb utat választotta, hogy a családjával lehessen. Te erre most épp bebizonyítod neki, hogy nem jól döntött, mert egy primitív, bosszúálló némbert választott.

Azt írod, hogy nem állt ki melletted és székelyek. A székelyeknél az apa a családfő, akinek nincs visszapofázás. Ha ebben a szellemben nőtt fel már az is komoly dolog, hogy szembeszállt velük és utánad jött. De, ha így viselkedsz ott fog hagyni és viszi a gyerekeket is.

2020. júl. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon meglepőnek tartom, hogy minden hozzászóló a férjet védi. Neked adok igazat, mert én sem viseltem volna el ezt a bánásmódot az apósomtól, nem lehet kifogás az, ha mas nemzetiség és náluk így szokás, egy alap emberi normális videlkedest ki tudott volna sajtolni magából, ha akar. Most komolyan, mégis hogy viszonyulnátok, ha valaki a nehéz terhességetek alatt azt vágná a fejetekhez, hogy fel kene akasztani az ilyet. Jól tetted, hogy sarkon fordultál. És a férjedet sem értem, azon nyomban a választott saját családja mellett kellett volna maradnia, nem pedig 1 hétig azon törpölni, hogy apu gatyája mellett maradjon. Nekem mar önmagában ennyi elég lett volna a valáshoz, hiszen a férjed nem állt ki melletted az apjával szemben és kétségei is voltak az új közös életetekkel. Kinek kell ez? Hogy a nagy bajban magára maradjon, nem tudnék benne bízni, nem tudnék ezután számítani rá. A férjed egy örök gyerek, neked meg más az utad. Azért a gyereket nem kéne ellene hangolnod... És döntened kéne, hogy akkor együtt vagy külön, megbocsátasz, vagy nem tudsz, és aztán a döntésedhez tartani magad. Nem pedig folytonos hadjáratokat indítani, pl apás szülés megakadályozása.
2020. júl. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Üljetek le kettesben egy nagy, őszinte és minden bizonnyal fájdalmas beszélgetésre. Mindkét fél kapjon lehetőséget, hogy elmondja az álláspontját. Aztán el kell dönteni, hogy együtt akarjátok folytatni, vagy külön.

Remélhetőleg még mindig mindketten azt a döntést hozzátok, hogy együtt kell maradnia a családnak, már csak a két gyerek miatt is.

Utána konkrét lépéseket kell tenni, hogy javítsatok a helyzeten.

Neked azt javaslom, hogy sürgősen hagyd abba ezt a baromságot, hogy "neked csak én vagyok, apa nem szeret", mert a végén neked lesz igazad. ☝️

Szeret titeket, hiszen titeket választott. Akkor is, ha most ezt nem úgy mutatja ki, ahogy te szeretnéd. (Tessék utána olvasni, mi az az öt szeretetnyelv, illetve az "Egymásra hangolva" könyvet szerezd be!)

Az baj, hogy már most kezded a babát elszeparálni az apjától, de közben azt is akarod, hogy többet törődjön vele. Ha egy kocsiban egyszerre nyomod a féket és a gázt, akkor merre is halad?

A férjed most úgy akar jó apa lenni, hogy bent lesz a szülésnél. Téged támogat, és ott akar lenni a gyereke első légvételénél. De te elutasítod. Pedig lehet, hogy a szoros apa-gyerek kapcsolat felé ez nagy lépés lenne. Viszont örökre benne marad a tüske, ha nem lehet része ebben az élményben. Vedd figyelembe, hogy nem csak a te gyereked, hanem az övé is, joga van ott lenni.

Jelenleg ti is elég rendesen eltávolodtatok, bőven van sérelem, amit fel kell dolgozni. Ne tegyél rá egy lapáttal!

2020. júl. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!