Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm mostanában elkezdet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm mostanában elkezdett elég durván inni. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Nem issza magát részegre, csak valamiért szereti az alkoholt. Normális életet él, dolgozik, van hobbija is szóval ne egy alkesz csajt képzeljetek el. Mikor összejöttünk még csak havonta 1-2 alkalommal összeült a barátnőivel esténként iszogatni, aztán egyre gyakrabb lett, majd már barátnők nélkül is előfordult. Nem mindennapos, de heti 1x szokott legalább borozni, ma is még csak 2 óra, de már be van hűtve a bor. Ez így volt tegnap is, előtte pedig vett 2 üveg pezsgőt, amiből már egy korty sincs. Nem iszik kemény piákat szóval annyira nincs jogom szóvátenni, de közben meg zavar. Csak pezsgőzni és borozni szeret. Hogyan lehet finoman rávezetni, hogy vegyen visszább, úgyhogy ne mondjam ki szószerint, hogy szerintem sokat iszik? A családjában úgy tudom nincs alkoholista, nem tudom honnan jött neki ez az alkohol iránti szeretet.
2020. júl. 25. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%

Mit jelent a durván inni?

Meddig tart egy üveg bor nála?

Napi egy pohár vagy egy üveg?

2020. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A durva alatt azt értem, hogy heti rendszerességgel. Változó, van amikor este csak egy pohárral, máskor meg mondjuk főzés közben egy fél palack bort megiszik. A pezsgőből sokszor egyedül simán megiszik egy üveggel, filmezés vagy fürdés közben. Az a baj, hogy látom rajta, hogy ez így egyre gyakrabban kijön rajta.
2020. júl. 25. 13:52
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Pedig muszáj lesz konkrétan a szemébe mondanod, mert amúgy csak elbagatellizálja majd. Az alkoholizmusnak nem feltétele, hogy minden este a saját hányásában kell fetrengenie, a rendszeresség a lényeg. Ha valaki nem bír ki egy napot a borocskája nélkül, és mindegy hogy 1 pohár, vagy 10 üveg, az bizony alkoholista.

Mond el neki, hogy szeretnél segíteni, és támogatni fogod. Illetve jó lenne, ha elmenne pszichológushoz, aki segítene neki megérteni, hogy miért érzi úgy, hogy szüksége van az ivásra.

2020. júl. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
2 Az a baj, hogy nem veszed észre, hogy a barátnőd alkoholista.
2020. júl. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Hát ez pedig kezdődő alkoholista életmód.
2020. júl. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerintem MÉG nem alkoholista, például a 2 hetes nyaralásunk alatt eszébe se jutott inni, pedig görögben elég finom mazsolabor van, de ott nem is érdekelte az iszogatás illetve van amikor itthon is hetekig nem nyúl hozzá. Az utóbbi néhány hétben lett gyakori.
2020. júl. 25. 13:57
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
A hangsúly azon van hogy mosz kezdett rá. Most már nem biztos hogy ellenállna a szesznek nyaraláson. Az alkoholizmus előszobája.
2020. júl. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Én csak simán rákérdeznék hogy észrevette e,hogy mennyivel gyakrabban iszik mint régen.

Lehet, hogy már ennyi is elgondolkodtatja, hogy ezt szóvá tetted.

Illetve azt is megkérdezheted hogy mi az oka..


Amúgy a heti rendszeresség az nem napi...

Illetve az sem mindegy ,hogy okozna e gondot ha épp nem ihat.

Biztos lesz itt olyan aki simán lealkoholistáz majd...de akkor vállalom, az vagyok..

Én is szoktam ,van hogy minden este iszok egy pohár bort..

De olyan is van hogy két hétig vagy egy hónapig eszembe sem jut.

Nem látok benne semmi, rosszat.

Ha a párom meg azzal jönne, hogy mentsünk meg engem az alkoholizmusból biztos furán néznék...

Függetlenül attól hogy 5 évvel ezelőtt kb évekig el volt egy üveg bor a szekrényben.

Magyarul én is változtam.

Nem szoktam spiccesre inni magam rendszeresen, azt nem mondom, hogy sosem fordult elő, de nem gondolnám hogy olyan nagy reformokra lenne szükségem ez miatt

Nyilván ebben az is benne van, hogy nem érzek már olyan megfelelési kényszert, mint 15 éve és az sem érdekel, ha ez már valakinek szenvedélybetegség...

2020. júl. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%

Alkesz.

Én is így kezdtem.

Amikor kedvem volt, és annyit amennyi jólesett.

2020. júl. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
Engem is zavarna, szóval megértelek. Nekem anyám csinalta ezt egy ideig, mindenki mondta neki, hogy soknak tűnik az a borfogyás, de mondta nem sok. Minden nap ivott 1-2 pohárkával tokajit. Nem tartotta soknak, pedig sokszor említettük. Az lett a vége, hogy egyszercsak abbahagyta. Most alkalomszerűen iszik inkább.
2020. júl. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!