Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csak számomra válási ok ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak számomra válási ok ez?

Figyelt kérdés
Feleségemmel 4 éve vagyok együtt és az utóbbi fél évben kezelhetetlen lett számomra. Olyan kilengései vannak amiket nem tudok kezelni. Minden egyes nap balhét csinál,tör-zúz a lakásban. Tudom hogy hihetetlennek tűnik de semmivel nem adok rá okot. Ha itthon vagyok ha nem vagyok ha beszélek vele ha nem akkor is csinálja. Majd másnap mintha mi sem történt volna kérdezgeti,hogy vegyen-e nekem ezt vagy azt. Beszélni nem tudok vele hiába próbáltam nem egyszer már, de ugyan ez megy tovább. Van hogy fekszek az ágyba és direkt elkezdi ordítattni a telefonján a videót, majd mikor megkérem hogy halkítsa le, jön a fogd be a pofád és az ehhez hasonlók ami után meg jön a pohárdobálás meg a törögetés. Mintha valami indulatkezelési problémái lennének vagy nem tudom. Valaki találkozott már ilyennel? 28/F
2020. aug. 7. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Kezelésre szorul. Ha ebben együttműködő, akkor támogasd. Ha nem, akkor nem tudsz vele maradni.
2020. aug. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 BeefEater ***** válasza:
94%
Én beszélnék a helyedben pszichológussal, hátha tud valami tanácsot adni. De ha nem mentális betegségből fakadóan ilyen nálam előbb-utóbb válóok lenne ez.
2020. aug. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Mikor épp normális ,akkor kellene rákérdezni.

És lehet túl sokat nézek tvt...

De kb így kezdődik az is,aminek az a vége, hogy megverted ,bántalmaztad, erőszakoskodtál vele...

Aztán csak egy beszélgetésnek indult ..

Mindenesetre elég fura. Főleg, ha ez eddig nem volt jellemző. Ha ez nem valami betegség, akkor azt hiszem én ezt nem akarnám mindenáron megoldani.

2020. aug. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Meg aggalyosabb az, mikor masnap nem ker elnezest vagy beszel rola.

Gyerek ne legyen!

En borderline-os no vagyok, vannak duhkitoreseim, de tisztaban vagyok vele, hogy nem oke. Speciel mindenkivel szakitani akarok, szabotalok, de tudom. Es sirok utana. Mas kerdes, hogy meg ezt sem kell barkinek elviselnie. ( A parom igy vallalt be.)

De nem, nincs ez rendben, es te meg normalis eletet is elhetsz. Ha o ilyen, es egy darabig szepen elvan, en mar attol sem tudnek nyugodt lenni.

2020. aug. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Már akkor is ilyen volt mikor megismerted, csak nem vetted észre, hogy beteg és a családja titkolta. Magyarul: át lettél vágva a palánkon, most már te felelsz érte.
2020. aug. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Keress egy jó dilidokit, és intézz egy gyógyszeres lobotómiát!
2020. aug. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tizenhármas ***** válasza:

Ha te csinálnál ilyesmit (ordibálás "fogd be a pofád" törés-zúzás) akkor minek lennél elkönyvelve? Mert szerintem agresszívnak, és ő biztos nem tűrné az ilyesmit, minden ismerős úgy nézne rád mint egy szörnyetegre. Nem sokan tudják, de a családon belüli bántalmazás nem mindig úgy megy, hogy a férfi bántalmazza a nőt, de fordítva... szerintem te most épp ebbe mész bele.

Közöld vele, hogy vagy forduljon egy profihoz segítségért és változtasson a viselkedésén, vagy elváltok. Adj meg neki egy határidőt és konkrátumokat hogy meddig kell teljesítenie, és ne halogass.

2020. aug. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem lehet vele beszélni. Két napja is elkezdett fenyegetni,hogy el ne merjek menni egy barátommal sehova, ha pedig elmegyek ő másnap úgy sem kel korán,tudja csinálni a cirkuszt hajnalig. Na most ezen én már nem tudok mit beszélni és ahogy írtam a kérdésben is, semmi közöm egy balhéhoz, meg sem szólalok szó szerint.
2020. aug. 8. 13:12
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát én megmondanám neki,hogy vagy változtat vagy válás.Szerintem feszegeti a határokat,azért cirkuszol,hogy felhívja magára a figyelmet.Van valami baja amit nem mond el és elvárja,hogy kitaláld.Én mindenesetre válnék.
2020. aug. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én képezném magam hasonló esetekből és legelőször is megpróbálnám kideríteni, hogy betegséggel állok szemben, vagy nem ismert dolgok megjelenési formájával.

A betegsége miatt konyhafogságra fogott cicusom csinálta ezt: amíg távol voltam, mindig rendetlenséget csinált a konyhában. Én persze megfenyítettem ezért. Később rájöttem, éppen ezt a fenyítést, azaz a vele foglalkozást provokálta ki így...

Érzésem szerint a konkrét eset nem egyik napról a másikra jelent meg. Visszagondolnék rá, milyen környezeti, stb. változás lehetett az, ami elindította ezt a viselkedést. Lehet, hogy egyszerűen felesleges lettél az életében és ki akar üldözni, mert a válásra nem adsz okot, de valójában ő azt szeretné. Erre utal az is, hogy másnap a vásárlás felajánlásával jóvá akarja tenni az előző napot, mert belül érzi, igazságtalan volt veled. Ha ez a helyzet, akkor még van remény. Ilyenkor a harmadik személyt kell leválasztani róla, hogy visszakapd őt. Mindenesetre nagyon érzékenynek, pszichológusnak kell lenned ahhoz, hogy rájöjj a mozgatórugókra.

Ha te változtál meg, amiatt is lehet. Lehet, hogy nem hallgatni kell, hanem szeretni. Ismerni kellene a konkrét helyzetet, hogy tanácsot tudjak adni.

Próbaképpen a környezetváltoztatást is kipróbálnám, elmennék üdülni két hétre vele, ha belefér a lehetőségekbe.

2021. aug. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!