Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most akkor melyik a normális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor melyik a normális szerintetek? A volt legjobb barátnőm aki teljes egészében megszűnt létezni számomra vagy a párom aki egy csomót haverozik a kevés szabadidejében?

Figyelt kérdés

Mindig is úgy gondoltam, hogy egy szar alak aki leszarja a barátait, amikor párkapcsolata lesz... na a volt barátnőmnek sikerült teljesen ignorálnia azóta. Kevés szabadidejük van, nyilván együtt töltik, igazából már együtt is élnek.

A párommal mi még nem élünk együtt, szabadidő szintúgy kb. nulla. De sokszor abból is alig jut rám, mert megy haverozni (az egyéb teendői mellett).

Az a normális ha egy idő után ahogy komolyodik a kapcsolat megszűnnek a barátságok? Hiszen az ember a párjával tervez családot nem a haverokkal.



2019. ápr. 4. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ milyenek azok a haverok. Szomorú vagy nem de a legtöbb ember azért barátkozik, hogy legyen neki valaki. Én sajnos azt látom, hogy nagyon kevés ember van egy térsaságban valóban amiatt, mert annyira szeretné annak tagjait. Csak nem akar egyedül lenni. Az ilyenből persze, váljon ki ha lesz egy párkapcsolata. De abból a társaságból, ahova valóban szeretet meg kötelék fűzi nem fog kiválni kapcsolatban sem.

Egyébként az a barátság, ami nem marad meg úgy, hogy keveset találkoztok tök értelmetlen. Felnőtt emberek vagyunk, kevesebb szabadidőnk van. Hetente egyszer megiszunk egy kávét, vagy átugrunk a másikhoz meg elmegyünk együtt nyaralni és ennyi. Amelyik barátság széthullik ennyi találkozással az nem igazi. Nálunk a kapcsolat abszolút nem nyírta ki a barátságokat, ugyan úgy tartjuk a kapcsolatot mind a ketten a baráti körünkkel. Annyira azért senki nem elfoglalt, hogy ez ne férjen bele neki. Azokra a napokra meg amikor éppen nem érünk rá lehet neten beszélgetni. Szerintem ahol valódi szereteten alapuló barátságok vannak azt nem nyírja ki a kapcsolat és tud úgy is működni, hogy nem kell minden nap foglalkozni vele.

2019. ápr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nrm normális, ha megszűnnek a barátságok. Nyilván kevesebb időt fog a barátaival tölteni az ember család mellett, de nagyon fontos a baráti kapcsolatokat is ápolni, akár közösen is. Én is járok a párom baráti körével, ő is az enyémmel programokra.
2019. ápr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én soha nem tartottam normálisnak elhanyagolni a barátokat amikor az ember párkapcsolatba lép. Persze, nem velük tervez az ember családot, de ha már évek óta jóban-rosszban barátok vagyunk valakivel, akkor azt nem fogom senki kedvéért eldobni. Persze az ismerősök, haverok a fontossági sorrent végérfe kerülnek, de a barátok ugyanolyan fontosak maradnak számomra, mint korábban. Értelmes ember szerintem meg tudja találni az egyensúlyt. Mondjuk én alapból nem vagyok valami tapadós ember, nem igénylem, hogy szinte állandóan a párommal legyek.
2019. ápr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nálunk a "legjobb barátnőm" volt az aki dobott mindent. Én kerestem még egy darabig, aztán amikor mindig lerázott, mondtam neki, hogy akkor keressen ha ráér találkozni. Hónapokig nem hallottam felőle, utána megkeresett hogy így bánja úgy bánja, de most is ugyanúgy telnek a hetek/hónapok a találkozások között.

Először haragudtam rá nagyon és utáltam. Mostanában gondolkoztam el, hogy talán ez normális, felnőttünk...

2019. ápr. 4. 18:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Van, akinek ez a normális, nekem sosem lesz az. A barátságaim (10-15 éves barátságokról beszélek) túlélték már a korábbi kapcsolataim, túlélték a 2000 kilométeres távolságot, ami köztünk van és bizony a házasságomban is megmaradtak. Nyilván nem találkozunk minden héten, sőt, nem is beszélünk feltétenül túl gyakran, van, hogy elfoglaltabb időszakban hetek vagy 1-2 hónap is kimarad, de ez csak a kapcsolat dinamikáját változtatta meg, nyilván mindannyiunknak megvan a saját kis élete is. Ettől függetlenül bármikor bármiben számíthatunk egymásra, ugyanúgy meg tudunk mindent beszélni, akivel tudok, azzal legalább kéthetente találkozom, akivel nem, azzal is évente 2-3x megoldjuk, egy nagy közös baráti nyaralásunk is van évente, amikor mindenki szabaddá teszi magát a régi csapatból. Persze ha ők szartak volna a fejemre én se törném magam, hogy ezeket megoldjam, de kölcsönös az érdeklődés, csak épp nem mindennapos. Erre már így 30 felett már a párkapcsolatainktól függetlenül sincs igényünk. Felnőttünk, igen, átalakultak a dolgok, igen, de nem szűntek meg, mert tettünk érte és tenni is fogunk a következő 15 évben is. Számomra ez a normális.
2019. ápr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek a barátságok azért mennek amúgy tönkre, mert nem nagyon tudják a felnőtt életbe átültetni, úgymond megmaradnak tini barátságnak. Nagyon ragaszkodni akarnak azokhoz a programokhoz, amiket régebben csináltak.

Nyilván 30 évesen, estleg gyerekkel nem jár már az ember minden hétvégén bulizni meg ilyenek. Nálunk a találkozók kicsit átalakultak, szerintem ezért maradtak meg. Mondjuk átjön barátnőm, megiszunk egy pohár bort amíg én kitakarítok vagy kimosok vagy ilyesmi. Vagy olyan programokat szervezünk, ahova a párunkat is visszük. Vagy havonta átmegyünk hozzájuk páran sütögetni. Szerintem az a kulcs, hogy a barátságokat is felnőttesítsük.

2019. ápr. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!