Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kezdek aggódni, hogy egy kisajátító kapcsolatba keveredtem, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Május elején kezdődött a kapcsolatom, ami most nyárra úgy érzem, hogy egyre fullasztóbbá válik számomra. Mindkettőnknek több ideje van így, napokat vagyunk együtt folyamatosan (egyetemre járunk mindketten és még nem dolgozunk, megtehetjük most). Azt érzem, a barátnőmnek egyszerűen semmi sem elég. Egész nap írogatni és telefonálgatni szeretne. Pár órát is alig bír ki, ha kimarad. Ha szerelmes, akkor csak a párja létezik, csak vele érzi jól magát. Nélkülem szinte létezni, aludni, enni se tud, semmihez sincs kedve. Ha a szüleivel van vagy valamelyik barátnőjével, azt minél hamarabb le akarja rendezni, hogy aztán nekem írjon. Én szeretek a haverjaimmal lenni órákon keresztül is. Ilyenkor több üzenetet is ír, hogy mennyire hiányzom neki és mennyire várja, hogy újra beszéljünk. Nem tilt meg semmit, nem bizalmatlan, de tudom, hogy ilyenkor otthon ül és rám vár, amíg én másokkal vagyok. Szó szerint egész nap, reggeltől estig dumálni akar. Én azért akarok külön lenni tőle néha, hogy egyedül is legyek és másokkal is, de ő olyankor is csak velem akar foglalkozni, chatelni, hívni stb. Neki az a tökéletes közös program, ha napokig döglünk és filmezünk, mert akkor vagyunk igazán együtt szerinte. Ha elmegyünk valahova, társaságban vagyunk, vagy van valami dolgunk, akkor felhozza, hogy szerinte ilyenkor nem tudunk rendesen kettesben lenni és az úgy kevés neki. Mindig mindenben meg kell erősítenem, hogy szeretem, hiányzik, jól éreztem magam stb. Ha kicsit fáradtnak tűnök vagy nem válaszolok rögtön, egyből elkezd aggódni, hogy elhidegülök tőle vagy megunom. Egyre több ilyen vitánk van, szerintem nem kell állandóan szavakkal meg már szinte nyálas dumákkal kifejezni a szerelmet, de nem érti meg. A tettek számítanak, nem véletlenül vagyok vele és nem véletlenül töltök vele közös időt, szeretem őt, de ezek a dolgok egyre jobban frusztrálnak. Nem tudok egész nap azzal törődni, mi hogy esik neki, mit hogyan mondok, mikor mennyi idő után tudunk újra beszélni, hány napot bír ki nélkülem. Mit gondoltok, hogyan lehetne ezt megbeszélni úgy, hogy ne legyen még nagyobb veszekedés belőle? Érdemes lenne szakembert keresnünk? Kezdek beleőrülni ebbe az egészbe. Annyira megszokta, hogy nyáron együtt vagyunk, hogy rettegek, ha ősztől óráink lesznek és tanulnunk kell és nem fogunk ráérni, hogyan fog kibírni egy napot is. Ha már most nem bírja, amikor aránylag sok időnk van, mi lesz később?

2020. aug. 7. 19:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Húha ez nehéz. Ennyire durva nem voltam, mint a barátnőd, de valami hasonlót én is produkáltam. Inkább az irkálás terén voltam hasonló, abba nem pusztultam bele, hogy pár napig nem találkoztunk, vagy hasonlók.

Bizonytalan belül. Én is szorongtam, azt hittem az a szerelem, hogy tapadok, mint egy matrica és nincs más ezen kívül. Én elmentem magam terápiára mert szorongásaim voltak és veszekedtem a legkisebb félreérthető chaten is, vagy hogy miért nem írt vissza azonnal, ha látta, stb stb stb...

28n

2020. aug. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez még csak alig 3 hónap. Én nem feccölnék pénzt és energiát szakemberbe, mert még nagyon az elején vagytok és már most nem működik. Ez nem egy 15 éves házasság, amit meg kellene menteni.
2020. aug. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ugyanez van nálunk is, ha csak pár perc telik el, akkor is felhozza, hogy lassú vagyok és nem írtam rögtön. Vagy ha nem írok emojit vagy csak pár szót, akkor abból azt gondolja, hogy bajom van. Segített neked a terápia?
2020. aug. 7. 19:22
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez a csaj nagyon gáz. De te is, hogy ezt május óta tűröd.
2020. aug. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
En is hasonló voltam régebben de mi távkapcsolat an éltünk 3 évig, és nekem a parom is ilyen mert mi folyamatosna csak így tudtunk kapcsolatban lenni. Ez megszokott lett, és így h egyutt elunk már ő dolgozik én is de amikor kis szünet van mindig írunk mindenhol ugyanúgy. A barátnőd ek lehet nincs sok barátja? Nekem nincs nem vagyok túl szociális de amíg tényleg nem volt egyáltalán enis csak a páromnak éltem úgymond. Most több kolléganőm el elvagyok jól kimozdulok jobban és nem igényem annyira a páromat agBa főbe, de ismétlem ez most van hogy már együtt élünk. De persze mostis imadom ha velem van és sosem elég belőle, lehet több barátot kellene szereznie 😊
2020. aug. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Nekem igen. Szeretethiányos vagyok, kiskoromban a suliban sose voltak barátaim, csúfoltak. Így bárki, aki kedves hozzám kb görcsösen ragaszkodtam. Ezt sikerült terápián tisztázni és megfelelő technikákkal egyre jobban tudtam kezelni ezeket a kirohanásaimat.

Barátnőd könnyen lehet, hogy szintén ilyen elhanyagolt kisgyerek lehet.

2020. aug. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs sok barátja, az elmúlt időszakban egyáltalán nem találkozott senkivel sem, szerintem mert rajtam kívül nem is nagyon érzi jól magát senkivel. Én is azt érzem, hogy jót tenne neki, ha felfrissítené a kapcsolatait.


A családi része is stimmel, én is azt sejtem, hogy ez áll a háttérben, de ezt meg kéne oldania magában valahogy és nem rajtam levezetni. (Ő a legidősebb gyerek, a kisebb tesóját mindig babusgatták, féltették stb, szerintem rá lehet féltékeny és ebből jöhet ez a szeretethiánya)

2020. aug. 7. 20:00
 8/17 A kérdező kommentje:
Most kicsit az ijesztett meg, hogy lehet nem is szeret igazán, hanem inkább csak rajong vagy már a megszállottam? Ilyen típusú emberek hogy tudják eldönteni mennyire igaziak az érzések?
2020. aug. 7. 20:02
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Erősen önbizalomhiányos a barátnőd. Ha szereted, akkor ülj le vele és tisztázd, hogy te ilyen típusú vagy, ezek az igényeid, de attól még ugyanúgy szereted, fontos számodra. Kérd meg, próbáljon bízni saját magában, mert számodra értékes, de hagyjon is levegőt neked, hiszen ez nem egészséges. Illetve tiszteljen meg téged is a bizalmával.Ha ebből nem ért, akkor jobb lenne hozzá illőt keresnie, aki ugyanilyen ragaszkodó.

Voltam egyébként hasonló helyzetben én is, de ott az elejéhez képest eléggé megváltozott az illető, ezért kétségbe estem és tapadtam. Ezzel el is rontottam részben, másrészt ő soha nem is vett komolyan, ezért kapaszkodtam.

Nálatok nem ez áll fent, a csaj biztosan sérült sokat lelkileg, azt helyre kéne tenni.

2020. aug. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Még eszembe jutott, hogy lehet, hogy ha lenne egy menetrendje a hétnek (tehát a fix órarendünk), az megkönnyítené a dolgokat. Mivel most sok a szabadidőnk ezért mindig többet és többet akar, több ideje van ezeken gondolkodni is, de lehet megtanulná jobban kezelni a dolgokat, ha jobban keretek közé lenne szorítva. Vagy ez hülyeség? Csak rosszabb lenne?
2020. aug. 7. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!