Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tudom sokan feltették már, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudom sokan feltették már, de létezik örök szerelem?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem többek között, mert volt barátom 5 hónapja elém állt és közölte velem, hogy az exe felkereste megbánta, hogy régen megcsalta és elhagyta, Ő meg szakított velem. Megkérdeztem mégis mit vár ettől a lánytól ezek után? Azt mondta nem érthetem, mert ez örök szerelem és egymásnak lettek teremtve. Hiába telt el ennyi idő még most is nagyon fáj :(
2010. aug. 4. 21:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
na látod hogy nem létezik?!!!
2010. aug. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
ha olyat tesz amit nem tudok megbocsájtani... akkor nincs
2010. aug. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem létezik... 1 és fél évig jártam 1 lánnyal már 2 éve szakítottunk ha mai nap is meglátom az utcán megszólalni , levegőt alig birok venni. Szerintem sose fog elmúlni ha 4 éve tart pedig megcsalt (bár megcsalt elvileg a pia miatt csók volt) de nem tudtam megbocsátani pedig mindenkinél jobban szeretem...
2010. aug. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Létezik. Sok olyan pár van, akik 70-80 évesek és együtt élték/élik le az életüket. Nekik a szerelem nem csak 1-2 éve tartó sóvárgás, hanem nagyon mély szeretet, szerelem, barátság, bizalom egymás iránt. Én csak 28 vagyok ugyan, de úgy érzem a páromat életem végéig szeretni fogom, akkor is ha egyszer szétválaszt az élet, mert ismerem és tudom, hogy nagyon értékes, nagyon jó ember és persze a lángolás sem múlt el.
2010. aug. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szüleim fiatalon találkoztak, már akkor "jártak". Összeházasodtak. Vagy egy nővérem meg én. :D És még mindig tökéletesen jól érzik magukat és szóba se hoznák a válást. Talán ez az... :) Reméljük. :D
2010. aug. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Most szerintem a 70-80 évesek 90%-a együtt van azzal, akivel egykor összeházasodott (nem beleszámítva az özvegyülést), de nem hiszem, hogy ez nagyrészt a hatalmas szerelmeknek köszönhetően alakult így, semmint inkább, hogy az ő életük fénykorában (20-40 év) a fiatalon való házasság volt a nyerő (mindkét mamám 18 évesen házasodott), és emellé még a válás sem volt nyerő a külvilág számára. Az nem elég az örökké tartó szerelemhez, hogy leéltek egy életet, hiszen lehet, hogy a tűz hamar odalett köztük, és már nagyon fiatalon beléptek egy érzelmi téren hosszú és unalmas házasságba, amiről úgy gondolták, hogy kötelességük, hogy halálig tartson.


Ennek ellenére biztos vannak olyan emberek, akik együtt vannak életük végéig az egymás iránti feltétlen érzelmeik miatt, csak nagyon kevesen, és ebben a világban már kevesebb az esély is rá, hogy ilyen kialakuljon (tényleg egy életen át, amit nem tudok most megmondani modjuk három év után, hogy tényleg valamelyikünk haláláig fog-e tartani), hiszen az ember annyi más emberrel találkozik mondjuk egy év alatt, amennyivel régen lehet hogy az élete alatt sem, és sokkal nagyobb az esély, hogy mindig legyen egy, aki a mostaninál jobb.


A barátod, aki szakítotott veled biztosan 20 év alatt, vagy akörül van, ahogy te, vagy a lány is akiért elhagyott, de kötve hiszem, hogy együtt lesznek még fél év, egy év, vagy öt év múlva.

2010. aug. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Létezik...bár a szerelem mulandó,de utánna meg marad a szeretet,/már,ha megmarad/...és a feltétel nélküli szeretet meg nem mulandó...tehet bármi rosszat a másik neked,ha őszintén ,feltétel nélkül szereted,örökké szeretni fogod...
2010. aug. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igazából ez egy fölösleges kérdés. Van, aki szerint van és van, aki szerint nincs örök szerelem. Igazi választ úgysem kaphatsz, csak véleményeket.
2010. aug. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Létezik, de abban van egy jó adag elköteleződés, ami a nehezebb időszakokon átsegít. 15 éves házasok vagyunk, de ma is jó érzés önt el, ha meglátom a párom, ő is mindig mosolyogva fogad, a szexuális vonzalom töretlen, stb. Ehhez kell azonban, hogy mi egyszer és mindenkorra döntöttünk egymás mellett, a férjemet hazugságon sose fogtam a 15 év alatt, az élete és gondolatai nyitott könyv nekem, és ő nagyon mélyen a szívébe fogadott engem. Tudatosan törekszem a férfi önérzetének építésére. Az ő jósága hálát és csodálatot kelt bennem, ami táplálja a szerelmet.

Veszekedni és egymás idegeire menni is szoktunk. Eközben olyan érzésem van, hogy olyan a kapcsolatunk, mint egy tenger: a felszíne fodrozódik, a mélyben azonban mindig biztos nyugalom van.

Az egész egy alapos észbeli döntésen alapszik, miszerint a másikat mindenkor önzés nélkül szeretjük és a javát munkáljuk. Az összes jó és as szerelem is ebből táplálkozik.

2010. aug. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, nekem hasznos volt mind.
2010. aug. 5. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!