Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érezted már úgy, hogy az ex...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érezted már úgy, hogy az ex fontosabb, mint te? Szabadultatok már meg párotok exétől és ha igen, milyen módszerekkel?

Figyelt kérdés

Barátom rehabilitáción van bent kórházban, gyógytorna, úszás stb...Még haza is járkál onnan. Mégis igényt tart rá, hogy lássa az exét ez idő alatt is, pedig amúgy is sűrűn látja munkájából kifolyólag... Valamelyik nap belenéztem a telefonjába, mintha megéreztem volna, hogy bele kell...Tudom szemét dolog... lényeg észrevettem, hogy ráírt az exére. Találkozni szeretett volna vele. Mikor végül kibukott belőlem a dolog, mondvacsinált szívességet hozott fel mentségnek, amire engem is megkérhetett volna (végül engem is kért meg rá...). Párom szerint ne akarjam megszabni, ki látogathatja meg. Úgy érzem, hogy az ex-szel való kapcsolata fontosabb, mint én vagyok... Csak emiatt a dolog miatt szokott köztünk veszekedés lenni, mégse mond le róla. Igaz meg se merem kérni, hogy válasszon, mert tudom, hogy őt választaná... Teljesen kétségbe ejt ez a dolog. Mikor bármi kritikát megfogalmazok a nővel szemben (pl. amiért meg akarta csalni a barátomat egy közös kollégájukkal), tiszta idegbeteg lesz és valamelyik nap is az együtt töltött éveikkel jött, hogy 6 évig tartott és nem fogja kitörölni az életéből. Amúgy mi 1 éve vagyunk együtt, de nem merek így rá jövőt alapozni. Szeretnénk lassan gyereket, de amíg ez a helyzet, nem merek gyereket vállalni vele. Ezt persze neki nem mondtam, mert zsarolásnak tűnne.

Mint kiderült az exbarátnőnek arról is beszámolt, hogy én féltékenykedek rá. Nagyon megalázva érzem magam, hogy az exével beszéli ki az egyetlen párkapcsolati gondunkat. Pont azzal a nővel... Hab a tortán, hogy belement nagy nehezen, hogy én is beszéljek az exemmel (akivel én 5 évig voltam együtt), igaz csak a közös lakás miatt... de nem találkozhatok vele.

Nem tudom, hogyan tudnám eltüntetni az exet az útból vagy hogyan érzékeltethetném barátommal, hogy ez nagyon nem oké. Kb. már a téma említése is elég ahhoz, hogy szakítással jöjjön. Vagy nem szól hozzám 1 napig. Így elég nehéz megbeszélni egy problémát.


2020. aug. 18. 07:43
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem az ex a gond, gondolom nem ő tart igényt a barátoddal való talira, hanem a párod keresi :(
2020. aug. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:

"Valószínűleg nagyon szerette anno és még szereti is."

Hát ez az, hogy nem úgy tűnt. Többször degradálóan beszélt a kapcsolatáról, mintha sose lett volna belé igazán szerelmes. Úgy jött le, mintha csak azért lett volna vele, mert nem tudott csajozni vagy megszokásból. Csak hétvégi kapcsolat volt, együtt se éltek soha. (Velem egy hét után már össze szeretett volna költözni.) Én vagyok az első, akivel együtt él és mégis mondja, hogy hiányzom, ha elmegyek 1-2 napra valahova. Ezért se értem, miért ragaszkodik mégis ehhez a "barátsághoz" vagy mihez.

2020. aug. 18. 08:53
 13/49 A kérdező kommentje:

"Itt nem az ex a gond, gondolom nem ő tart igényt a barátoddal való talira, hanem a párod keresi :("

A nő is keresi állandóan, sőt ajánlgatta, hogy átjön hozzánk egy papírért, mikor nem vagyok otthon... Mikor pedig a legutóbbi kapcsolat véget ért, a páromnak írt először, hogy beszámoljon neki a dologról. Alig hogy a fickóval összevesztek és elemnt a férfi a lakásából, rá is írt, hogy szakítottak... Épp barátommal voltam akkor. Alig írt vissza neki pár szót és a nő írta sértődötten, hogy nem is zavarok és elköszönt. Mégis párom szerint ezekben a dolgokban nincs semmi extra, ők csak jóban vannak.

2020. aug. 18. 08:58
 14/49 anonim ***** válasza:
100%

Jajj 12-es. Ha valaki szídja az exet, az pont azért van, mert nincs túl rajta és magának is be akarja mesélni hogy de ő továbblépett.

Tudod hogy néz ki, aki túlvan az exén? Nem találkozik vele, nem beszél vele, nem hozza fel, nem szídja, nem dicsőíti, egyszerűen SEMLEGES!

A szerelem ellentettje nem a gyűlölet, hanem az, amikor már érzéketlen.

2020. aug. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
96%
Ezeket a gyakoris sztorikat olvasva mindig azt hiszem, hogy nincs lejjebb, de minden alkalommal meglepődök :D. Én nem ismerlek titeket, nem látok bele a mindennapjaitokba, de az alapján, amit itt leírtál, ez a csávó nem becsül téged semennyire. Ha nem is csal meg a nővel, amint megunod és kisétálsz az életéből, első dolga lesz összefeküdni vele. Amúgy meg az ex nem véletlenül ex, totál nem értem azokat az embereket, akik remélnek még valamit az exekkel való folyamatos kontaktustól. Ezekből már se normális barátság, se kapcsolat nem lesz, maximum arra jó, hogy a jelenlegit megmérgezte.
2020. aug. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
100%
Itt neked kéne észre venned, hogy ez a kapcsolat nem a te utad.És ennek a férfinek, nem te vagy az aki számít.
2020. aug. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél egy utolsó próbát, kérdezd meg a párod, hogy normális e, hogy az exe így benne van az életetekben. Nálunk is volt hasonló, én többször szóltam a páromnak. Aztán mondtam neki, hogy ez engem annyira zavar, hogy jobb, ha befejezzük, akkor észbe kapott és lekoptatta a lányt.
2020. aug. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:
17# Én nem mertem ilyesmit kérni tőle, el se jutottam odáig. Azt mondtam neki már párszor, hogy zavar a dolog. Olyankor mondta, hogy ne is álmodjak róla, hogy nem fog vele beszélni. Akkor kár folytatnunk, én őt nem fogom irányítani. Tehát kb. ő fenyeget szakítással engem emiatt a dolog miatt... Amúgy nehezítő körülmény, hogy egy cégnél dolgoznak csak más részlegen. De szerintem ettől még nem kellene jópofizni vele és kitárgyalni a magánéletét, lehetne egyszerű munkakapcsolatuk...
2020. aug. 18. 13:35
 19/49 anonim ***** válasza:
87%

#17


Ez viszont már téged minősít, hogy így is vele maradtál. Normális értékrendű nők kihajították volna a pcsába ilyen kijelentések után, szerelem ide vagy oda. Itt inkább veled van a probléma, hogy nem akarod észrevenni a nyilvánvalót. Arra apellálsz, hogy na majd érted vàltoztat. A fràszt. Miért vàltoztatna, ha te így is vele vagy, hogy közben kénye-kedve szerint porig alázhat? És te erre mit csinálsz? Jajgatsz a gyakorin. Igen, ettől majd megoldódik a probléma. Ja, nem.

2020. aug. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:
Hát kénytelen leszek beletörődni. :( Legalább kiírtam magamból.
2020. aug. 18. 14:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!