Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, hogy ilyen vagyok?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy ilyen vagyok? Lustaság ez mások szerint is? Voltatok már ilyen helyzetben a párotokkal és a szüleivel?

Figyelt kérdés

28 éves budapesti férfi vagyok, aki egy kertesházban él. Nem szoktam munkálkodni a ház körül, max levágom a füvet, van egy műhelyem, autókat szerelgetek, barkácsolgatok, nálam ennyiben kimerülnek a kintibdolgok. Szeretek hétvégén sokáig aludni, akár délig is, sokszor ki sem mozdulok a házból, csak filmet nézek, főleg ebben a nagy melegben. Párom illetve szülei vidéken élnek egy kis faluban, szerintük lusta vagyok. Ha náluk vagyok nincs délig alvás, egész napos pihenés, mindig van tennivaló, már reggel hatkor kelni kell szombaton is és ásni a kertet, meg sövényt nyírni, kapálni, a virágoskertet ápolni, stb.

Eddig úgy volt összeköltözünk párommal, de most ezen van kiakadva, hogy szerinte én semmittevő vagyok és neki ez nem tetszik, meg a szüleinek sem, szrintük lusta vagyok. Most ott borult ki a bili, hogy párom édesapja épített valami tározót, én épp náluk voltam 2 napot, de meg is kaptam, illetve fél füllel hallottam ahogy párom szülei beszélgettek, hogy eszembe sem jutott volna segíteni, egy téglát nem lennék képes megfogni olyan lusta ember vagyok, persze aztán barátnőm is a fejemhez vágta ezt, hogy igazán segíthettem volna az apjának. Nos, egész héten dolgoztam, illetve azért mentem le hozzájuk, mert párommal szerettem volna lenni és nem egy falat felhúzni. Az persze már más kérdés, hogy amugy sincs ilyenekehez kedvem, ha nekem is kellene építeni valamit, valószínűleg inkabb fizetnék érte másnak, de én biztos hogy nem szenvedek vele. Ez odáig fajult, hogy most mosolyszünet van köztünk. Nem tartom magam lustának, én ilyen vagyok, így érzem magam jól, és az eddigi 28 évemben is így éreztem jól magam. Én nem tudok ilyen buzgómócsing lenni, aki már reggel hatkor kalimpál este nyolcig megállás nélkül.


2020. aug. 22. 19:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem te vagy a normális, barátnődék a furák. Hétvégén hatkor kelni? Te jó ég. Nekünk is családi házunk van, leraktunk gyepszőnyeget azt kész. :D Nem szenvedünk, hanem pihenünk a szabadidőnkben, azért van a kert.
2020. aug. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, nincs veled különösebb baj szerintem, de neked nem való a családi ház, jobb lenne egy társasházi lakásban.
2020. aug. 23. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon nem vagytok egymáshoz valók. Teljesen más szellemben nőttek fel.

Kicsit valóban lusta vagy, de ők meg a másik vèglet.

Az teljesen abszurd, hogy elvárják, hogy te elkezdj náluk èpítkezni. Kis segítsèg rendben van, valamit segíteni odèbb vinni, elrendezni akármi, de hogy beállj falazni? Az ember nem azèrt megy át a pártjához, hogy egèsz nap melózzon.

Ha nekik ez a normális, ès elvárás, akkor jobb ha elválnak útjaitok.

2020. aug. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baj nincsen veled, teljesen normálisan gondolkozol és a barátnőd vagy a családja sem rossz, csak más a véleményetek ebben a kérdésben. Én a te oldaladon állok, mert én ugyanígy nőttem fel, hogy nálunk ez az állandó pütykörészés nem volt szokás. Az ember megcsinálja, amit kell és amire azon felül igénye van, de örül a szabadidőnek és nem hajtja magát (szerintem) feleslegesen. Ha jól esik délig aludni, akkor alszunk délig vagy, ha nincsen kedvünk a konyhában rohadni akkor rendelünk kaját, vagy ha éppen csak annyihoz van kedvünk, hogy fetrengjünk a nappaliban és megnézzünk egy filmet, akkor fetrengeni fogunk a nappaliban és meg fogunk nézni egy filmet. Én nem bírom az ilyen kényszert, hogy márpedig legyél mindig tevékeny, aktív, ezt kell csinálni, azt kell csinálni stb. A családunk egyik fele ilyen, de néha nézni nem bírom, mert a tipikus “akkor is talál valami munkát, ha nincsen semmi” és akkor 600. alkalommal újítja fel a kerítést, tisztítgatja a tök tiszta füvet, lemossa a kavicsokat az udvaron stb. Azt pedig illetlenségnek tartom, ha a vendéget is befogják dolgozni és ezt elvárják tőle. Tök oké, ha megkérnek segíteni valamiben vagy te felajánlod, de elvárni vagy szidni szerintem nem normális. Az én szüleimnek (és nekem sem) soha eszembe nem jutna pont akkor fát vágni vagy építkezni stb., mikor jön hozzánk valaki, legyen az az egyikünk párja, egy rokon vagy egy barát és még befogni vagy lecseszni, ha nem szeretne. Én ezzel sehol nem tudok azonosulni.
2020. aug. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
84%
En is ilyen vagyok csak nőbe, nem értem hogy ha valaki dolgozik kesz vanmak a dolgai miért elvaras h kint gebedjen és márpedig kapaljon vagy csináljon valamit.? Én imádok filmezni és nekem igenis van h egesznap csak ennyit csinálok, fizikai munkát végzek egesznap állok a hervisbe heti 2 sznap általában hat azert na 😃nem ertem miert szól ebbe bele más. Amúgy engem nem is érdekel ha beleszol, en életem szerintem te is engedd el. Kell a pihi és amugymeg azt csináld ami jólesik 🙄😄28 l
2020. aug. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!