Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért jelent neki a munka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jelent neki a munka többet, mint én meg a kisfiunk?

Figyelt kérdés

A feleségemmel 5 éve vagyunk együtt, külföldön élünk (Bécs), és van egy három éves kisfiúnk is. Nekem a munkám adta mindig is az egyetlen stabilitást az életemben, évekig éltem párkapcsolat nélkül, sőt le is mondtam róla. Akkor ismertem meg a 18 évvel fiatalabb feleségemet, ő volt az új kolléga, aki Budapestről külföldre jött tanulni és tapasztalatokat szerezni. Pillanatok alatt elnyerte mindenkinek a tetszését, még a főnökét is. Beleszerettem, volt 2 gyönyörű évünk, teherbe esett és most már van egy 3 éves kisfiúnk is. A probléma akkor kezdődött, amikor vissza akart menni dolgozni Budapestre, hogy kiépítse a saját karrierjét, hiszen lényegében kollégák vagyunk, ugyanazon a szakterületen, és elmondása szerint egyedül szeretne érvényesülni. A karantén előtt eleinte csak vissza-vissza utazgatott, volt hogy hetekig magunkra hagyott a kisfiúnkkal, mert szerinte elég volt a videohívás, és különben is miért nem értem meg, hogy dolgozik? Jelenleg sikerei vannak, lassan cégvezető lesz, viszont továbbra sem törődik a gyerekünkkel, sem a házasságunkkal, mert konkrétan nem él otthon. Albérletben lakik, és ritkábban jár haza. Jelenleg szerinte ez ideiglenes, szerintem viszont szüksége van a gyereknek az édesanyjára, mert állandóan hiányolja. Mindig azt kérdezi, hogy mikor láthatja őt. Ha épp itthon van, 1-2 hétig, akkor minden mézes-mázas, utána visszamegy. Azt hiszem, hogy általam megszerezte a kívánt pozíciót, amit kamatoztatni tud, és minket elhagy. Amikor szóba hozom a válást, akkor azt mondja, hogy a gyereket viszi magával. Szerinte nem akar elhagyni, én félek az elhagyástól, nem hagyom őt lélegezni, nem hagyom, hogy dolgozzon és azt csinálja amit szeret. Én viszont nem bírom, hogy a nővérem és a bébiszitter neveli a gyerekünket, nekem pedig mintha feleségem sem lenne. Ha felhozom azt az opciót, hogy költözzünk Pestre, akkor az sem jó, mert nekem nem lenne jó munkám, hiszen azt a munkát ő csinálja, amit én Bécsben. Sehogy sem jó. Ez az állandó utazgatás viszont nem. Sajnos a munkája megköveteli azt, hogy fizikailag megjelenjen, ezért a karantén alatt valószínűleg külön leszünk. Azért írtam ki ezt a kérdést, mert elkezdtem pánikolni, amikor megláttam, hogy újra le fogják zárni a határokat, ő pedig visszamegy Pestre.

Mit lehet tenni? Nem szeretnék elválni, ő sem szeretne, mindig ígérget. Azt tudom, hogy nincs senkije, rögeszmés munkamániás, még jobban, mint én. Amikor együtt voltunk és nem küzdötte fel magát cégvezetőnek, várandós volt, gyesen volt, addig minden jó volt.

Meg lehet még menteni ezt a házasságot? Javasoltam párterápiát, neki nincs ideje ilyesmire. Az ismerőseim azt mondják, lépjek tovább.


2020. aug. 28. 22:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
Egy kapcsolatot csak akkor lehet megjavítani, ha mind a két fél akarja. Itt csak te akarod. Én válnék. A gyereket meg nem fogja vinni, mert ha ennyire munkamániás, nem fog vele foglalkozni.
2020. aug. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
De nem értem, mert amikor itthon van és együtt vagyunk, akkor csodálatos minden, pontosan úgy viselkedik, mint azelőtt. Gyengéd, törődő, utána elmegy és én leszek a bántalmazó, mert meg akarom fojtani, és kalitkába zárni, és hogy miért nem látom mennyire virágzik a karrierje, biztosan csak ártani akarok, mert önző vagyok. Ebben a szituációban egyedül ő az önző a férjével és a gyerekével.
2020. aug. 28. 23:01
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűnek látom, hogy túl hamar jött az a pici. Ő pont azért ment ki külföldre, hogy később az ott tanultakkal sikereket érjen el. Közben jött a gyerek, de az ambíciói megmaradtak.

Az egyetlen megoldás, ha haza jöttök mindannyian, ami ellen szintén ágál.

Én úgy látom, hogy nem csak a munkamánia a gond. Egyszerűen sok neki az anya szerep és menekül. Pont úgy, ahogy sok férfi is teszi ezt, csak az nem olyan feltűnő, mert még mindig az a jellemző felállás, hogy inkább anya van a gyerekkel.

Azért tud jó anya és feleség lenni, mert tudja, hogy Pesten kipihenheti utána magát, mert nincs ideje ráunni erre a szerepre.

Érdemes lenne egy pszichologussal beszélni erről, mert valószínűnek tartom, hogy a nyílt beszélgetés hasztalan lenne. Tagadni fogja, mert egy anya nem mondatja ezt így ki. Nem mondatja, hogy sok neki a gyerek, vagy sok az anyaság. Egyszerűen az ember ilyet nem tehet.

Ezért fog tagadni, valószínűleg még önmaga előtt is. Ugyanakkor nem fog javulni a helyzet, vagy ha fog, akkor csak mikor a gyerek már nagyobb lesz.

Én legalábbis így látom.

2020. aug. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
19%
Hány éves a nő?
2020. aug. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Én szeretnék párterápiát, de nehezen tudom rászedni, lehet attól fél, amit te írsz (bocs hogy letegezlek), fél bevallani magának, hogy jelenleg a karrierjét priorizálja a gyerekkel szemben. Büszke vagyok a sikereire, de annyiban igaza van, hogy én is szeretem a munkámat és nem tudnék csak ugyanolyan pozíciót betölteni, ami jelenleg az övé. De még azt is vállalnám, annak érdekében hogy együtt legyen a család. Volt egy nagy vitánk ma este, ahol kimondta, ha még egyszer zsarolni fogom érzelmileg a gyerekkel, akkor elhagy és viszi a picit is.
2020. aug. 28. 23:36
 6/25 A kérdező kommentje:
29 éves
2020. aug. 28. 23:37
 7/25 A kérdező kommentje:
Illetve most lesz 30 októberben. Megértem, hogy pályakezdő, fontos most a karrier, ami az álma volt, nem akarom megakadályozni, mert nagyon jó sikereket ér el. De mi lesz így velünk?
2020. aug. 28. 23:41
 8/25 anonim ***** válasza:

Semmi. Vagy te adod fel a karriered és a munkád és leszel boldogtalan, vagy szétmentek.

Sajnos ebben az esetben nincsenek más opciók. Ő egyértelművé tette, hogy marad Pesten, lesz ami lesz. Ugyanakkor annak se sok értelmét látom, hogy te haza gyere, mert jól látszik az írásodból, hogy ezzel többet adnál fel, mint amit még szívesen teszel. Így viszont elégedetlen lennél és akaratlanul is idővel a párod hibáztatnád, amitől pont úgy tönkre menne a kapcsolat, mint, ahogy akkor, ha nem teszel semmit.

Vagy találnod kell itthon olyan állást ami kielégítő a számodra is, hogy ne legyen akkora lemondás hátra hagyni a mostanit.

És abban se vagyok biztos, hogy a párod nem lát vetélytársat benned szakmai szemmel. Eltudom képzelni, hogy ezért sem szeretné, hogy te is Pestre költözz.

2020. aug. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Én tanítottam meg sok mindenre, türelemmel támogattam, óvtam előzetesen a lehetséges problémáktól, tőlem tanulta el azokat az apróságokat, amik sokat segíthetnek a szakmai nehézségek leküzdésében. Most már nem tudok neki mit adni és egyedül szeretne érvenyesülni. Azt érzem, kihasznált, nem szándékosan, de megkapta, amit akart, és már csak a kisfiunk miatt nem vált el. Hihetetlennek tűnik, mert a mindennapokban átlagosan boldog házaspár vagyunk, a felszín alatt pedig ott vannak ezek az alattomos dolgok.

Nem tudom, mit tegyek.

2020. aug. 28. 23:57
 10/25 anonim ***** válasza:
12%
Költözz Pestre, keress másik melót.
2020. aug. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!