Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem a párom alkoholhoz való viszonyát?

Figyelt kérdés

El szokott járni kollegákkal és néhány közelebbi haverral is inni. Ha normális kollegákkal megy, akkor nem fogy túl sok, mindenki megy haza a családjához. Ha haverokkal megy, másnap vagy még aznap hányik, rosszul van. Ilyenkor állítása alapján “ő nem úgy tervezte”.


Én valahogy sosem toleráltam, ha valaki ennyire szétcsapja magát. Mivel pánikbeteg vagyok, ezért már az estéje kezdete előtt rám rám jönnek kisebb rohamok, majd az egész éjszakát végigpánikolom és másnap sem tudok a munkámra koncentrálni. Számtalanszor kértem, hogy legalább ne annyit igyon vagy okosan keverje ... hasztalan.


Valószínűleg velem van a baj, hogy ezt rosszul reagálom le, szeretnék rajta változtatni, de magamtól nem tudok.

Hiába gondolok arra, hogy az ő élete, ő problémája, ő szenved másnap... míg barátnők kinevetik a párjukat ilyen esetben, nekem ez nem segít.


Kicsit hosszú lett, bocsánat.

Jöhetnek a tanácsok :)



2020. aug. 12. 13:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
A te helyzetedben, és már amikor egy ilyen szint van, mint ahogy nálatok: zéro tolerancia. Mert ez idővel csak rosszabb lesz. Egyre többet fog inni, és egyre jobban megsűrűsödnek az ilyen napok.Van az a pont, ahol számomra itt a szórakozás vége. Még egy ideig próbálkozz, hogy kiöntögeted az italt, ha látod, hogy semmi foganatja nincs, akkor szépen köszönj el.
2020. aug. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

*Ha haverokkal megy, másnap vagy még aznap hányik, rosszul van. Ilyenkor állítása alapján “ő nem úgy tervezte”.


Ezekre a megsürűsödő napokra gondolok. Ugyanis az ilyen mértéktelenségből egyenes út van az alkoholizmusig. Ami nem játék. Kiöntögetni akkor tedd, ha lelkileg erősebb vagy mint a fazon, mert ez egy harc, ami pár hónapba beletelik mire eredménye van, és elég nehéz is-csak az erősek bírják ki a végéig-már mint nőknél az erősebbek. Mert az ilyen férfiak gyengék lelkileg és simán össze tudod roppantani, ha nagyon akarod.

2020. aug. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Úgy, hogy kivágod a rákba ezt az alkesz barmot!
2020. aug. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

"Valószínűleg velem van a baj"

Hát persze. Ő issza betegre magát, de veled van a baj.

2020. aug. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem te reagálod le rosszul, hanem a párod alkoholista. Nála van a bibi.
2020. aug. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy ivós barátom. 10 sőr volt az alap/nap. Évekig majd jött a műbor..

Fetrengett a hányadékában! Rá kellett jönnöm, hogy ő ilyen és nem fog megváltozni. Nem felejtem el azt a napot amikor összeverekedtünk és onnan már nem volt visszaút..

Talpra álltam és megnyugtatlak egy nem piálós férfi vár rád valahol!

Döntsd el, hogy ez kell vagy a boldogság?!

2020. aug. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem lett hosszú, inkább rövid, mert nekem nem tiszta, hogy miért pánikolsz, mit kell ezen kezelni, de főleg hogy milyen baj keveredik ebből? Részegen vezet vagy mi? Inni meg esetleg rosszul lenni tőle sokan szoktak, nem csak a te párod.
2020. aug. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Gyerekként történt néhány eset, hogy alkohol befolyásoltságra alatt álló felnőtt bántalmazott (nem szexuálisan), vagy csúnyán beszélt velem, vagy éppen pár lépésre állva tőlem köszöntötte viszont az elfogyasztott italokat. Ez olyan mélyen égett az agyamba, hogy emiatt nehéz elfogadni ha valaki annyira lerészegedik, hogy így jön haza.


Normális, családos társasággal, mint írtam is, normálisan jön haza, 1-3 sör, tök oké, belefér, mindenkinek kijár a kikapcsolás, még otthonról is. A probléma azzal van, ha haveri társasággal megy el akik még 25-30 év között vannak, nagytöbbségében szinglik és senki nem kontrollálja őket. Mondhatni számukra aktuális életcél minnél több pohár fenekére nézni és minnél több csajt felpróbálni.



De a fentebb leírtak miatt gondolom, hogy velem van a probléma, hogy ezt nem tudom elfogadni, és hogy ha valakinek volt hasonló problémája, hogyan kezeli, hogy lépett túl rajta.

2020. aug. 12. 15:47
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Beajánlani egy addiktológushoz, 1× igyekezni elvinni hozzá, ha nem megy, akkor csá-t mondani neki. Éljen a piával együtt, ha az jobb neki.
2020. aug. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nézd én biztosan nagyon drasztikusan nyilatkozom erről de az hétszentség hogy én a részegeskedést el nem tűröm egy percet sem. Megvan a jó okom, volt egy alkoholista apám. Na pont nem ilyen pasit keresek magam mellé.
2020. aug. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!