Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a párom nem támogat, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párom nem támogat, a céljaim elérésében...?

Figyelt kérdés

Egyetemen rossz döntést hoztam, és olyan szakot választottam, amit már most (3 év után) utálok csinálni. Ezért szeretnék újra tanulni kezdeni, más területen. Ez azzal járna, hogy a jelenlegi munkahelyemen felmondanék, és másik városba költöznék, 50km-re. (Igen, későn esik le, mit szeretnék csinálni, pedig végig at orrom előtt volt.)

A nehézség az, hogy a barátaim és testvéreim támogatnak, hogy menjek, mert az a munka lenne az igazán nekem való, a hivatásom. De, a párom szerint maradjak csak itt, ez biztos munkahely, nyugdíjig itt lehetek. Azt mondta, bár két éve együtt élünk, semmilyen formában nem fog támogatni, szerinte hüleség és időpazarlás.

Szóval nehéz a döntés. A párom, és a kva szhar munka, de biztos jó kereset, vagy tanulás, (addig kihúzom valahogy amíg találok munkát, ami nem érint hétvégét) és később egy olyan munka amit szeretek?



2020. aug. 19. 15:25
A kérdező szavazást indított:
Maradj a bizosban.
Merj lépni!
38 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Hogyha ezt így, ahogy van elmondtad barátodnak, hogy már most utalod a jelenlegi szakmad es nem szeretnel ebben dolgozni míg van egy masik szakma amit szeretnel csinálni es ha o szerint ez idopazarlas na az gaz.
2020. aug. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is a páromra hallgattam és megbántam. Sok évvel később elváltunk és azóta is bennem van a tüske, hogy ha akkor és ott hallgatok rá, másként alakult volna minden.
2020. aug. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha most nem támogat, akkor mi lesz később? Felesleges ilyen kapcsolatba ragadni, az egy dolog, hogy elmondja a kétségeit, de ezzel a hozzáállással vele hosszú távra nem terveznék.
2020. aug. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1 kicsit én is neheztelek rá. Tényleg belekényszerítene ebbe, amit utálok? Aztán csodálkozna ha évek múlva kiálhatatlan sárkány leszek...

#2 valahol kimaradt egy nem szócska.

2020. aug. 19. 15:32
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt nem is mondtam, hogy ő Covid19 óta munkanélküli, szóval megtehetné, hogy velem jön, és ott keres munkát. :( még a lakhatásunkról is gondoskodnék.
2020. aug. 19. 15:34
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is szakítsatok. Nem ugyanúgy látjátok a jövőt 5-10 év múlva, nem ugyanazt akarjátok. Te költözöl, ő nem.

A másik, hogy a megszerzett tudásod és a 3 év tapasztalat megmarad. Nem tudom, hogy milyen hívatásról van szó, de szinte biztos, hogy újra el tudsz benne helyezkedni...ha akarsz. Ergo szakmai téren nincs mit vesztened.

2020. aug. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, egyetlen dolog biztos: az egyetlen ember, aki elől SOHA nem tudsz elmenekülni, aki mindig veled lesz, akinek mindig elszámolással fogsz tartozni, és akivel az életed vége felé szembe kell nézned, az saját magad. Szerintem ennek fényében dönts most...
2020. aug. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Voltam ilyen helyzetben. Én támogattam az akkori párom mindenben. Nagyon jól sikerült neki, és büszke voltam. Egy év múlva fordult a helyzet és nekem kellett volna hasonló támogatás,(költözni nem kellett volna) nem kaptam meg. Szét is mentünk rövid időn belül.

Ennek mi a lényege? Olyan párt kell választani, aki segíti az életed, és a céljaid elérését.

2020. aug. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Válts, hallgass az érzéseidre.

Egy rossz munka, hiába fizet jól, de hosszú távon tönkretesz. Ne hagyd.

2020. aug. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Sosem késő!Ezt megtanultam .Nekem 3szakmám van+egyetemi végzettségem.Ilyen az élet.Kacifántos,és nem mindig úgy alakul,ahogy szeretnénk.De meg kell ragadni a lehetőségeket,mert a vonat elmegy könnyedén,ha nem szállsz fel rá!

Semmi rosszabb nincs a tétlenkedésnél,és a beletörődésnél.

Nem támogat?Akkor mit tesz?Ha később családotok lenne,akkor is a neki nem tetsző dolgokra úgy reagálna,hogy magadra hagy?

Van egy csomó dolog,ami nekem sem tetszik,másként csinálnám,vagy nem tenném,de ha a társamnak igen,akkor nincs mese.Oda kell állni.Az ő boldogulása az enyém is.


50F

2020. aug. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!