Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet tenni, ha a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni, ha a párom bánt, de jogi lépéseket nem tehetek, és ráadásul magam sétáltam bele a szituációba?

Figyelt kérdés

Annyit kell tudni, hogy a párom 10 évvel idősebb, mint én. Nagyon kedves, megnyerő volt, előttem ugyan nem volt komoly kapcsolata, csak néhány alkalmi, ez furcsa is volt. Családi vállalkozást örökölt, nagyon jól él belőle. Miután összejöttünk, 1 éve se voltunk együtt, de már felajánlotta az összeköltözést, amit én el is fogadtam. Pont akkor diplomáztam le, de azt mondta, nem kell munkát keresnem, neki tetszene, ha én itthon lennék, elég ha egy valaki tépi az idegeit munkával, elég lesz ő. Én nyugisan csak csináljam meg itthon a dolgokat, utána meg csináljam, amit szeretek.

Én belementem. Kitűzött napokat, hogy mikor kell poszívózni, felmosni, port törölni. Egyszer, egy vasárnap délután éppen szundítottam, amikor felvert, hogy porszívóznom kéne, pedig nem is az volt a kitűzött nap, de félálomban azt mondtam, hogy most nem.

Erre kivette a porzsákot, és a fejemre öntötte azt, ami benne volt.

Rendszeresen csinál olyat, hogy ha ellentmondok bármiben, akkor trappolva összejárkálja a felmosott követ, és hivatkozik, hogy ez azért kapom, mert a múltkor ezt meg azt mondtam, ledobja a földre a vasalt ruhát stb.

Egyik ilyen esetnél már ráordítottam, és kiöntöttem a felmosóból a vizet. Nem takarítottam el, nem csináltam semmit, napokon át ott állt. Erre az volt a reakciója, hogy elvette a laptopot, amit én vettem, lecserélte a wifi jelszót, rendszeresen kipakolta a mosógépből a ruháimat, amik be voltak készítve, és a sajátját mosta csak ki, ha magamra mosok végül, akkor leveri a ruháimat a szárítóról, rengeteget el is ajándékozott a szegényeknek, és még a telefonomat is elvette, merthogy mindent ő vesz nekem.

Azt mondja, jobban teszek, ha meghálálom azt, hogy belement ilyesmibe, mert egyedül nem is tudnám eltartani magam, nem is bírnék multinál dolgozni soha (olyan diplomám van, amivel szinte csak multihoz tudnék menni), anyámék nem fogadnának vissza, úgysem jó velük a kapcsolatom.

Mikor szembesítettem, hogy bántalmaz, leépít, akkor csak gúnyolódott, hogy menjek metoo-zni, és hiába mesélem el bárkinek, csak egy közönséges aranyásó leszek kívülállók szemében. Folyamatosan mondja, hogy mekkorát csalódott bennem, milyen pénzéhes, felszínes liba vagyok, de ő elzárja a pénzcsapot, mert alapvető igényességre, tisztaságra sem vagyok képes.

Mit csináljak? Mindenemet elvette, most is azért tudok csak kérdést írni, mert alszik, és használhatom a gépét (azt nem jelszavazta le :D).

Jogilag nem támadható, mert tényleg ő vett mindent, feleségül nem vett, semmi sem közös. Bántalmazott nőknek való civil szervezetekhez sem merek fordulni, mert nem vert meg, nem alkoholista, nem kell félteni az életem, csak kinevetnének, elhajtanának, van, akinek nagyobb szüksége van segítségre.

Ráadásul önként mentem ebbe az egészbe bele.


2020. aug. 28. 23:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem pedig kérj segítséget. A bántalmazás nem a fizikai erőszakban merül ki és nagyon durva amit írtál. Egy jó szakember biztosan nem fog arra biztatni, hogy maradj ebben a borzalomban és abban is segíteni fog, hogyan állj önállóan talpra. De arra nagyon vigyázz, meg ne tudja, mert bármikor elkezdhet fizikailag is bántani. A "párod" úgy intézte, hogy életképtelen legyél egyedül és visszaél a hatalmával. Ebből ki kell jönnöd!
2020. aug. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
91%

A Nane egy nagyon jó szervezet, ajánlani tudom. Segíthet opciókat találni. Próbálj munkát keresni pl (még egy ruhabolti eladó is megteszi, ha más nem) és gyűjts össze kaucióra+valamennyi zsebpénzre, ez legalább egy félév, majd titokban költözz el.

Te tudod, melyik a jobb megoldás. Kimehetsz külföldre is melózni később.

2020. aug. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
34%

Szóval, találtál egy hapsit, aki gyakorlatilag megvett a pénzével? Mondjuk, fel lehet nőni.

(Lehet támadni, de hasonló esetnél a férfit már legalább tízen elszidták volna, hogy mekkora lúzer és papucs.)

2020. aug. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
92%

Keresd meg a barátokat, NANE, vagy egyéb szervezetet. A szüleid is biztosan segítenek, ha amikor elmegy dolgozni összecsomagolod a holmidat, és elmész hozzájuk.

Hülye voltál, de senki nem fog kinevetni, elhajtani, merj kérni!

2020. aug. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
88%
A 2-es jókat ír, de szerintem nem fog menni. Ha elkezd dolgozni, a pasi érezni fogja, hogy kicsúszhat a kezéből a zsákmány. Szerinted hagyni fogja dolgozni, ha még a délutáni alvásból is hisztit csinál? Ha elkezd dolgozni, pokollá fogja tenni az életét és nem lesz fél év arra, hogy összegyűljön a kaució. Elszedi a fizetését vagy bármi. Bármit kinézek belőle. Itt egy megoldás van, azonnal lelépni és munkába állni. De ne tudjon a költözésről előre, mert ez egy őrült.
2020. aug. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Vagy kérjen kölcsön, legalább kaucióra, és utána rögtön meló, de el ne mondd. Ne mondj semmit, csak viselkedj átlagosan, hogy semmi ne tűnjön fel, és egyik napról a másikra, pl. amikor alszik, akkor költözz.
2020. aug. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
87%

"Erre kivette a porzsákot, és a fejemre öntötte azt, ami benne volt."


"Rendszeresen csinál olyat, hogy ha ellentmondok bármiben, akkor trappolva összejárkálja a felmosott követ, és hivatkozik, hogy ez azért kapom, mert a múltkor ezt meg azt mondtam, ledobja a földre a vasalt ruhát stb."


"elvette a laptopot, amit én vettem, lecserélte a wifi jelszót, rendszeresen kipakolta a mosógépből a ruháimat, amik be voltak készítve, és a sajátját mosta csak ki, ha magamra mosok végül, akkor leveri a ruháimat a szárítóról, rengeteget el is ajándékozott a szegényeknek, és még a telefonomat is elvette, merthogy mindent ő vesz nekem."


Ez bántalmazás. Igazából garázdaság is szerintem.

De csináld azt amit a 6-os mond, jól színészkedj egy darabig és ha nem gyanakszik hajrá költözés. Rohadék ez az ember, drukkolok neked.

Szüleiddel is kezdj jópofizni inkább őket kibírod amíg megszabadulsz ettől az aljadéktól, csak nehogy szövetkezzenek. Ha jóban vannak a pároddal, kerüld el őket is inkább, olyanokban bízz akiknek semmi közük ehhez az emberhez és nem is lesz.

2020. aug. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
28%
Hát azért.. itt voltak elég erős jelek. Pl kiadja melyik nap kell ezt meg azt csinálni. Amúgybiztos szar, emg szomorú, és azt hitted, hogy végre kifogad a csávót. Ezek általában ilyenek. Több nő ismerősöm van hasonló szituban, ja amúgy valszeg meg is csal. Ezeknek szokása. De erre a helyzetre mondják, hogy aki krvának áll, ne csodálkozzon ha meg bszzák.
2020. aug. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
72%

Hogy bírna már elköltözni, amikor alszik??? Szerinted arra nem ébredne fel? A pasi vállalkozó, biztosan dolgozik nem is keveset, le kell lépni, amíg melózik. Mondjuk ismerek olyan vállalkozó pasikat, akik már csak leosztják a munkát és rengeteg szabadidejük van.

De vigyázni kell ezekkel. Ha van kert, az biztosan le van kamerázva, de akár a lakás is. Egy ilyen elmebeteg akár le is hallgathatja és titkos kamerát is elrejthet a saját lakásában. Szóval én a költözésre nem biztatnám egyedül. Már csomagolni is csak kísérővel kezdj neki!!! De ha nincs túl sok tulajdonod, akkor ott is hagyhatod, nem ér annyit semmilyen ruha. Amúgy simán lehet, hogy a saját gépén van valami program, amivel azt is tudja, hogy most ide írtál.

Ismerek egy vállalkozó pasit, neki egy barátja olyan kódfejtő programot telepített fel, ami bármilyen e-mail fiókba be tud lépni és nyilván nem csak e-mail fiókba. És ez a pasi nem egy tanult valaki, nincs diplomája, mégis életervalóbb bárkinél, akit ismerek.

2020. aug. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
80%

Dolgozni szerintem sem fogja engedni. Hisz pont emiatt èrzi császárnak magát, ès hogy főnökösködhet felette. Abból csak baj lehet. Ezt az őrültek minèl hamarább ott kell hagyni.

Szerintem első körben csak beszèlj a szüleiddel. Hiába nem vagytok jóban, ők neveltek fel, csak számíthatsz rájuk a bajban. Mert abban vagy, nem is kicsiben. A verbális bántalmazás is ugyanolyan veszèlyes.

Èn is azt tanácsolnám, hogy úgy költözz, hogy ne sejtsen semmit, amikor dolgozik, akkor tűnj el. Ellenkező esetben kèoes lehet bezárni is.

2020. aug. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!