Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet tenni, ha a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni, ha a párom bánt, de jogi lépéseket nem tehetek, és ráadásul magam sétáltam bele a szituációba?

Figyelt kérdés

Annyit kell tudni, hogy a párom 10 évvel idősebb, mint én. Nagyon kedves, megnyerő volt, előttem ugyan nem volt komoly kapcsolata, csak néhány alkalmi, ez furcsa is volt. Családi vállalkozást örökölt, nagyon jól él belőle. Miután összejöttünk, 1 éve se voltunk együtt, de már felajánlotta az összeköltözést, amit én el is fogadtam. Pont akkor diplomáztam le, de azt mondta, nem kell munkát keresnem, neki tetszene, ha én itthon lennék, elég ha egy valaki tépi az idegeit munkával, elég lesz ő. Én nyugisan csak csináljam meg itthon a dolgokat, utána meg csináljam, amit szeretek.

Én belementem. Kitűzött napokat, hogy mikor kell poszívózni, felmosni, port törölni. Egyszer, egy vasárnap délután éppen szundítottam, amikor felvert, hogy porszívóznom kéne, pedig nem is az volt a kitűzött nap, de félálomban azt mondtam, hogy most nem.

Erre kivette a porzsákot, és a fejemre öntötte azt, ami benne volt.

Rendszeresen csinál olyat, hogy ha ellentmondok bármiben, akkor trappolva összejárkálja a felmosott követ, és hivatkozik, hogy ez azért kapom, mert a múltkor ezt meg azt mondtam, ledobja a földre a vasalt ruhát stb.

Egyik ilyen esetnél már ráordítottam, és kiöntöttem a felmosóból a vizet. Nem takarítottam el, nem csináltam semmit, napokon át ott állt. Erre az volt a reakciója, hogy elvette a laptopot, amit én vettem, lecserélte a wifi jelszót, rendszeresen kipakolta a mosógépből a ruháimat, amik be voltak készítve, és a sajátját mosta csak ki, ha magamra mosok végül, akkor leveri a ruháimat a szárítóról, rengeteget el is ajándékozott a szegényeknek, és még a telefonomat is elvette, merthogy mindent ő vesz nekem.

Azt mondja, jobban teszek, ha meghálálom azt, hogy belement ilyesmibe, mert egyedül nem is tudnám eltartani magam, nem is bírnék multinál dolgozni soha (olyan diplomám van, amivel szinte csak multihoz tudnék menni), anyámék nem fogadnának vissza, úgysem jó velük a kapcsolatom.

Mikor szembesítettem, hogy bántalmaz, leépít, akkor csak gúnyolódott, hogy menjek metoo-zni, és hiába mesélem el bárkinek, csak egy közönséges aranyásó leszek kívülállók szemében. Folyamatosan mondja, hogy mekkorát csalódott bennem, milyen pénzéhes, felszínes liba vagyok, de ő elzárja a pénzcsapot, mert alapvető igényességre, tisztaságra sem vagyok képes.

Mit csináljak? Mindenemet elvette, most is azért tudok csak kérdést írni, mert alszik, és használhatom a gépét (azt nem jelszavazta le :D).

Jogilag nem támadható, mert tényleg ő vett mindent, feleségül nem vett, semmi sem közös. Bántalmazott nőknek való civil szervezetekhez sem merek fordulni, mert nem vert meg, nem alkoholista, nem kell félteni az életem, csak kinevetnének, elhajtanának, van, akinek nagyobb szüksége van segítségre.

Ráadásul önként mentem ebbe az egészbe bele.


2020. aug. 28. 23:23
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem nappal láthat a szomszéd, akiktől kérdezősködne, vagy több minden történhet. Éjszaka viszont hívj egy taxit, és csendesen cuccolj össze. Az igaz, hogy felkelhet, de nappal meg az a hátránya, hogy bárki megláthat.
2020. aug. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
81%
Fordulj nyugodtan a NaNehoz, segíteni fognak. Ez is bántalmazás, nem csak ami belilul.
2020. aug. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 Lachesys ***** válasza:
100%
Bizony költözz el valahogy, bárhogy, és keress munkát. Ez a pasas egy nárcisztikus fhasz.
2020. aug. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
94%
Nézz utána mennyi a takarítónők órabére, de úgy tudom kb 1500-tól a csillagos ég. Mosás, főzés, gondolom mosogatás... Nem az hogy nagyon pluszban vagy ezzel de hidd el jobban megéri neki mint amennyire ő el akarja hitetni.
2020. aug. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
29%

Eee ha jól értem a pasi házában vagy. Nem vagytok házasok és gyerek sincs ha jól értem?

Hülyeségeket írnak itt egyes válaszolók... Hiába mész te a NANE nevű szervezethez, oké, akkor simán azt mondja a pasid takarodj a házamból, holnaptól semmi közünk egymáshoz. Mit tudsz csinálni? Semmit. Mivel nem vagytok házasok, szépen össze pakolsz és elmész. Ez a NANE nevű szervezethez fordulj rossz tanácsadás jelen esetben. Fordulhatsz, de akkor azt mondja a pasi takarodj a házából... Na?! Ezt megteheted bármikor. Fogod magad és elköltözöl onnan szépen! Egyébként az én fejemre nem öntené senki a mocskos porszívó zsák tartalmát az már biztos, cserébe kapna valamit tőlem amit nem tenne zsebre... Hihetetlen egyesek milyen megaláztatást képesek eltűrni azért hogy legyen hol lakni?!

2020. aug. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
57%
Keress olyan állást, ahol elintézik a szállást, panzió, önkéntesség vagy bármi. Ott gyűjts össze néhány havi lakbért és aztán kezdj el a végzettségednek megfelelő állást keresni.
2020. aug. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
61%

Ha a pasi házában vagy, és nem vagytok házasok, se gyerek sincs, sem közös albérlet (szerződéssel például bérleti szerződés- bérlők), sőt!

Tovább megyek: még egy lakcímkártyád sincs oda, mint állandó bejelentett lakcím, csak "simán" odaköltöztél hozzá, azt tudnod kell ha hív egy rendőrt, úgy kirepülsz az utcára mint a szél, mivel az ő háza, tulajdona és ott neked semmi keresni valód ha ő azt mondja menj onnan!


Komolyan elképzeli valaki hogy ilyen nárcisztikus személlyel beszél egy két "lelki tanácsadó" egy szervezetből, és a nárcisztikus emberke megváltozik?! Az ilyenről azt is el tudom képzelni, még durvább lenne az esetben.

2020. aug. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
37%

"Fordulj nyugodtan a NaNehoz, segíteni fognak. Ez is bántalmazás, nem csak ami belilul."


Könyörgöm gondolkozzatok már miket írtok... Ez talán rendben is volna ha házasok lennének, és / vagy közös lenne a házuk!


A pali házában van, aki a leírtak alapján fenyegeti mindennel. A pali bármikor gondol egyet, és azt mondja menj innen, ha nem megy, a pali rendőrt hív és kitessékelik az utcára a nőt, mivel a pali háza!


Ti nem gondolkodtok?!

2020. aug. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
42%

Láttam én már egy lányt 2 gyerekkel a karján (esküszöm nem hazudok!) azért kuncsorogni, azért kuncsorgott hogy fogadja be valaki mert a csávója kirúgta őt a házból, mivel a csávó háza volt! És a lány akiről írok, 2 gyerekkel a karján mászkált minden ismerőséhez hátha befogadja őt valaki, legyen hol aludniuk.

( Hozzáteszem a lány megcsalta a csávót, a csávó rajtakapta őket, és kib@szta őket a házából). Lány + 2 gyereke.

2020. aug. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
35%
Ezután a lány a 2 gyerekével hol egy hétig ennél a rokonnál, hol egy hétig annál a rokonnál aludt a 2 gyerekkel, míg nem talált más palit magának. Szóval még a gyerek sem volt visszatartó erő úgymond az a csávó is kidobta őt gyerekestől a házából, mert az övé volt a lány nem tehetett semmit.
2020. aug. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!