Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? Egyszerűen semmibe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Egyszerűen semmibe vesz a "párom", nem fontos neki, ami nekem igen.

Figyelt kérdés

Ha valamit mondok, azt tul hossuan mondom, de kb a 3. mondanál már leállít. Ha valami miatt stresszelek, arra csak legyint, mondván, hogy "h.lyeségeket beszélsz" (most pl. covid miatti óvoda kezdéssel kapcsolatos variálások, ami miatt elkéshetek a munkámból). Ha mérges vagyok egy 20x elmondott dolog miatt, amit ő nem vesz figyelembe, neki áll feljebb (pl. gyerek ruháit szándékozok mosni, erre berakja a saját ruháit; rendetlenség; igénytelenség sokmindenben - nem, mem tudom hogy nem vettem észre a gyerek születés előtt), hogy "senkit nem érdekel amit mondasz", meg "visítasz mint egy malac" .


Én nem érzem, hogy ok nélkül mondanék bármit, ha túl részletesen beszélek, csak a megértés miatt teszem. Aggódok, mert féltem a gyereket, a munkahelyemet, és mert a gyerekkel kapcsolatos és a mindennapi dolgok nagy része rám hárul (tekintve, hogy ő tesz rá magasról).

Mondtam már neki többször, hogy ennek igy nincs értelme, költözzön el, de nem akar (lakás nagy részét az én szüleim fizették, ő csak jelképes összeget tett bele, valamint egy kevés közös hitelünk is van rá)... végül valahogy csak kibékülünk, de egyre kevésbé bírom ezt a viselkedést. Nem tudom ezt sem, hogyan szabadulhatnék ebből, mert nem megy külön, én viszont nem akarok egy ilyen nem-kapcsolatban élni... gyereket nem engedi, én meg nnem hagynám nála, mert egyrészt nem, mert szertem és nincs olyan, hogy hagyjam, másrészt az apjában nincs felelősség, plusz munkája miatt kb aludni vinné haza szegényt, illetve ide-oda passzolgatná vagy nem tudom.


Ki hogyan oldaná meg a helyzetet? Van esetleg saját tapasztalata valakinek?



2020. aug. 29. 00:10
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem arról beszéltek, amiről kellene. Te nem azt mondod, hogy aggódsz, hogy elveszítheted a munkád (csak tippelek, helyettesítsd be, amit valójában érzel), hanem azon pattogsz, hogy van egy felnőtt ruha a gyerek ruhái között (amit amúgy ki nem szar le, mindkettőnél az a cél, hogy tiszta legyen). Nem azt mondod, hogy úgy érzed, nem figyel rád, hanem azt, hogy sosem mosogat el (megint csak példa). Ő valszeg ugyanígy van. Olyan kommunikációt kellene teremteni, ahol azt mondjátok, amit éreztek.
2020. aug. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Örülj, hogy találtál valakit, akivel passzoltok. Te minden apróságon hisztizel és feleslegesen stresszelsz, ő meg mindenre tojik és nem stresszel.
2020. aug. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%
Szedegess hangyát.
2020. aug. 29. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudtok megfelelően kommunikálni egymással. Te nem lènyegretörően beszèlsz, sok a bla bla, ezèrt állít le.

A stresszelès is felesleges így előre.

Persze abban is lehet valami, hogy nem figyel rád ès a családi ügyekre úgy ahogy az elvárható lenne.

Ha még külön akarsz válni, akkor az nem úgy működik, hogy költözz el, mert nekem nagyobb a rèszem benne. Ő is tulajdonos, joga van ott lakni. Ki kell fizetned neki amit beletette, illetve a fizetett hitelek felèvel is tartozol neki. Ha hozzád kèpest jelkèpesebb összeget tett bele, akkor remèlem nem 50-50 a tulajdoni hanyadotok, mert akkor jól megszívtad.

Szóval különválás esetèn nem csak odamondani kell, hogy "költözz el", hanem leülni, ès rendesen megbeszèlni, hogy "Sanyi, szeretnèm teljesen lezárni ezt a kapcsolatot, nem akarom folytatni tovább. A házból a tulajdoni rèszedet termèszetesen ügyvèd előtt rendezzük, kifizetlek, kezdj el új lakhelyét keresni." Vagy valami hasonló módon. Olyan nincs, hogy nem akar, fordulj ügyvèdhez, megvannak az eszközök a közös vagyon megszüntetèsère, nem kell hozzá a beleegyezèse, hogy törtènjen valami.

De ahhoz, hogy ez megtörtènjen, először is rendes kommunikáció szüksèges, ès terv illetve lèpèsek. Ilyen lègbőlkapott költözz el dolgokra persze, hogy nem reagál.

2020. aug. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Akármilyen bunkó parasztságot írnak ide, nem szabad hinni nekik (tipikus soviniszta alakoktól jön vszeg, akik szerint ha egy nőnek problémája van, az hiszti, ha meg sokat beszél, az fecsegés, amit ők nem bírnak), egyértelmű, hogy pszichésen bántalmazva vagy. Abból az apróságból is jól látszik ez, hogy még nekünk is megmagyarázod, hogy miért beszélsz "túl" részletesen, csak a megértés miatt teszed, stb.

Mert, ha csak úgy azért teszed, mert ahhoz van kedved, vagy mert te így szeretsz kifejteni dolgokat, akkor mi van? Az nem szeret és nem társ, aki leint, hogy h.ülyeség és senkit nem érdekel.

Nekem már ütni lenne ingerem ilyenek után. És akkor jön hozzá a többi...


Nem értem, miért békülsz ki vele. Azt javaslom, keress egy jó ügyvédet, de még ha valamennyi anyagi veszteséged is származik a különválásból, akkor is megéri. 100%

2020. aug. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. sajnos azóta sem lett jobb a helyzet. újra és újra ugyanarra jutok: hogy elbeszélünk egymás mellett. próbálok én úgy is beszélni, hogy érzéseket megfogalmazni, de ő nem megérteni próbál, sem együttműködni, hanem egyből támadó visszaszólásai vannak, amitől persze csak még jobban felhúzom magamat, így lassan de biztosan érzem, hogy be fog telni az a bizonyos pohár.

a lakás megosztása 1/5 részben az övé, a törlesztőt pedig felesben fizettük úgymond (legalábbis ebben megegyezhetünk, mert az egész az én számlámról lett utalva + a közös költség, ő pedig a rezsit szokta fizetni, ami összesen kb. ugyanannyit tesz ki) . A kivásárlás is megoldható lenne, tehát az anyagi résszel nem hiszem, hogy nagy nehézségek lennének, inkább a fizikai része, hogy egyszerűen nem megy el. Illetve helyesbítek, nem megy el a gyerek nélkül, én meg nem hagynám, hogy elvigye, hiszen nem tudná biztosítani számára a megfelelő gondoskodást (pl elsőnek vinné be az oviba és gyakran zárásig is ott lenne tehát igazából napi 2 óra lenne a közös idejük, szombati napokon nem tudná hova tenni a gyereket, megfelelő étkezés hiánya, gyerekkel való minőségi foglalkozás kevés, stb.).

2020. aug. 31. 13:53
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mi a kérdés. Menjetek szépen a bíróságra, semmi esélye ellened. A lakásból ki fogod vásárolni, aztán ha nem megy el, akkor a rendőrbácsik majd kikísérik.

A gyereket magához venni semmi esélye nincs, csengeti majd neked a gyerektartást, aztán majd láthatáson lehet a gyerekkel. Ennyi.

Nem értelek, mire vársz, totál nyerő helyzetben vagy.

2020. aug. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Èn sem èrtem mi a gond. Felmérések egy ügyvèdet, ès követed a tanácsait. De nagy vonalakban annyi, hogy elindítod a közös vagyon megszűntetèst, a tulajoknak elővásárlási joga van, szóval jelezheted, hogy te szeretnèd kivásárolni. Aztán mikor minden lezajlik, te leszel a tulajdonos, akkor neki kötelező takarodó van.

A gyereket meg akkor viheti, ha a bíróság neki ítèli a felügyeleti jogot. De arra semmi esèlye.

Na erről ennyit. Nem kell ezt túl bonyolítani, meg bedőlni a zsarolásának, ès elhinni, hogy tehet bármit is.

2020. aug. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Felmérések egy ügyvèdet, --> "felkeresel" akart lenni.

Szerintem arra szüksèged lesz, már csak azèrt is, ha a kedves párod előállna valami baromsággal, (pl. mint most, hogy ő a gyerek nèlkül nem megy), akkor felhívod, ès meg tud nyugtatni.

Hidd el, ezek a szövegek nem más, mint manipuláció, hogy visszatartson, pontosabban, hogy ne kelljen mennie. De egèszen biztos lehetsz benne, hogy nem fog kelleni neki a gyerek állandóan, csak sakkban akar vele tartani. De eleve esèlye sincs.

Tök jó helyzetben vagy, ne hagyd magad!

2020. aug. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!