Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megütöttem, egymás után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megütöttem, egymás után többször is. Jogosan?

Figyelt kérdés

Megutottem. En vagyok a no.


Elozmeny: jo par honapnyi szidas, kb mint egy utolso emberrel valo beszedmod, meg nem ertettseg, a gondjaink magamba fojtasa (nagy volumen, penzugy peldaul.), a munkahelyi stressz rajtam levezetese, a szulei ahogy ellenem uszitottak es ahogy rolam/velem beszeltek es a sajat csaladom szemetkedesei es ezek felgyulemlese


Maga a szituacio: harom nappal ezelott volt. Flegmazott, telefon ram vagasa. Amilyen az adjon’Isten alapon viszonoztam a szivesseget. A kovetkezo dolog mar buszon tortent. Felszalltam, o fent volt mar. O hulla faradt volt, munka utan, de mondta, hogy felreertettem a telefonos folgoz: Nem ez volt a szituacio, hanem rosszul hallottam es nem vagta ram. En viszont mar kezdtem felforrni a turelmemet tekintve agyilag es a hataraimat elertem. Flegman valaszoltam, majd szo szot kovetve a reszerol eljutottunk addig, hiaba kerleltem szepen (!) hogy hagyjon, o elkezdett eljutni bzzmegezesig a buszon... Aztan ott en ezen elkattantam. Megmondtam, ha igy beszel velem elulok. Aztan lett a krwaanyazas reszerol. Visszavagtam, hogy leszallittatom. Leallt es megint par perc mulva k anyazott es en megmondtam, hogy alljon le, ezt kovetoen elvette a telefonom. Kerleltem, adja vissza.

Leszallt egyik percrol a masikra nagy vagtatva es en kovettem. Eltette a telefont a taskajaba es ahogy az utcan ment, ott mar rangatni kezdtem a taskajat es kerlelni, hogy adja vissza azt a rohadasos telefont. Rautott a kezemre. Haromszor. En ellor lekevertem neki egyet,az elsot. Lelokott a foldre es utana elfutott. En utana. Megint rangatott de olyan szintig nem hagytam magam, hogy elkaptam a taskajat. Onnantol meg elkezdtem keresni a telefont. Visszavette a taskat, elindult egy iranyba, mire en kiabaltam segitsegert. Elfutott megint es en macska modjara utana. Nyilt utcan volt ez mar ugye. A pofon utan fel volt ertelemszeruen boszulve. Megint kertem a telefont, hogyha barmit csinal tudjak ertesiteni valakit. Ki volt akadva, hogy mit nyulok az o cuccahoz, holott o vette el a telefonom azzal a cimszoval, hogy irritalja, ha hozzam beszel normalisan, hogy mi a baj, en nem ra figyelek a flegmazasaim kozepette. Ezt alairom, maximalisan, de mar ott eleg volt ezekbol a hisztijeibol, hangulatongadozasaibol, amit behazudhat.. na de o elveheti a telefonom es meg en ne nyuljak az o cuccahoz? Na nem. Ott megint nem hagytam magam es be is olvastam neki. Aztan ram orditott, hogy “megollek ,ha hozzanyulsz a taskahoz”, erre en lekevertem neki egyet megint Lekrwazott, odaadta a telefonomat es ott kapta be a harmadik pofont, amit erre fel adtam. Aztan hazaertunk masfel ora huzavona utan az utcarol. Otthon normalis probalt lenni. Olelgetett es en belolem kitort minden. A krwazas, az allando faradtsaga es az, hogy en vagyok a szar, hogy o nem vehet maganak semmit, es ram suti, hogy azert, mert xy dolgot mondtam. Pl szemleltetes gyanant a vadiuj iphone-t, de ruhai meg nincsenek: alias fontossagi sorrend, es ezert en vagyok a szr. Azert is, ha mondja, menjek el kormoshoz, mert gyatrak a kormeim, aztan rajtam vasalja be a sajat “joszivuseget”, de azert ezerrel serteget elotte, es meg utana, ha megcsinaltatomis kapom az ivet, hogy persze ram lehet kolteni es hogy o neki es o rajta kell sporolni. Na akkor ott megint eleg volt, a beszedstilusaert korabbrol es ezert kapott tolem meg egy negyediket. Besokalltam. Ez volt a legelso alakalom kapcsolatunk alatt. Mint egy kutyaval kb ugy beszelt velem es nagyon kijart mar. Draga egyszer se kapott az elete soran. A korabbi veszekedesekkor is figyelmeztettem, hogy nem a csicskaja vagyok es tolem kapja meg, ha ezt nem fejezi be.



Es ma megint kapott egyet. En elkezdett megint egy normal, standard beszelgetest, hogy tartok x dologtol, mert megint vajkaltak az eletemben, es hogy a kerdesek kereszttuzeben o szerinte mit valaszoljak. Kikertem csak a velemenyet. O a kerdes soran kezdett felspanolodni, allitolag azert, hmerthogy ezt hozom ki belole, az ilyen reakciot a multkori miatt, meg hogy en tulaggodok/tulkomplikalok mindent, es hogy direkt akkor basztatom ezekkel a dolgokkal, amikor o faradt. Es hogy a cuccahoz nyultam a multkor pluszban meg.


Azota en teperek utana, hogy ne haragudjon ram.


Indoka az volt, hogy ugy beszelt velem, mint egy kutyaval, hogy tul negativ vagyok, lehuzo, hisztis, sok a lelki bajom. O meg faradt a munka utan, Amit tenyleg megertek, senkinek sincs kedve veszodni a fondokkal es a negativitassal folyamat, de a faradt ingerult allapot se normalis. Es nem kivancsi a gondokra (amit alairok, de nem csicska vagyok hanem ember aki konkretan nem a labtorloje vagy a macskaalom, amit le lehet szrni.) es hogy en nem csinalok semmit (ami nem igy van).


2020. aug. 29. 23:32
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy nincs megfelelő terapeuta? Írd be, hogy pszichoterápia-személyiségzavar és kijön egymilla terapeuta. A személyiségzavart gyógyszerrel sem lehet kezelni, úgyhogy ez a te felelősséged. Ha anyagilag nem tudod megengedni (ami elég gyakran rossz kifogás és gyenge akarat), akkor menj a Thalassa házba, ahol kifejezetten személyiségzavarokat kezelnek, ingyenes.
2020. aug. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
Ott el tudsz menni egy interjúra, ahol felmérik az állapotod súlyosságát, és ha indokoltnak látják, akkor beutalnak kezelésre. Szerintem megérné, ne bántsd magad! Adj magadnak egy esélyt.
2020. aug. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
53%
A telefont visszavettem volna asszem én is amennyire lehetséges egy kis erővel, mert a telefonomat ne vegye el! De csak úgy sértettségből én nem pofozgatok nőként sem, az arc az szent, főleg az övé. Egyszer mondjuk lebokszoltam kicsit kb 6 éve, mert valami iszonyat hülyeségeket akart rámverni amit félreértett, de akkor nagyon az elején voltunk. Azóta fél tőlem, és néha mondja :) Na jó persze nem fájt neki meg se rezdült, de akkor is megijedt.
2020. aug. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
39%
Mi értelme van az önbántalmazásnak?! Egyáltalán nem lesz jobb tőle semmi! Felnőtt emberek vagyunk, ezt a mai 15 évesek csinálják divat depresszió miatt. Inkább, gondolkodj és hagyd ott a nárcisztikus "párod" és keress fel egy pszichoterapeutát.
2020. aug. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
97%
Ti betegek vagytok! Teszitek tonkre mas napjat mert ennyire onzok is vagytok. Undorito alpari amit muveltek. C.ganyok kulonbek mint Ti ketten. Megerdemlitek egymast.
2020. aug. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
77%

"Mi értelme van az önbántalmazásnak?! Egyáltalán nem lesz jobb tőle semmi! "


Jó, hogy ezt leírtad, szerintem eddig szent meggyőződése volt, hogy ez egy valid, tök jó megoldás. :D

2020. aug. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

Igen, vartam a hidegzuhanyt. Tudom. Az osszes dologgal tisztaban vagyok, hogy ez abszolut nem normalis. Benne legy ilyen szituacioban a tudattal lenni, mint masnak kulsoskent ezt olvasni szornyubb. Nem igy kene lennie. Es nekem minden celom van, csak nem az, hogy onzozve elrontsam a masik napjat. A pofamrol egett akkor is a bor. Nekem ebbol baromira elegem volt mar akkor. Eleget turtem hosszu honapokon at ezt, es az, hogy nem hagytam magam, es ehhez a Cganykodas kellett mar bocsanat a kifejezesert, akkor latszolagosan, de megfekezte az eluralkodasat rajtam.

Nekem is megvan a fejemben az idilli kep, igen.

Lehetne jobb, lehetne masabb, de soha ebben a mocsok budos eletben nekem nem lesz eselyem normal eletre vagy parkapcsolatra eselyem pont emiatt, mivel alapbol a tipikus magyar mentalitas mindenhol megvan, hogy leszolnak mentalhigienies allapotom miatt. Pedig mindennel jobban vagyom egy normal eletre es kapcsolatra, es a legszrabb ah egeszben, hogy baromira nem en kertem, hogy ezt dobja a gep. Aki normalis pszicheju, konnyebb annak talalni akarkit is. Nekem mar a sajat elmem es negativ dolgaim miatt minden nap szenvedes, es a sajat csataim vivom egyedul, szerintem megerdemelnek en is egy olyan part, aki tamogato, es aki nem a legrosszabb oldalam hozza ki, es ezzel egy percig sem onsajnaltatok, szimplan a nalam sokkalta rosszabb pszicheju embereket vonzom be az eletembe.

Rajottem mar reg, es sajnos nem tinedzser vagyok. Nemes egyszeruseggel nem emlekszem arra, ahogy megcsinaltam egy kitoreses duh-aradat utan az onbantast, ami mar nalam egy elegge mely mentalisan kimerultsegi szintet jelez

2020. aug. 30. 02:25
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező fel a fejjel, és egy percig se gondold hogy az az ő cucca úgy, mivel benne volt a telefonod amit ő tulajdonított el, onnantól kezdve az nem az ő cucca hanem a te telefonod becsomagolva. Úgyhogy normális hogy visszaigényelted. Ne hagyd magad megalázni, 5 pofon nem a világ, pláne hogy előre figyelmeztetted. Egyszer majd jól fog esni hogy nem hagytad magad. Ráadásul jövőbelátó képességed van, mert megjósoltad hogy te leszel a kiválasztott aki először felképeli.

Hagyd ezt az idiótát, és válassz olyat aki egy-két (10) fokkal egészségesebb nála lelkileg, pl egy szorongásos enyhe kényszerbeteget javaslok. Én nő vagyok viszonylag normális párral, de mindkettőnk családjában van minden, hajjaj.

2020. aug. 30. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
De, ez önsajnáltatás. Nem kérted, hogy ezt dobja a gép, senki sem kérte, de a te felelősséged helyrehozni.
2020. aug. 30. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, borzasztó a helyzet, amiben vagy. Muszáj terápiás segítséget kérned, és bármilyen rossz, addig nem megpróbálni párkapcsolatba kerülni. A jelenlegi mentális állapotod miatt csak az ilyeneket fogod mindig bevonzani, a mentálisan rendben lévő emberek el fognak kerülni. És nem azért, mert te rossz ember lennél, mert nem vagy az, hanem mert nyilván mindenki félti magát.

A párom hozzád hasonló szituációban volt, neki szorongásos zavarai voltak, az összes nála sokkal rosszabb mentális állapotban lévő csajt bevonzotta. Az utolsó egy nárci volt, bár alig jártak, évekig akadályozta a játszmázásaival, hogy normális kapcsolatot tudjon kialakítani. Ráadásul az átlagnál érzékenyebb, magányos gyerek volt, a szorongásokat nem diagnosztizálták, pedig két egyetemet nem tudott elvégezni miattuk. Amikor megismertem, a padlón volt. Nem is tudom így utólag, hogy szerettem belé... de eltelt több mint egy év, és rá sem lehet ismerni. Szóval fel lehet épülni egy mentális betegségből, biztosan te is meg tudod csinálni. Csak ha nem mész pszichoterapeutához, az olyan, mintha a csonttörésed vagy mellrákod próbálnád otthon gyógyítani. Ugye ez eszedbe sem jutna alapjáraton?

Kérdező, dobd ezt a mérgező embert az életedből! Az egy nagyon jó kezdés lesz. És nemcsak őt, hanem mindenkit, aki mérgez. Ha nem tudod kidobni, mert mondjuk szülő, akkor is tarts egy távolságot. Tudom, hogy ez ijesztő, de nagyon fontos a gyógyulásod szempontjából, hogy ne húzzanak le! És hidd el, egyedül jobb, mint amikor valaki mindenbe beleköt, mindenért téged hibáztat.

2020. aug. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!