Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan érdemes közös kasszát...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan érdemes közös kasszát tervezni?

Figyelt kérdés
Az egyik fél kb. a kétszeresét keresi, mint a másik.
2020. szept. 6. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van, hogy én vagyok a nő, a férjem adott egy kártyát, arról költök amire akarok (nyilván amire kell, gyerekruha stb) ő meg kap egy smst hogy hol és mennyit költöttem. Amúgy van külön bankkártyánk, odamegy a fizetésünk, a saját kártyámról is vásárolok, csak nekem kevesebb a bevételem. a férjem nekem is kétszer annyit keres, tehát javarészt az ő pénzéből veszek mindent a családnak...nem kérdez semmit, csak adja a pénzt...
2020. szept. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló esete példás.

Vegyük azt is figyelembe, hogy nem minden az, ki mennyit keres, ki keres többet. Aki kevesebbet keres (legtöbbször a nő), az főz, mos, takarít, gyerekkel foglalkozik, amíg a férfi a barátaival sörözik, tévézik...

Mi is házasok vagyunk, nem egy helyen dolgoztunk, más-más bankban van nyitva a számlánk. A nagyobb kiadásokat megbeszéljük, a kisebb kiadásokkal nem törődünk.

Ha a párok nem házasok, akkor óvatosnak kell lenni a közös kasszával, mert szétválás idején (ne adja Isten!) jön a viszály ki kiéből élt.

2020. szept. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk jól jött ki, igaz a pénzügyi meglátásunk nagyon hasonló és apósom könyvelő is, szóval a férejm onnan is jó szemléletmódot hozott.

Kb 1.5 évig voltunk közös kasszán. Akkor hosszas megbeszélések után, közös beleegyezéssel vettünk egy lakást, és nyitottunk neki egy közös számlát. Hogy tudjuk a kedvezményes hitelhez köthető dolgokat teljesíteni, azt tettük meg fő számlának (arról költünk, arra jön meg a fizu).

Megtartottunk 1-1 régi külön számlát, de 2 év múlva bezártuk mert nem használtuk őket, csak a közöst.


Nekünk egy elég komplex havi nyilvántartásunk amit mindketten nagyon szeretünk.

Fel vannak sorolva az állandó kiadások (rezsi, előfizuk, bevásárlóutak, tankolás, hitel stb...) illetve hogy mennyit szeretnénk félretenni, ez mind le van vonva és a maradék szét van osztva a hónap hátralevő napjaira.

Már 4 éve így élünk és nem nézzük naponta a táblát, a fizuink több mint felét eltesszük minden hónapban. Egyébként én (a nő) keresek kicsivel jobban, de kb ugyanannyit keresünk, jó ideig én kerestem többet.


A kérdésednél tudni kéne, mióta vagytok együtt, mennyire komoly a párkapcsolat?

Talán úgy lenne a legegyszerűbb hogy megbeszélitek, kinek mennyi "zsebpénz" kellene - hobbira, ruhákra, barátozásra stb., a maradékot meg a közösbe rakjátok, és abból megy a rezsi, bevásárlások.

Ha az egyik félnél ebből gondok vannak, mert "hát ő többet ad bele" akkor inkább most szakítsatok. Én egyszer húztam egy ilyen kapcsolatot, igaz ott is én, a nő kerestem többet, nem bírta el a srác önbecsülése, utólag már látom totál időpazarlás volt vele együtt lenni.

Nem játék a pénz persze de a kapcsolatban egy ponton túl bízni kell(ene) egymásban.

2020. szept. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!