Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy vegyem rá a férjemet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vegyem rá a férjemet hogy segítsen a házimunkában?

Figyelt kérdés

Pontosítok, nem kifejezetten segítség kell, csak hogy ne csináljon nekem plusz munkát.


Még csak egy éve vagyunk házasok, eddig tanultam, befejeztem az egyetemet, nem nagyon volt időm a háztartásra. Állandóan rendetlenség volt és többnyire gyorskaját ettünk. Én nem éreztem túl jól magam ebben, ezért elhatároztam hogy ha vége az egyetemnek, kialakítok egy jól követhető rutint, hogy mindenre legyen időm, akkor is ha dolgozni fogok. Sajnos a turisztikai végzettségenmel most nem tudok elhelyezkedni, ezért én most otthon vagyok. Persze mellette keresek munkát, de annak részletei nem a kérdéshez tartoznak.

Alapjában véve nincs bajom a házimunkával, szeretem csinálni meg minden, csak az nagyon ki tud borítani, hogy amikor a férjem hazajön a munkából, szanaszét hagyja a dolgait, nem teszi el a cipőjét, a levett ruháit a szobában hagyja, a koszos zsepiket berugdossa az ágy alá, borotválkozás után nem öblítő le a csapból a szőrét és sorolhatnám... Többször is szóvá tettem neki, mindig igyekeztem szépen szólni, szépen megkérni hogy ne vegye bántásnak, ha esetleg nagy ritkán megcsinálta mindig megköszöntem, de legutóbb, amikor azt kértem hogy ha eszik még este miután lefeküdtem, tegye a tányérját a mosogatóba és áztassa be, hogy reggel könnyebb legyen elmosogatni. Erre kiborult, hogy minek kérek tőle bármit is, amikor ő dolgozó ember, nincs ideje semmire, én meg úgyis itthon vagyok egész nap, igazán ráérek megcsinálni helyette, jogtalan zaklatásnak érzi a kéréseimet.


Most tényleg én reagálom túl? Tényleg túl sokat kérek? Ha nem, hogy érhetném el, hogy csak ennyit megtegyen? A szép szavak nem használták, veszekedni nem szeretnék, ha én nem csinálom meg, nem zavarja.


2020. szept. 10. 11:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10-es! Nem egy óvodásról van szó, hanem egy felnőtt férfiről. Jó hogy nem mágneses matricákkal jelzi neki, mit kell összepakolni. Nevetséges.
2020. szept. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
11- nek nagyon igaza van!!!
2020. szept. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Te választásod, ha szóvá teszed, Te leszel más!
2020. szept. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem kérsz sokat, tulajdonképpen ennek alapnak kéne lennie, de neki nem az, és hát a kapcsolat lényege a kompromisszum meg h elfogadjuk a másikat. Ne azt fogadd el h ilyen hanem h nem fog megváltozni egy pillanat alatt. Ugyanakkor, ezekben a dolgokban próbálj meg következetes és szigorú lenni. Ez plusz erőbefektetés a részedről, de meg fog térülni. A kulcsa a dolognak a türelem, és hogy szép lassan szoktasd hozzá a dolgokhoz.

Én is ilyen voltam mikor a feleségemmel összeköltöztünk. Egyébként az h "ovodás" stb az sztem egy buta feltételezés. Én azért voltam ilyen mert a szüleimnek sok volt a pénze, kb 0 időt töltöttek velem, és bejárónőnk volt aki mindig összeszedte amit eldobáltam. Tulajdonképpen engem abban a hitben neveltek, hogy jó ha rendetlen vagyok, mert a bejárónőnek legalább akkor van dolga, nem fizetjük hiába.

Na most egy ilyen után összeköltözni egy rendszerető nővel borzasztó sokk volt. Egyrészt realizálni h a földre dobott ruhák nem kerülnek mágikus módon tisztán a fiókba már másnap este, az egy meglepő dolog. Hát még ha nonstop leüvöltik érte a fejed. De a feleségem nem igazán tűrt ellentmondást, és őszintén szólva ennek így utólag nagyon örülök. Emelett a házimunkában is nagyon asszertív volt, kiosztotta a feladatokat és tett róla h megcsináljam. Az elején. Aztán már nem kellett, ment magától. Kb egy év alatt simán eljutottunk oda, h nem csinálom a leírt hülyeségeket (földön hagyott cuccok, kilötykölt üdítő stb), sőt, a házimunka felét is én csinálom. Sőt, mióta én takarítok, jobban odafigyelek h már alapból rend legyen, és mióta én mosogatok, odafigyelek h evés után rögtön betegyem a tányérokat a mosogatógépbe, ne álljon ott napokig, mert csak magamat szivatom meg, ugyanis a rászáradt kaját kézzel kell lesuvickolni.

Szóval hosszútávon érdemes bevonni őt a házimunkába mert csak akkor tudja meg h magával cseszik ki ha rendetlen. Nálunk ez jól működött.

2020. okt. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!