Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Adott a szituáció. Barátnőmmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adott a szituáció. Barátnőmmel 2 és fél éve vagyunk együtt. Ő tősgyökeres pesti, én meg tősgyökeres vidéki vagyok. Ez okozza a problémát. Szerintetek megoldható?

Figyelt kérdés

Már mikor összejöttünk tudta jó, hogy én a szülőfalumban szeretnék majd élni. Már van is ott telkem, amire építkezni lehet majd.


Korábban ő is úgy volt vele, hogy milyen szép helyen élek, lehet kutyát tartani, növényeket termeszteni, stb. Neki is tetszene. Tetszett neki az, hogy a gyerekkori barátaimmal mai napig nem szakadt meg a kapcsolat. Most bent élünk az szülei egyik lakásában Pesten (5. kerület). Az utóbbi időben elkezdett panaszkodni, ha kimegyek a szülőfalumba, vagy ha több időt töltenék ott. Kitalálta azt is, hogy bárhova költözik, csak oda nem, mert olyan neki az a hely, mintha a lelkét adná el, ha ott kellene élnie. Szerinte messze van Budapesttől. 30 perc kocsiút amúgy a Nyugati tőlünk. Tömeggel max 1 óra alatt bent vagyok bárhol a belvárosban. A legteteje, hogy most kitalálta, hogy 10-15-20 évig Pesten akar maradni. (Pilisszentkeresztről van szó amúgy.)


Ti mit tennétek a helyemben? Én mindent feladtam érte. A 11 éve általam nevelt magyar vizslámat is a szülőkre bíztam érte, de nekem ez már sok. A pesti lét egyáltalán nem való nekem. 3-4 év oké, de 10... Állatokat szeretnék tartani, gyümölcsfákat ültetni, reggelente arra kelni, hogy a kutyám hisztizik, hogy éhes.


A hagyományőrzésből is kiveszem részem. A családom alapítása óta tagja a falunak, egyszóval ezer szállal kötődöm a helyhez. Nem való nekem a lakás...


Apàm szerint a barátnőm nem akar soha elmenni Pestről és szép lassan le akar választani a vidékről. Eddig nem hittem neki, de most kezdem úgy érezni, hogy lehet igaza lehet neki...


Mit lehetne tenni?



2020. okt. 3. 14:30
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Szüleim imádják szó szerint. Oda vannak érte, meg vissza. Szerintem barátnőm is. A szüleimhez szoktam járni többet, mert a vizslám ott van. Szegény meg rendesen megvan zuhanva lelkileg, mikor nem vagyok vele.


Messzebb költöznénk a szülőktől. Sosem akartam olyan közel lenni, hogy papucsban át tudjanak jönni :D

2020. okt. 3. 14:56
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én azt a részét nem értem, hogy most csak Pesten akar maradni, vagy menne vidékre is, csak nem a te szülőfaludba? Mert ha máshova menne vidékre, akkor ez lehet egy kompromisszum.

Ha Pesten akar maradni, te meg nem, akkor szakítani kell. Erre nincs más megoldás.

2020. okt. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Költözz vidékre és hagy ezt a lányt. Elsőre lehet tetszett neki, aztán rájöt nem akar vidéki lenni.
2020. okt. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez van, csak fordított felállásban. Szeretnék kertet, ültetni, állatot is tartanék talán. A fiúmnak meg a belváros a mindene. Én nem szeretem a kutyahúgy szagú utcákat, a tömött buszokat, a sötét garzonokat, hogy belátom a szomszéd szobájába, hogy mindenki kaputelefonját hallom...

Azt tedd, amire vágysz. Én pl boldog lennék, ha olyan helyen élhetnék, mint te.

2020. okt. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is a szakítás marad. Én sem hagynám el Pestet, nekem az - nem bántásból, de - "visszafejlődés" lenne. Mintha kiköttetném az áramot.
2020. okt. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
88%

Kompromisszumot kell kötni, máshogy nem megy... Esetleg egy BP-hez közelebbi városban való élet, ugyanúgy kertes házzal stb... Szentkeresztre ugyanúgy ki lehet járni a programokra, a barátnődnek könnyebb lehet be járni a városba dolgozni, plázázni vagy, amit szeret csinálni és így nem kell lemondani Bp-ről.

Egyébként azért is lehet ez a visszakozása,mert melletted nem akar elköteleződni, megijedt, neki így már nem kényelmes, hogy el kell költözni a szülőktől.

Én hasonló szituációban voltam,csak én vagyok a lány és a vidéki. Nem akartam a Pilis szívéből beköltözni Pestre. Nem a kényelem miatt, nem azért, mert nem tudnék fenntartani egy lakást. Hanem mert nem akartam a srác mellett elköteleződni. Rájöttem, hogy nekem nem ő kell,még akkor is ha benne volt, hogy bármikor elköltözhetek, ha szakítunk. Most új kapcsolatom van, aki szívesen jön vidékre, imád itt lenni, segít a kertben, apám is örül, ha itt van nálunk. A srác nem megrögzött betondzsungel lakó,sőt szabadulna onnan. Szóval már-már ideális a kapcsolatunk, és úgy néz ki boldogok vagyunk, leszünk itt.

2020. okt. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Egyébként azért is lehet ez a visszakozása,mert melletted nem akar elköteleződni"


Vannak olyan emberek, akiket nem a másik meg a párkapcsolat mozgat. Lehet ezt úgy lefordítani, hogy "nem akar elköteleződni", pedig csak önállóan van egy véleménye, amit nem befolyásol más.

2020. okt. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Őszintén én Pilisszentkereszten szeretnék megöregedni. Most ezzel a fejjel ezt mondom. Lehet ez később vàltozni fog, nem tudom. Nem azért vettem kínkeservesen egy egyébként csodálatos, örökpanorámás, erdőkapcsolatos telket magamnak, hogy aztán elköltözzek egy olyan helyre, ami nekem semmit sem jelent az ég vilàgon. Lehet akkor ez tényleg ennyi volt.


Irigylem azokat az embereket, akik nem tudnak kötődni egy helyhez, és a világon mindenütt otthon érzik magukat. Emiatt nekik nem fáj a fejük...


Túl szép ez a Pilis... :)

2020. okt. 4. 17:39
 19/20 anonim ***** válasza:

Oké, amit eddig megtudtunk:

1. Akkor ezek szerint nem azon vitatkoztok, hogy a barátnőd vidékre szeretne-e költözni, hanem arról, hogy szeretne-e Pilisszentkeresztre költözni, arra a helyre, amit kinéztél.

2. Ez a hely feltehetőleg gyalog legfeljebb 10-15 percre van a szüleidtől, barátaidtól, míg tőle egy óriási áldozatot vársz el.

3. A szüleidhez elég gyakran (heti egyszer vagy többször?) hazajársz.

4. A szüleidhez annyira közel állsz, hogy előbb jöttek rá, hogy párkapcsolati problémátok van (lesz), mint te.

5. Úgy kommunikálsz a kutyádról, mintha a barátnődet okolnád, mert el kellett költöznöd, és ezért a kutyus bedepizett.


Itt az igazi probléma szerintem nem a vidék/nem vidék konfliktus, ezért nem is tudjàtok megoldani. Jelenleg eléggé elmérgesedett a helyzet ahhoz, hogy a barátnőd, aki korábban nyitott volt arra, hogy oda költözzön, mint ahova te akarsz, most olyan kijelentéseket tesz, amiről tudja, hogy felhúz vele és valószínűleg nem gondolja komolyan. Szerintem, ha meg akarod oldani a helyzetet, akkor ki kéne találni, hogy mi a pontos baja a barátnődnek, és a valós problémát megoldani.

2020. okt. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
+1 bónusz kérdés. Hány éven belül lesz annyi megtakarításod, hogy a terv szerinti építkezési ár + 15% (amivel drágulni fog az építkezés) + 6 havi fizetés meglegyen, hogy el tudjatok kezdeni építkezni? Egyáltalán valid elképzelés, hogy három éven belül meglesz a pénz (+két év a tervezéstől a beköltözéd napjáig?), vagy csak elképzelésekkel dobálóztok, hogy öt vagy tíz évet akartok Pesten élni?
2020. okt. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!