Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom szegény körülmények...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom szegény körülmények között nevelkedett és sokszor tiltakozik, ha valamit meg akarok venni magamnak. Nem szereti ha pénzt költök (azt se ha a sajátomat). Azt szeretné, ha megtudnám, hogy milyen nélkülözni. Ez normális?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon rosszul esik.

Írok néhány konkrét példát, amik a legsértőbbek voltak.

Szerinte mindent a lehető legolcsóbban kell megvenni, lehetőleg használtan. Én nem szívesen veszek pl. használt tabletet, mert ezek a kütyük érzékenyek, hamar elromlanak, jobb ha van rá garancia. Egy használt bútor oké nekem is. Amikor szemüveget vettem, azt mondta, hogy olcsó keretet vegyek, ne a dizájnert. Én azt vettem meg, ami a legjobban tetszett, mert évekig kell naponta az arcomon viselnem. Ezen fel volt háborodva, haragudott érte. Saját pénzből vettem, nem volt olcsó, de megengedhettem magamnak. Akartam venni dioptriás napszemüveget, azt direkt szabotálta. Azt mondta, hogy együtt válasszuk ki, mert neki kell majd néznie rajtam. Utána úgy húzta halasztotta, hogy végül már nem tudtam megrendelni (utaztunk el). Neki van vagy 4 vacak kínai napszemüvege, én ilyeneket nem tudok hordani, mert nem látok benne.

Haragszik, ha nem használt ruhát veszek, ő magának csak azt vesz.

Az ételeken is spórol, ahogy tud. Az ajándékozást szívből utálja.


Sokmindent elfogadtam, magamnak megveszem, ami kell, ő meg kinlodjon, ha ilyen hülye. De ez, hogy szeretné, ha nélkülöznék... ettől rendesen eldurrant az agyam. Szerinte az a normális, amit ő csinál. Egyébként mindkettőnek jó szakmája van, kicsi az esély, hogy munka nélkül maradunk valaha is. Egyáltalán nincsenek anyagi gondjaink, adósságunk stb. Tudunk félretenni. A kasszát úgy osztjuk meg, hogy egy időben ő nem dolgozott, hanem tanult, akkor én kerestem, most én tanulok, ő dolgozik. Ha mindketten dolgozunk majd, akkor mindent felezni fogunk.


2020. okt. 12. 12:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Nyilván nem normális... Biztos nem élnék együtt ilyen emberrel. Nyaralás, mozi, egy romantikus vacsora egy jó étteremben gondolom mind kizárva nála, így még a külön kassza sem megoldás. Életetek végéig ültök majd a négy fal között?

Én pattintanám, kínlódjon egyedül.

2020. okt. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, és bizony adódhatnak ebből hosszú távon komoly gondok.
2020. okt. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nálatok nem az a gond, amit írtál. Jobban kellene elemezned, hogy miért nincs jó hangulatban, hogyan tudnád felvidítani, kedvenc ételeit főzni, este megmasszírozni, vidám filmeket nézni, stb. A pénz mögött Ember van sok Érzéssel, ezért kell figyelembe venni jobban.
2020. okt. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%

Elég összetett a helyzet, más nézőpontból válaszolok. Én is szerény körülmények közt nevelkedtem, kénytelen voltam megtanulni spórolni. Viszont én olyasmire költök, amiből megéri drágábbat venni (már megtehetem), amiből teljesen jó az olcsóbb, azon viszont spórolok.


A párod motivációit szerintem rosszul értelmezed. Ő nem azt akarja, hogy nyomorogj, ez biztos. Viszont akinek már kellett nélkülözni, az tudja milyen fontos spórolni, félretenni, mert nen akar soha többet olyan körülmények közt élni.


A kaján, elektronikai cikken pl én nem spórolok, mert annak nincs értelme. Az is igaz, hogy én nem halmozok semmit. Tehát ha kell egy új telefon, akkor újat veszek és nem a legolcsóbbat, viszont 80 ezernél többet nem adok egy telefonért és azt addig használom amíg ketté nem esik. Szóval ésszerűen csinálom, nem nagyzolok, amit megveszek azt ki is használom.


A dizájner keret szerintem sem létszükséglet, de az már megint a ló túloldala, hogy csak a legolcsóbbat vedd meg. Az igazság valahol félúton van.


A tanulás-dolgozást említetted, hogy felváltva voltatok ilyen helyzetben. Ezt értem, viszont szerintem ilyen helyzetben csak az osztogassa már be a pénzt, aki megkeresi... Ez így jogos. Gondolom mikor fordítva volt, akkor ő is spórolt, nem voltak extra igényei.

2020. okt. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

3: Csak akkor lesz ingerült, ha pénzről van szó. Alapból teljesen jókedelyű ember. Biztos, hogy az a gond, amit írtam, mert ezeket ő is kimondja.

4: szó szerint mondta, hogy szeretné ha nélkülöznék. Ezt sajnos egyféleképpen tudom értelmezni. Az exta igenyeimet a megtakarításomból fedezem, ami bőven lehetővé teszi ezt. (A szemüveget akkor vettem, amikor kerestem, de most is meg tudnám venni. A dizájner keret nem létszükséglet, de az tetszett.) Nem nagyzolni akarok én se, csak éreztetni, hogy nincs semmiféle félreértés.

2020. okt. 12. 13:16
 6/18 A kérdező kommentje:
Egyébként nyugodtan lehettek volna extra igényei.
2020. okt. 12. 13:17
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha szó szerint mondta, az már nem egészséges.
2020. okt. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Eddig olvastam a storyt: " Amikor szemüveget vettem, azt mondta, hogy olcsó keretet vegyek, ne a dizájnert."

Kérdéseim: A párodat szerncsejátékon nyerted vagy büntetésképp ültette a nyakadba az igazságszolgáltatás?

Esetleg mazoista vagy?

Társfüggő?

Szegény vagy aki nem tudna nélküle megélni?

2020. okt. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
20%

Olyan nő nincs aki egy ilyen férfit elvisel.

Fordított felállás? Én még extrémen spórolós nőt nem láttam.

Ergo: "Ilyen állat pedig nincs"

2020. okt. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%
Foyt. Nő vagy. Nyúlcipő.
2020. okt. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!