Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom nem hisz nekem, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem hisz nekem, és állandóan piszkál emiatt, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Távkapcsolatban vagyunk jelenleg a párommal, mindent igyekszem elmondani neki őszintén. Szoktam járni bulizni, és van hogy a baráti társaságban számomra idegen pasik is vannak, és volt hogy hajnalig beszélgettem 1-2 vel. De csak beszélgetés volt, volt akivel utána szám csere is történt (akkor épp rosszban voltam a párommal). Én természetesen ezt is elmondtam, ami nagyon rosszul esett neki. Az is zavarja ha idegen pasikkal beszélgetek (telefonon), vagy ha az életben, vagy elmegyek meginni egy kávét és beülünk kettesben pár órára az illetővel. Hiába mondom hogy ebben nincs több részemről (a pasi részéről lehet több van de részemről nem), de mégis zavarja.

Ti mit tennétek, próbáltam már vele megbeszélni, le is csillapodik, de aztán ha hasonló dolog merül fel, ismét bajok vannak.

Az igaz, hogy az ismerőseim, barátaimmal való bulizás, találkozás nem zavarja, és mondta nem is várja el hogy monogán énljek, de vannak határok amik már zavarják.

Volt hogy a neten megismertem egy srácot akivel később össze futottam véletlenül a közeli plázában, és ott beszélgettünk kicsit, majd említette hogy majd telefonon is beszélhetnénk, ezt el is akartam mondani a páromnak de sajna nem jött ki rá a lépés mert épp melózott. Aztán mikor keresett a párom este, ekkor már 2 órája beszélgettem ezzel a sráccal /vonalban voltam/. mivel nem ért el, rám is írt, de mondtam neki hogy "most nem jó nekem, mert épp vonalban vagyok egy sráccal, és ezt akartam neked elmondani korábban". Várattam 1 órát, de nem tudtam letenni a telefont mert bunkónak éreztem volna magam, hiszem a srác épp az exéről mesélt hogy mennyire rosszban vannak (egyébként egy vagány srácról van szó, de épp meg volt zuhanva). Ez a dolog a páromat nagyon megviselte hogy nem voltam képes rövidre zárni a beszélgetést, és hogy mit lehet egy idegen sráccal órákig beszélgetni. Emlékszem akkor szakított is velem, de aztán megbocsájtott.

Én egyébként semmi rosszat nem látok ebben hogy beszélek másokkal is, de ő teljesen máshogy látja ezt. Szerinte ez nem épp normális dolog.

Ti mit gondoltok, vagy hogy lehetne ezt rendezni? Ti hogy álltok az ilyen dolgokhoz ha kapcsolatban vagytok?


2020. okt. 17. 13:08
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Ha részedről csak beszélgetés, miért előbbrevalóak ők, mint a párod?

A kérdésedre válaszolva: de, de nem viselkedek kétértelműen. Nem őket kezelem úgy, mintha velük járnék, hanem a páromat.

2020. okt. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nekem vannak férfi barátaim, de egyik sem fontosabb mint a párom.

Igen, normális dolog beszélgetni másokkal, legyen az férfi vagy nő, ismerkedni is egy bizonyos szintig, de nálad nem erről van szó. Te kőkeményen randizol. Hajnalig dumálgatsz random megismert fiúkkal, telószámot cserélsz velük (minek?) és beülsz velük ide-oda (randi), miközben van barátod, akinek az érzései kicsit sem érdekelnek.


Na most több lehetőség jöhet szóba:


1. Te tényleg nem látsz ebben semmi rosszat, számodra ez teljesen természetes, nem érted a barátod problémáját. Ebben az esetben nagyon alacsony az érzelmi intelligenciád, nem vagy képes az empátiára és poligám vagy. Megoldás: szakíts a barátoddal, így nem bántasz meg senkit, illetve a későbbiekben nyitott kapcsolatot alakíts ki egy szintén poligám férival.


2. Nagyon is tudatosan csinálod, mert bánt, hogy a barátod online barátkozik néhány lánnyal, így akarsz visszavágni.

Megoldás: kommunikáció. Beszéljétek meg a problémákat normálisan.


3. Nagyon kevés az önbizalmad, külső forrásból próbálod feltúrbózni.

Ezért dumálsz boldog boldogtalannal, ezért vagy az ingyen lelkisegélyszolgálatuk, gondolom a lovat is adod alájuk, mert így úgy érzed, fontos vagy másoknak, szépnek tartanak, stb. A párod pedig kevés, hogy ezt a hatalmas hiányt pótolja.

Megoldás: szintén beszéljétek meg mi áll a háttérben, illetve, ha ennyire súlyos a helyzet, akkor nem árt elbeszélgetni szakemberrel.


3.a.) Nagyon magányos vagy. Nincsenek igazi barátaid, családoddal nem jössz ki jól, kellenek emberek az életedbe, így teszel róla.

Megoldás: koncentrálj a párodra, az sokat tud segíteni, próbálj ki új hobbikat ahol ismerkedhetsz, leginkább lányokkal kéne.


4. Kapcsolatfüggő vagy. Nem vagy szerelmes a barátodba és ilyen módon keresed a következőt. A barátod egy biztos pont, őt nem mered elengedni, amíg nem veted meg a lábad a következő srácnál. Ezért a sok srác, akivel ismerkedsz, a számcsere, telefonálgatás, és ez megmagyarázza, miért fontosabb egy idegen mint a barátod.

Megoldás: szakíts, tedd magad rendben szakemberrel.


5. Egyszerűen nagyon fiatal vagy, nem értél meg a párkapcsolatra, nem tudod mik a normák, hogy kéne viselkedni, csak azért van pasid mert másoknak is. Túl nagy kötöttségnek érzed.

Megoldás: szakítás, élvezd az életed amíg nem leszel komolyan szerelmes.



Pro tipp: ne használd ki a másik ember érzéseit, ne vedd el az idejét ha nem gondolod vele komolyan, ne foszd meg őt attól, hogy találkozzon mással, akivel tényleg jó kapcsolatot tudna kialakítani. Genyóság.

2020. okt. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
De beszélgetek eggyel. 10 évvel előbb ismertem meg, mint a férjemet, közös a hobbink, pont mindketten az életünk legnehezebb időszakában ismertük meg egymást. Soha nem volt köztünk semmi, de lelkileg összekovácsolódtunk, barátok lettünk. Neki felesége van és egy lánya, nekem férjem van és egy lányom. Kávézgatni nem szoktunk, találkozgatni sem kettecskén, meg órákat sem telefonálgatunk, mivel mindkettőnknek családja van, mindkettőnknek az a legfontosabb. Beszélünk hetente kb. egyszer, hogy hello mi a helyzet, és ennyi. Ha valamelyikünknek segítségre van szüksége a másiktól, akkor segítünk egymásnak, ha tudunk. Ennyi. De nem ismerkedek a férjem mellett férfiakkal, nem randizgatok velük, nem telefonálgatok senkivel órákat. Egyszerűen nem is értem, hogy gondolod. Most vagy tényleg kamu, ahogy korábban is írtam, vagy ennyire hülye vagy, de utóbbin teljesen le vagyok döbbenve, hogy ilyen létezik.
2020. okt. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nem érzed a súlyát ennek???
2020. okt. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!