Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék megváltozni?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, anya és 45 éves. Párkapcsolatban élek és nagyon érzékenyen érint ha megbántanak úgy hogy nem tettem semmi rosszat. Szinte egész nap feszült vagyok és folyamatosan magamat hibáztatom, és nem merem megmondani a véleményemet. Írok egy példát,megkérdeztem,bejössz? azt válaszolta, hogy mindjárt megyek,( ő azt gondolta hogy ő megy tovább és én jöjjek ki, és azt értettem,hogy mindjárt jön be) Erre nem mentem ki, és bejött természetesen megsértődve!se puszit nem adott csak leszídott, és elment. Én tudom,hogy erre nem nekem kellett volna felhívnom és bocsánatot kérni, de én ezt tettem....mert nem bírtam,hogy feszültségben vagyok...Miért nem ő hívott és ő kért bocsánatot...? És nekem ez rosszul esik.Miért alakulhatott ez ki nálam? Hogyan fordítsam át, hogy végre nekem is jó legyen....
2020. okt. 22. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól félsz, hogy ha kimondod a véleményed akkor el fog hagyni?

És mindent hajlandó vagy megtenni azért, hogy nehogy elhagyjon téged...meghunyászkodsz alárendelt leszel...


Normális esetben nem kéne tartanod ettől.


ennyire félsz a magánytól?

2020. okt. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mióta vagytok együtt?
2020. okt. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod...nagyon jól leírtad, amit én nem mertem...igen,félek,hogy elhagy...

Nem félek a magánytól, önálló életet élek, vállalkozó vagyok, egyedül hozok döntéseket, nem ettől a részétől félek.

Egyszer már 20 év házasságba ezt végig csináltam, azt mondtam másodjára nem fogom...és mégis...ez 2 éve tart....jajj nem tudom mit tegyek.

2020. okt. 22. 16:24
 4/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a gyerekkorodból hozhattad ezt a rossz mintát, egyáltalán nincs rendben a kötődésed. Egy terapeuta vagy egy önismereti csoport rengeteget segíthet.
2020. okt. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is gondoltam,hogy gyerekkorra vezethetem vissza. Elvált szülők és nagymama nevelt.A függés...a kötődés...kell nekem valaki akihez kötődök,aki vigasztal, aki ismer, aki a lelkemet ápolja....:(
2020. okt. 22. 16:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, általában innen erednek ezek a gondok. Ha változtatni akarsz, fordulj szakemberhez, nem szégyen segítséget kérni.
2020. okt. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm. És akkor még nem írtam le,hogy én mit tűrök neki el, és cserébe ennyit kérek...napi 8 sör amit megiszik.... ez már alapból egy olyan eltűrés amit nem sokan tűrnének el....
2020. okt. 22. 16:52
 8/10 anonim ***** válasza:

Vannak régi, tudat alatti mentális problémáid IS - meg van egy rossz kapcsolatod IS. A kettő együtt eredményezi ezt. A párodtól mindent kapsz csak nem megértést, a meglévő önbizalom-morzsáidat is nap mint nap leadarálja a "te vagy a hibás" hárító magatartásával.

Keress fel egy jó szakembert - pszichológust. Fog kelleni pár konzultáció, de utána te is rendben leszel és ahhoz is lesz erőd hogy kiállj magadért, egyenesbe tereld a kapcsolatod vagy megszüntesd ami nem megy. Kitartást, sok sikert!

2020. okt. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez nem párkapcsolat, 2 éretlen tini elbeszél a másik mellett. Ha meg alkoholista, és a kocsma fontosabb irány nálad, akkor nincs keresni valótok egymás mellett.

Rúgd ki, ha 2 év után így tudtok kommunikálni, egyikőtöknek sem való kapcsolat. Keress pszichológust, szedd össze magad!

2020. okt. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Nagyon nehéz ez a helyzet....igen,most próbáltunk kommunikálni,dehát nem lehet, csak én beszéltem. Aztán várom,hogy duzzogni fog holnapra vagy sem....de sajnos igen....
2020. okt. 22. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!