Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jó ötlet lenne szakítással...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó ötlet lenne szakítással "fenyegetni" a barátnőm, hátha megváltozna?

Figyelt kérdés

20/l, 24/f

10 hónapja költözött hozzám. Minden rendben a kapcsolatunkkal, kivéve egy dolgot. Ő nagyon rendetlen... én meg nem igazán bírom a koszt és a rumlit.

Magától sose szokott takarítani, pakolni. Ne értsétek félre, nem cselédet akarok belőle nevelni. Ellenkezőleg, utána is én takarítok ha már nem bírom a káoszt.

A ruhái szanaszét vannak a földön, azt se lehet tudni most azok ott tiszták vagy nem. Az ágyban hagyja a zsíros tányért, poharakat. Estére lebassza a földre, hogy legyen hely az ágyban. Konyhában hegyekben állnak a csetresek. A fürdőszoba tele van felesleges mennyiségű csajos dolgokkal. Különböző kozmetikumok, amiknek a fele szerintem már üres / beszáradt megromlott valami.

Oda nem illő dolgok vannak bizonyos helyeken (pl konyhapulton a tusfűrdője, fogkefe stb.)

Az a típusú ember, aki ha használ egy bizonyos tárgyat és ha már nincs rá szüksége, akkor lerakja ott, ahol épp tartózkodik. Semmi rendszert nem próbál tartani, egyszóval káosz uralkodik.

Rávettem már közös pakolásra. Közben mondtam neki, hogy akkor ennek a tárgynak ezentúl itt lesz a helye, mindig odarakja vissza. Eltelt 2 hét és megint szanaszét volt minden. Mindketten dolgozunk, munka után arra hivatkozik hogy fáradt pakolgatni. Az a baj, hogy hétvégén se próbál csinálni valamit. Csak hosszas nyaggatás után hajlandó megmozdulni, de az a lelkesedés se tart sokáig.

Egyébként csinos és magára sokat ad. Tehát nem büdös meg ilyenek...

Már belefáradtam, hogy nekem kell mindent csinálni.

Mosok magamra, + edényeket amikből enni tudok. Semmi mást nem csinálok az elmúlt pár hétben... őt se nyaggatom hogy legyen már valami. Lesüllyedtem az ő szintjére. Arra vártam, hogy magától majd észreveszi a helyzetet, de nem. Elkezdtek ösvények kialakulni a házban, a sok kacat között. Rendesen kihívás közlekedni így.


Egyik hétvégén hazamegy a szüleihez. Arra gondoltam, hogy fullra kipucolom a házat, ragyogjon minden. Persze a mostani állapotról csinálok képeket. Ha hazaér, akkor megmutatom neki a képeket, és ha még egyszer hasonlóan fog kinézni minden, akkor szakítunk.


2019. nov. 5. 13:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Alpvetően nem ért, de azért ennyire drasztikusan és nyersen egy kapcsolatban szerintem bunkóság.


Úgy is el lehet ezt intézni, hogy leültük, és higgadtan megbeszélitek, hogy neked fontos a tisztaság, és nem tudod, hogy meddig bírod ki a kapcsolatban, ha ő ennyire rendetlen. Azért ez mégiscsak korrektebb, mint az, hogy "cica, nézd ezt a képet, ha ilyet látok még egyszer, ki vagy rúgva". És ezt ő is meg tudja érteni, és nem fogja tudni kiforgatni meg arra hivatkozni, hogy mekkora paraszt vagy.

2019. nov. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, a barátnőd nem a rendetlen, hanem az igénytelen kategória. Teljesen megértelek, hogy nem szeretnéd ezt így tovább folytatni.
2019. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon rossz ötlet, nem fog változni semmi, viszont adandó alkalommal hivatkozni fog erre.

Nem illetek össze, sajnálom.

2019. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A szakítással való zsarolás és manipulálás soha nem old meg semmit hosszútávon, arról nem is beszélve, hogy normális emberrel ezt nem lehet eljátszani, mert egy ilyenért simán szakít és akkor pisloghatsz. De ha nem is szakít érte, ennyitől senkinek nem fog megváltozni a személyisége, szóval tök felesleges ostoba játszmázás, gondolom te se azt akarod, hogy 3 hét múlva visszaálljon a régi énjére. Ahhoz, hogy kiakaluljon az új rutinja és tényleg változzon és levesse ezeket a tanult mintákat konkrétan három dolog kell: az, hogy ezt ő is szívből akarja, elég sok idő, míg ezt megszokja és rutinná válik nála (hónapokról beszélek), na és türelem a részedről - de a türelem csak addig, amíg látod rajta az igyekezetet, amúgy felesleges. Zsarolás helyett egy nagy, őszinte beszélgetést javasolok és egy akcióterv összeállítását, az elején naptárral, emlékeztetőkkel, stb.
2019. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Ne fenyegesd hanem dobd ki. Igénytelen undorító....

Teljesen jogos.

Menjen a fenébe az ilyen.

2019. nov. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet adni egy ultimátumot, de szerintem sokat nem fog javítani a helyzeten... ...mellesleg én már kidobtam volna, nagyon nem illetek össze!
2019. nov. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
Jesszus mintha csak engem írtál volna le. Szerintem ne fenyegesd, hanem úgy igazán vessz vele össze emiatt, kiabálós tányérdobalósan. Nálam ez használt. Illetve ne várd hogy rögtön megváltozzon, ez egy hosszú folyamat. Értékeld az apró változásokat is, biztasd, de mindig emlékezetesd hogy mi a dolga. Sajnos nehézségek ezt levetkőzni, ha így nőtt fel.
2019. nov. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Akiben 20éves korára nem alakult az ki h fontos az h rendet tartson maga körül, azzal már nem nagyon tudsz mit kezdrni. Ideig oráighatni fognak rá ezek a kis trükkök de egy idö után semmit nem fog érni. Vannak sajnos ilyen emberek akik remekül elvannak a koszban. Ráadásul olyanok is akikröl megsem mondanád mert külsöleg meg ad magára nagyon.
2019. nov. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Elhiszem, hogy csinos a pofija, meg gondolom jó az ágyban is, hiszen ezeken kívül semmi értékes nem lehet benne együttlakás terén, amiért "tartod". De hidd el, fogsz találni olyan kombót is, aki nem gusztustalanul trehány, mégis ugyanolyan szép.

Van egy ismerősöm, ugyanígy kínlódott a csajjal, ugyanezen problémák miatt. Egy idő után már hiába volt csini a csaja, már nem állt rá fel a farka, elkezdett undorodni tőle. Van akivel nem lehet együtt élni.

2019. nov. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Na most ha ennyire fontos neked a takarítás vegyél fel egy bejárónőt. Telik rá, hisz dolgozol.

Vagy olyan jó pali, aki talál magának még egy ilyen csinos barátnőt, aki hajlandó pakolászni meg takarítgatni neked?

Ha nem, akkor ne fenyegessed, mert egyedül maradsz.

2019. nov. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!