Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lányok, baj, ha egy kapcsolatb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, baj, ha egy kapcsolatban pénzügyi dolgokban a férfi dönt? (Mert élvezi, jól csinálja, és java részt ő keresi a pénzt.) Elfogadnátok, vagy nagyon zavaró?

Figyelt kérdés

Ilyen a természetem, elég makacs, határozott típus vagyok, ragaszkodom bizonyos dolgokhoz, hogy pl. hol, milyen házat szeretnék építeni (panorámás telken rönkházat), és erre a barátnőm, hogy költözzünk panelba, menjünk megnézni egyet (ki tud akasztani ilyesmivel).

Vagy hogy kivel milyen üzletet kössek, pl. elvállaltam egy lakásfelújítást, erre elkezd vitatkozni, hogy miért nem a másikat vállaltam el (holott nem ért sem a felújításhoz, sem az árakhoz).


Nálatok is van ilyen, vagy tiszteletben tartjátok a párotok bizonyos dolgait? (És egyáltalán nem szóltok bele.)

30/F


2020. okt. 22. 20:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem a ferjem tart el, de minden olyat kozosen beszelunk meg, ami engem is erint.
2020. okt. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Húha. Vannak bajok.

1. Mindkettőtöknek fel kéne állítani a saját határait. Te ne akarj mindent eldönteni helyette, ő meg ne akarjon beleszólni a munkádba amihez nem ért.

2. Ha valaki anyagilag függ a masiktól, az egy kalap 💩. A pénz lesz minden vita alapja, "mi az hogy nem teszek eleget a kapcsolatba hát én tartalak el", ha pedig nincs elég akkor bizony számon lesz kérve rajtad keményen. Ha a nőnek nincs megfelelő mennyiségű önálló keresete, kilépni se tud a kapcsolatból, illetve be kell számolnia mindenről, hogy hova ment el megint 20 ezer, hát az én pénzemet ne költsd csak úgy. A saját kassza szabadságot és biztonságot ad, nem mellesleg te se leszel kihasználva.

3. Ha komolyan gondolsz egy kapcsolatot, az igazan nagy döntéseket ketten kell meghozni. (Az hogy hol lakjatok, nem anyagi kérdés amúgy.) Lakhely, gyerek, pénz beosztása, és úgy kb minden, ami a másikra kihat (mondjuk ha 40 évesen el akar kezdeni egy egyetemet). Olyan nincs hogy makacs vagy, ragaszkodsz hozzá és kész, az lesz amit akarsz. Az nem szerelem/szeretet, az autokrácia. Igenis menj el megnézni vele a panelt, ÉRVEKKEL (kultúrált) vitában beszéljétek meg, hogy kinek az ötlete jobb és miért. Állj ki a véleményed mellett, de hallgasd meg és gondold át az övét is. Ha mondjuk azt mondja hogy a panel olcsóbb, emeld ki a kertes ház nem anyagi előnyeit. Beszéljetek panellakókkal, hogy megismerjétek a szép és az árnyoldalát is.

4. Attól jó egy kapcsolat, ha a"jóban rosszban" klisé érvényesül. Bizony vannak kellemetlen beszélgetések. A határok felállítása ilyen. Ha neked nem tetszik hogy 0 szaktudással beleszól a munkádba, ne gyakorin panaszkodj, egyenesen, de nem bántó módon kommunikáld felé. Lehet eszre se veszi magát, lehet hogy ő ezt csak jó tanácsnak éli meg. Lehet, hogy mivel más dolgokban elnyomod, már szegény mindegy hogy hogy, csak érvényesülni akar melletted, és keresi hogy miben számíthat a szava...

5. Amugy ezt az egészet vele beszéld meg. Az ilyen dolgokat egy komolyabb kapcsolatban, ahol hosszú távra tervezel, alap kéne hogy legyen, hogy nem a szőnyeg alá söpröd, meg idegenektől kérsz tanácsot, hanem szépen eléállsz, és kikéred a veleményét, megkérdezed hogy amúgy hogy érzi magát a kapcsolatotokban, min kéne változtatni, stb.

6. NEM CSAK AZ SZÁMÍT AMIT TE AKARSZ. EGY MÁSIK EMBERI LÉNNYEL VAGY EGYÜTT, AKINEK VAN VÉLEMÉNYE, ÉS AKKOR IS EMBERSZÁMBA KELL VENNED, HA TE VISZEL HAZA TÖBB PÉNZT.

2020. okt. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Ha jobban belemennénk, van néhány szempont:

1. Egy nyomortelepen nőttem fel (társasház), szóval nekem nem lesz szomszédom (barátnőm tudja, de nem érzi át).

2. Volt munkahelye, de rossz volt hallgatni, hogy mennyi problémája van ott (főnök, munkatársak, ügyfelek), így most adok neki pénzt, és néha nekem segít adminisztratív dolgokban.


Természetesen hosszú távra tervezek, szeretnék gyerekeket, de nem egy betonpanelban terezem felnevelni őket...


Az utolsó szempont, hogy a barátnőm nem bízik benne, hogy össze tudom szedni egy rönkház árát (25-30 millió), ezért nézeget más lakásokat...

2020. okt. 23. 12:42
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit szállj le a magas lóról, és próbáld meg felnőtt embernek tekinteni, és felnőtt módon bánni vele.

Egyrészt ne pénzeld így, mint egy gyereket. Vagy keressen munkát, vagy inkább egy tanfolyamot fizess neki, hogy jó munkát találjon, vagy vedd fel rendesen dolgozni magadhoz, ne zsebpénzt kapjon. Akkor partnerek lehettek, és nem lesz meg ez az alá-fölérendeltségi viszony.

Másrészt ülj le vele normálisan beszélni arról, hogy neked miért annyira nagyon fontos, hogy ne legyen szomszédod. Szintén ne ebben a stílusban, ahogy itt tolod, hanem mint két normális, a saját életéért felelős felnőtt ember. És azt is, hogy te ezt a pénzt össze tudod szedni, és azt, hogy akár segíthetne is benne akár úgy, hogy a kezed alá dolgozik akár csak adminisztratív dolgokban.

Az a baj, hogy ő úgy viselkedik, mint egy kis kamasz, akinek semmi sem jó, és lázad a világ ellen, te pedig úgy, mintha az apja lennél, aki pénzeli, max nyári munkára elküldi, de amúgy az lesz, amit te akarsz. Mind a kettőtök hozzáállásán gyökeresen változtatni kéne, mert úgy látom, itt a valódi probléma nem a rönkház-lakás tengely.

2020. okt. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

A rönkházakkal amúgy rengeteg előre nem látható probléma fel tud merülni, azt is számold rá. Kétévente rovarirto kezelés az egész házra, a fa összeszáradása miatt ajtók megvetemedése ill. a rönkök között megnövő rések újraszigetelése stb stb. Rönkházban nőttem fel, valamit mindig csinálni kellett rajta, pedig alapvetően nagyon jól volt felépítve.

Már megint ez az önzőség amúgy, neked márpedig nem lesz szomszédod de hogy ő mit szeretne az le van tojva

2020. okt. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!