Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom nagyon sznob, tudok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nagyon sznob, tudok ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Eléggé zavar a dolog. Szeretem, úgy, ahogy van, de nem tudom elképzelni, hogy jegyben járjak vele, hiába hajlana ő afelé. Van néhány tulajdonsága, amik nem szólnak bele a mindennapi életünkbe, csak a beszélgetés során bosszantanak.

Ilyen például, hogy ha lát egy szép házat, rögtön megjegyzi, hogy "biztos jól megy nekik... ott a merci is előtte", vagy például ha vendégségbe megyek egy barátnőmhöz, megjegyzéseket tesz, hogy miből futja nekik ilyen meg olyan házra. Semmilyen luxusról nincs szó, sima 1-2 szintes házak Budapest kerületeiben. Engem nagyon zavar, hogy így tekint mindenre. Pl. amikor beszéltünk arról, hogy a covid miatt mennyire esik a forint értéke, felhoztam, hogy a paradicsom kilója is 1500, drágulnak az élelmiszerek. Azt hozta fel válaszul, hogy most nem éri meg iphonet venni neki, mert 20%-kal drágább, mint akkor, amikor még jobb volt a forint árfolyama. Ez szerintem nevetséges, most elég sok más probléma is van azon kívül, minthogy mennyibe kerül a legújabb telefon egy márkától.

Sok ilyen dolga van. Parndorf mániás, folyamatosan nézi az emberek holmiját és ruházatát, azonnal tudja, hogy mi mennyibe került. Nézi a céges laptopom árát, de pl. ajándékok árát is azonnal megnézi, szóvá is teszi. Kaptam ajándékba egy használt tévét egy családtagtól, rögtön az volt az első pár kérdés, hogy hány colos, mennyibe került, milyen márka... de ha szóba kerül egy ismerősünk, azonnal felhozza, hogy azért megy neki ilyen jól, mert a szülei eltartják, nem kell ezt vagy azt fizetnie, stb.


Ellenben nem a kifejezett luxust szereti, hanem a kb. "lakossági márkákat", szerintem ezek túlárazott vackok. Tehát a parndorfban kapható outlet cuccokra, amik ugye kifutó outlet termékek, úgy tekint ,hogy az maga a menőség, a luxus. Sokat felhozza, hogy ennyit vagy annyit költött el ott ingre, miegyébre. Nekem ez semmit sem jelent.


Ettől eltekintve jól kijövünk, de ezekben a helyzetekben igazából szégyenkezek miatta. Olyan jó lenne, ha nem beszélne folyton erről. Van valami módja, hogy erről finoman leszoktassam? Nyilván nem a személyiségét akarom alapjaiban megváltoztatni, de nekem elviselhetetlen ez a sznobéria.



2020. nov. 1. 20:04
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem sznobsag ha sznob lenne akkor mindenbol csak a legjobbat legdragabbat akarna.

Sztem tipikus 20-30as korosztalybeli gondok, h szeretne nem nezni az arcimkeket de muszaj mert nem keres eleget, frusztralja hogy nem tart elorebb. De az is lehet h nagynak erzi magat attol h mennyit kolt.

2020. nov. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
De tényleg a legjobbat és a legdrágábbat akarja, csak most a látóterében ezek a márkák a legjobbak. Vannak olyan kijelentései is, hogy ő csak boss öltönyben akar házasodni. Mintha jelentene valamit.
2020. nov. 1. 20:10
 3/45 anonim ***** válasza:
98%
Nem sznob, hanem irígy.
2020. nov. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
98%
Dehogy sznob. Nagyravágyó, anyagias, és irígy.
2020. nov. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
94%
Biztos a benső ürességét próbálja palástolni a márkákkal. Nőknél is gyakori ez. Ha a bensőjükön is annyit dolgozna a Kardashian klán akkor tényleg érdekes emberek lehetnének akikre tényleg érdemes figyelni.
2020. nov. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Egyébként azért vagyok vele, mert jó ember emellett. Mindketten mérnökök vagyunk, ő kutat, és van rengeteg díja és elismerése, szóval nem buta vagy ilyesmi, csak felszínes. Szakmákra is érvényes ez a sznobsága, szóval pl. mondtam, hogy egy exem apja kamionsofőr volt, és azonnal tette a megjegyzést, hogy biztos intelligens is volt (és az volt). Nagyon zavar ez.
2020. nov. 1. 20:20
 7/45 anonim ***** válasza:
100%

#6: továbbra sem sznob a barátod. Lehet jobban esik ennek nevezni, de valójában irígy és beképzelt.

Nekem egy volt kollégám ilyen. Mindenkit lenézett, aki nála kevésbé intelligens. OK, vörös diplomás volt meg szakmáján belül is a legjobbak közé tartozik de ettől még emberileg nem jó.

2020. nov. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:

Nekem ez a sznob kategória, szerintem jól összefoglalja a benyomásom róla. Igazából mindegy, minek nevezzük, szeretném megszüntetni a tüneteket.

Még egy ilyen: most arról beszélt, hogy nem akar tb-t fizetni, mert mások, akik kevesebbet keresnek, és pl. a saját hibájukból betegek, mondjuk dohányzás, többet "vesznek ki" a rendszerből, mint ő, akinek nincs szüksége eü ellátásra.

2020. nov. 1. 20:25
 9/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezen nem nagyon tudsz változtatni. Ha párszor szólsz neki, hogy gáz, hogy ennyire anyagias, akkor lehet, hogy előtted nem fogja mondani ezeket, de attól még ilyen marad a gondolkodása. Egyik barátnőmnek is ilyen a csávója, nagyon jófej srác egyébként, de mindig mindenre megkérdezi, hogy mennyibe került, meg ilyen nagyon márka függő. Szerintem is kicsit gázak az ilyen emberek, valami kisebbségi komplexus lehet a háttérben.
2020. nov. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy okos lehetnek negatívumai, amúgy mindenkinek vannak ha ez megnyugtat. A sznob embereket én sem kedvelem mert problémásak, nem juok velük előre mindig elsőbbséget élvez valami teljesen haszontalan dolog. Én nagyon szeretem a minőségi dolgokat de nem számít a brand, fontos hogy ízléses legyen és jó minőségü, ennyi. Na meg a praktikum is.
2020. nov. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!