Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megváltozott a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megváltozott a barátnőm értékrendje. Menthető még valahogy a sokéves kapcsolat?

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk együtt jóban-rosszban. Úgy alakult az élet hogy felkapott lett a szakmája az utóbbi 2 évben és meglódult a fizetése erősen felfele. Most már kb. 2x annyit keres mint én (nettó 150e a fizetésem).


Sajnos emiatt elkezdett megváltozni. Előkelő helyekre jár a munkatársaival, nem nézi semminek az árát. Havonta elkölt csak éttermekre 40 ezret. A ruhákat és cipőket meg ne is említsem. Autóra nincs gondja, egy zsír új Audi A4 kombi cégest kapott.

Sokszor jár el menő, sznoboknak fenntartott VIP szórakozóhelyekre, de még így is félre tud tenni havi 100-at.


Nem gondoltam hogy ennyire meg fog változni, már a hetekben előfordult hogy elítélt valakit az öltözéke alapján. Üzletet kellett volna kötnie valakivel, aztán otthon mesélte nekem, hogy gagyi hamisítvány órája volt a fickónak és ráadásul egy 8 éves VW Passattal érkezett. Ebből leszűrte hogy nem lenne pénze arra amire szerződtek volna.


Nagyon elkeserít ez a dolog, én azt hittem hogy ha sokat fog keresni akkor beadunk mindketten a közösbe 50-60e forintot és veszünk egy Pest megyei településen egy kis házat, fizetjük a törlesztőt és élünk boldogan (az emberek 80%-a ezt csinálja, mert mást nem nagyon lehet manapság). Ő is ezt akarta, most meg már nézegeti a duna parti lakóparkokat (kis lyuk lakások amiknek az árából luxus berendezésű házat lehetne építeni vidéken)


Velem (még) nincs problémája, boldogan mutogat az ismerőseinek (bár szerencsém hogy a csajok szerint jóképű vagyok és sportos). Bár elkezdte hogy nekem is vegyünk xy menő márkás ruhákat, majd ő kifezeti. Meg menjek vele ilyen "mislencsillagos" étterembe, majd ő fizet. Nem vagyok zsugori vagy ilyesmi, régen is elvittem mindig étterembe a saját pénzemből de nem vagyok hajlandó tízezrekért vacsorázni. Régen a fellegekben volt ha olyan helyre vittem ahol összesen fizettünk 10-et (nekem ez is luxus valamilyen szinten).


Beszélni próbáltam már vele, de annyira ilyen közegben van hogy nem látja a valóságot. Szülei se tudnak rá hatni, ők is engem kérlelnek hogy csináljak vele valamit.


Szeretem és szeretnék tenni azért hogy olyan legyen mint régen. Ő is szeret attól nem tartok, de kezdek így már kiábrándulni belőle. Ennek így nincs jövője.


Tudom sokan azt fogják mondani hogy "tessék elmenni több pénzt keresni" de ez nem így megy. Nem vagyok én sem csöves, akár feltornázhatom a fizetésemet 200e forintig is, de ezzel párhuzamosan az ő fizetése is nő és megmarad a szakadék köztünk (most fogják várhatóan előléptetni). Én egyszerű srác vagyok, nem akarom felvenni ezt az életstílust, távol áll tőlem.


Érdekbarátok, érdekemberek, megjátszás... Kinek kell ez?



2014. szept. 10. 11:23
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
37%
Hagyd ott,mert tutti meg fog csalni,és ha ez a kis pénz "300.000ft"Ennyire elszaladt vele a ló hm mi lesz akkor,ha találkozik egy vagyonos fickòval??
2014. szept. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
70%

Én a helyedben megpróbálnék mégegyszer beszélni vele, és ha nem változik, otthagynám.

Akkor majd kiderül hogy szeret vagy nem, mert ha igen akkor visszakönyörgi magát és megváltozik.

2014. szept. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 csabika1971 ***** válasza:
84%

Nehéz ügy ez. El kell döntened szereted-e őt annyira, hogy így vele maradj. Mert ami tény a pénz megváltoztatja az embert (nagyon kevesen vannak kiket nem).

Persze beszélhetsz vele erről, de megérteni úgy sem fog. Mert úgy is az lesz ha megengedheti magának akkor miért ne?

Ebből csak akkor térne magához, ha elvesztené a jól fizető állását. Utána valószínű azonnal megváltozna az érték rendje.

Most? Vagy elviseled és együtt élsz ezzel. Vagy lelépsz.

2014. szept. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
75%

Igen, ennek így nem lesz jövője. Megváltozott. Nem tudom tartós e ez, észhez tér ha elveszít (nem hiszem) vagy csak akkor ha nem megy jól neki. Ezt pláne nem tudom.

De amikor két ember értékrendje elkezd távolodni főleg ennyire az halálos ítélet a kapcsolatra.

Sajnálom. Ez csak addig tart amíg 1. észreveszi magát 2. ameddig képes vagy elviselni.


És tudom milyen csalódást érzel, egy világ dőlt össze benned. Egy nagy beszélgetést ejts meg vele, de úgy ülj le vele beszélni, hogy vagy belátja amit mondasz, vagy úgy állsz fel, hogy vége. Sok szívást megspórolsz vele. (a megaláztatások része csak most fog jönni az lesz a kemény majd meglátod)

2014. szept. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
83%

elindult egy olyan úton amin nincs megállás (éljünk a mának, és jól)


- ha szerencséje lesz, akkor nem esik vissza a jövedelme, és hamarosan kevés leszel neki ... nem feltétlen a pénzed miatt, hanem mert te normálisan gondolkodsz, és ha vált, akkor egy magasabb jövedelmű barátot keres magának


- ha nincs szerencséje, akkor nagyot fog huppanni amikor kicsúszik alóla a varázsszőnyeg a jóléttel ... akkor meg jobb lesz neked, ha már nem vagy mellette


szóval értékeld át a kapcsolatotokat, élvezd amíg tudod, de ne tervezz hosszútávra

2014. szept. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
33%

Valamilyen szinten megértem, hogy élvezni akarja a jólétet, amíg megteheti, nem mindenkinek huppan ez az ölébe, de nem kellene két kézzel szórni a pénzt és lenézni, akinek nem megy olyan jól.

A probléma akkor lesz, ha valamikor valamiért nem fut úgy a szekér. A kérdés, hogy akkor is akarja-e ezt az életmódot (mert akkor egy pénzes pasit fog keresni, a pénzéért) vagy megelégszik a kevesebbel is.

Ha feltornásznád a fizut, nem hinném, hogy megoldás lenne, ugyanúgy szórná a pénzt vagy még jobban, mert több lenne (közös kassza).

2014. szept. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
75%
Ez pénz megváltoztat dolog nekem sántít... szerintem eddig is költötte a pénzt erre-arra, csak most jobban megteheti. Jellemzően azok szokása, akik a nincstelenségből jöttek, 300e fizetés meg nem "akkora" was ist das... csak elfelejti honnan jött.. elbeszélgetsz vele, ha veszi a lapot és visszavesz egy kicsit akkor ok, ha nem mert a "munkatársam bezzeg" akkor dobd a picsuba.. Ha neki az jó, legyen az...
2014. szept. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
300 ezer per hó fizetés sok annak, akinek sose volt annyi. De baromi kevés egy dunaparti kecóhoz. Sőt egy pest megyei házikóhoz is. Szerintem ebből vissza fog elég gyorsan venni, mert szerintem erre az összegre nem nagyon lehet költekezni hosszú távon.
2014. szept. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
13%

Igaza van élvezze az életet nagykanállal.

Jó ne szórja a zsetont,de igenis olyan emberré válsz amilyen közegben vagy,és jól teszi hogy puccos helyekre jár,és add magára.

Adjon is,inkább örülj neki,tuti jó és szép csajod figyel magára,ezt becsüld meg vagy neked elég lenne a ,,farmer-póló sportcípős" csaj???


Én is hasonlóan élek,nem sajnálom az 50ezret egy cipőre sőt a 60ezret sem egy komoly G-STAR farmerre mert az igen az nadrág,a fullos sunák amint bemegyek egy puccos helyre egyből de szép cipőd van de jó pasi,most nem nagyképűségből de ezen én is meglepődtem,kb. 1 perce voltam bent a helyen és csaj egyből elkezdett dumálni velem.


Meg akik idejárnak komoly emberek,nem azt kell hallgatnom,hogy a panel proli szídja Orbánt meg a mindenkit dögöljön meg a szomszéd tehene is hanem céltudatos,sikeres emberek akik élnek és élvezik nagykanállal az életet adnak magukra nem egy szakatt csöves nem guszta kinézető alkeszes semmik.Öröm velük lógni,öröm rájuk nézni egyszerűen ontják az életet a puccos helyeken,boldogok jól énznek ki,főleg a csajok gyönbyörűek,csinosak,szépek,nőiesek,tudnak élni ők is,kihangsúlyozzák a nőiességet,ezt egy átlag helyen nem látod.

Plusz kapcsolati tőke,mert ide a krém jár,aki már letett valamit az asztalra.


Barátnőd jól csinálja nem vagy hozzávaló,ő a céltudatos,te meg elvagy magadnak.

Sajnos ő viszi többre.

Miért nem tepersz te is,tanulj nyelveket,vállalj pluszokat,ahogy én is tettem,volt,hogy napi 12óráztam és szoftvermérnök vagyok,majdnem elájultam,de van egy cél,és ez hajt.


Fogadd meg ezeket,mert te lemaradsz és leszel egy szürke kis egérke aki elvan,a barátnőd borítékolom pár hónap és lelép,szedd össze magad.


27Ffi

2014. szept. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
50%

Lehet, hogy jóképű, sportos vagy, és nagyon szeret még, de ha márkás ruhákba akar bújtatni, akkor nem vagyok elég jó mégsem. Az a társaság, ahová ő szeretne tartozni, nem fogja befogadni az egyszerűbb, külsőségeket kevésbé előtérbe helyező embereket, így Téged sem. Vagy elfogad tehát olyannak, amilyen vagy, és legfeljebb külön jártok szórakozni, vagy nem fogad el, és eltávolodtok.

Kevés esélyt látok arra, hogy "visszaváltozzon", sajnos egyes emberek túl sznobok ahhoz, hogy az igazán értékes dolgokat tartsák fontosnak az életben. És az új társaságban rengeteg jóképű, sportos pasi akad majd, akik ráadásul a pénz istenben hisznek. Sajnálom, de tapasztalatból írom.

Remélem nálad jobb forgatókönyvet ír az élet:-)

2014. szept. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!