Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Aggódnom kéne, vagy csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aggódnom kéne, vagy csak túlgondolom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap este mondott valamit a párom, ami nem hagy nyugodni. Sajnos hajlamos vagyok mindent túl gondolni, ezért úgy döntöttem először itt kérek tanácsot, nem szeretném mindennel zargatni.

Szóval arról van szó, hogy este elmentünk iszogatni a baráti társaságunkkal, és valaki feldobta témának a monogámia/poligámia kérdést. Az egyik srác (legyen a neve X) mondta, hogy ők erről beszéltek a menyasszonyával (Y) és nem vetik el teljesen a poligámia lehetőségét. Otthon aztán rákérdeztem a barátomnál, mondta hogy "Ne aggódj, én nem úgy gondolom mint X meg Y, ők együtt vannak 9 éve. Nem tudom mi lesz majd 9 év múlva, de most egyáltalán nem így gondolom." Ez egy pillanatra meg is nyugtatott, de azóta csak erre tudok gondolni, hogy "nem tudom mi lesz 9 év múlva". Ezek szerint nem fog tudni élete végéig csak engem szeretni? Létezik egyáltalán olyan kapcsolat ami tényleg kitart 3. fél nélkül? (Akár úgy, hogy meg van beszélve, akár megcsalásként?) Tudom, hogy nem azon kéne gondolkodnom, hogy mi lesz 9 év múlva...röhejes amit csinálok. De muszáj rákérdeznem itt, ti pasik erről hogy vélekedtek? Ti tudnátok egy nőt szeretni 25 éves korotoktól? Ez vajon csak egy rosszul megfogalmazott mondat volt amit teljesen kiforgatok és túlgondolok, vagy ezek alapján tényleg a poligámiát tartja megoldásnak egy hosszú távú kapcsolat fenntartásához?


(Semmi bajom azzal, ha valaki így gondolkodik, és ha valakinek a kapcsolatában beválik, nem szeretnék a kérdésemmel senkit megbántani. Nekem mások kapcsolatához semmi közöm, ha nekik így jó akkor csinálják. De én viszont a saját kapcsolatomban nem szeretnék mással "osztozni" a páromon, az én értékrendembe ez nem fér bele.)



2020. nov. 1. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
99%

Nem gondolnám tovább. Tényleg fene se tudja mi lesz 9 év múlva, lehet együtt se lesztek, lehet házasok vagytok, lehet elváltatok, lehet 3 gyerekkel vagy otthon ő meg dolgozik és döngeti a kolleganőt.

Arra sosincs garancia, hogy örökké együtt maradtok, így ezen kár is rugózni.

2020. nov. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Túl értelmesnek tűnsz ahhoz, hogy ilyen ovis baromságokon agyalj! Szerintem semmi okod aggódni, túlpörgöd.
2020. nov. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, te tudod mi lesz 9 év múlva?
2020. nov. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Nem, fogalmam sincs mi lesz 9 év múlva. Ez a nagy problémám, hogy mindig a jövőn aggódok, ahelyett hogy élvezném a jelent.
2020. nov. 1. 21:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Rettenetesen túlaggódod.

Senki nem tudja előre, mi lesz ennyi idő múlva, te sem biztos, hogy őt fogod akarni, lehet igen, majd kialakul.

Szerintem ő pont arra akart célozni, hogy téged szeret, senki mást.

2020. nov. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagy ennyire bizonytalan?
2020. nov. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem túlagyaltad. Nem hiszem, hogy ezt a mondatot úgy értette, hogy neki beleférne feltétlenül hosszú idő után a poligámia, hanem hogy megtudja érteni a másik pár álláspontját, az ő kapcsolatukat, nem a sajátjáról van feltétlenül szó. Kilenc év sok idő, kialakulhat ilyen gondolkodás és egyikőtök se tudja, hogy mi lesz akkor. Lehet ez a másik pár is úgy kezdte, mint ti és egyik se tudta volna elképzelni a nyitott kapcsolatot.

Ugyanezt mondtam volna, mint a barátod, ha engem kérdeznek ilyenről. Egyáltalán nem volt félreérthető számomra, amit mondott.

23l

2020. nov. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
13%
Egyébként nem poligamia (hazassag tobb no/vagy ferfi kozott) hanem poliamoria amire gondolsz. Szerintem a baratod jol mondta nyilvan idegesito lehet h nem mondta a soha senki mast csak teged szivem de sokat alakulhat meg a te vilagkeped is meg a kapcsolatokrol alkotott véleményed
2020. nov. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked egy nagyon rendes barátod van, aki tisztában van az érzéseivel és érzékeli a valóságot, mely szerint tényleg nem lehet tudni, hogy hogyan érez majd az ember 9 év múlva. Sokkal tiszteletre méltóbb ez a válasz, amit adott, mint az amit egy önmagával nem tisztában lévő, csillagokat is leígérő pasi mondott volna.
2020. nov. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

De aranyos vagy, én is pont olyan vagyok, mint te, és a párom is hasonló mint a tied. :) Ne kattogd túl, tudom, hogy az agyad nagyon sok mindent ki tud forgatni és egy komplett külön sztorit gyárt mögé (ismerős, nyugi), de ezek csak a fejedben vannak. Ha nagyon stresszelsz, ülj le vele és mondd el neki, hogy napok óta ez van a fejedben és valószínűleg hülyeség, de jól esne, ha átbeszélnétek.

Nekem párom ebben full partner, már ismeri a túlgondolós fejemet is, olyankor mindig szól, hogy mondjam el mire gondolok mert látja hogy van valami és tök jól áttudjuk beszélni, utána meg lenyugszok.

Nagyon fontos, hogy ne bolondnak érezd magad, hanem próbáld elfogadni, hogy te így működsz és olyan társ legyen melletted aki nem bánt ezért. Sok sok idővel és önismerettel ez biztos változtatható, de én is évekig éreztem komplett idiótának magam, mert az exem mindig lehülyézett mikor túlkomplikáltam valamit...

Ha szeretnél beszélni, írj nyugodtan. :)

22L, 3 éve kapcsolatban

2020. nov. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!