Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, hogy legyőzzem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy legyőzzem a féltékenységet?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vagyunk együtt a párommal, de már korábban együtt voltunk 3 hónapot (3 évvel ezelőtt), majd elhagyott egy másik lányér, amiért túl fiatal voltam (akkor 16-17 voltam). A 3 év alatt volt ideje átértékelni a dolgokat és már normálisan áll a kapcsolatunkhoz. Minden tökéletesen működik, eddig még nem veszekedtünk és tényleg érzem, hogy törődik velem. Viszont sosem volt egy hűséges típus és gondolom emiatt vagyok még féltékenyebb.

Úgy érzem, hogy önértékelési problémáim is vannak, sose tudtam megfelelni magamnak és ha van mellettem valaki akit szeretek, akkor mégjobban bennem van az az érzés, hogy kevés vagyok hiába mondja, hogy ez nem így van.

Nem vagyok hisztis típus és nem szeretném, hogy a féltékenységem miatt megromoljon a kapcsolatunk. Nem szoktam kutakodni utánna, nem nézegetem a telefonját ő se az enyémet. De így, hogy nem beszélek róla talán nekem mégrosszabb, vannak időszakok, amikor depressziósnak érzem magam és gyakran kattogok azon, hogy megcsal, pedig nincs okom rá.


Valahogy kiszeretnék törni a féltékenységből, de nem tudom hogyan. Segítsetek!

(Erről nem beszéltem még senkinek sem. Valamiért nem merek.)


20/L



2020. nov. 20. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű. A féltékenység akkor fog megszűnni, illetve intenzitása mérséklődni, ha megtanulod szeretni, értékelni magad, mert ez esetben tudni, hinni fogod, hogy elég jó vagy. Pont elég jó. Önismereti munkát érdemes végezni, de ez hosszú, rögös út, s pszichológus szokta támogatni.
2020. nov. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Van ebben egy bizonyítottan működő módszer, a pszichoterápia.
2020. nov. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A pszichológus nem akarna gyógyszerekkel tömni, ha esetleg hozzá fordulnék?
2020. nov. 20. 16:03
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a pszichológus beszélget veled. Általában hetente 1-szer 1 órát. Kísér azon az úton, amin jobban megérted és elfogadod önmagad. Semmi trükk nincs benne, csak idő kell hozzá.
2020. nov. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus nem is írhat fel semmit, ő nem orvos, hanem mentálhigiénés szakember. Pszichiáter írhat fel, oda meg nem kell menned.
2020. nov. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudsz már benne megbízni. Nagyobb törést okozott benned az akkori lelépése, mint amit beismersz. Sokan elbsszák az első esélyt ilyen húzásokkal, hogy más partnerek után néznek. És a nagy "bűnbánat" után visszakéredzkednek az előzőhöz. És sokan vissza is fogadják őket, ebből lesz ez, ami nálad is van. Tiszta mazochizmus. Kevés felmelegített kapcsolat lesz sikeres. Tudom, hogy a mesékben hívők ezért lehúznak, de én a valóságban élek.
2020. nov. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!