Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerelem,vagy csak megszokás ?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelem,vagy csak megszokás ?

Figyelt kérdés

Párommal 8 éve vagyunk párkapcsolatban, azóta együtt is élünk.

Az első pár évben minden jól ment, vágytunk egymásra, közös programok,tervek. Aztán teltek az évek és semmi. Átalakult egy megszokássá.

6 év után, nő létemre kezdtem felhozni az eljegyzés, esküvő témát. Lánykérés végül megtörtént. De azóta semmi. Sem a szervezést illetően, sem a közös jövővel kapcsolatban semmi.

Párom (30/F) egy jó lelkű, tisztességes ember, aki szeret engem, a mai napig kimutatja, viszont mintha mégsem lennék boldog mellette.

Benne ragadtunk egy mókuskerékben. Dolgozunk, haza jövünk, eszünk, tv, alvás és kezdődik előröl. Úgy érzem részemről elmúlt a szerelem, nem vonzódom hozzá testileg, de képtelen vagyok őt megbántani, nem tudom elmondani neki, ahoz túlságosan szeretem. Nem tudnék fájdalmat okozni neki. Szeretem, mint embert,de már nem úgy, mint amikor egy nő vágyik egy férfira.

Szerelem? Vagy csak a megszokás,kényelem miatt nem merek lépni?

Már egy ideje ezen gondolkozom, belülről felemészt, képtelen vagyok (helyes) döntést hozni.

Ez csak egy átmeneti hullámvölgy? Vagy X-idő után minden kapcsolat megszokás lesz?

Ezek a kérdések, már egy éve foglalkoztatnak, de nem jutok előrébb.

(Az még hozzá tartozik, pár hónapja megismertem valakit, aki rettentően vonz. "Izgalmassá" teszi a szürke hétköznapokat mikor vele telefonálok. Tudom nem helyes, párommal szemben sem korrekt. De eljátszottam a gondolattal....

Mi van ha rossz döntést hozok? Ha feláldozok egy 8 éves kapcsolatot, egy fellángolás miatt? Vagy lehet az "új férfi" az igazi? - és ha évek után az is elmúlik? Képtelen lennék az "új férfival" boldog lenni, úgy, hogya jelenlegi páromnak fájdalmat okozok.)

Mikor arra gondolok, megérdemelné az igazi szerelmet, társat aki megbecsüli - akkor eszembejut, hogy nem tudom elképzelni mást pusziljon, másnak fogja meg a kezét aki nem én vagyok.

Köszönöm ha elolvastad, és tanácsoddal segíteni próbálsz.


29/N



2020. nov. 22. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ha valakiben megfogalmazódott a szakítás gondolata és ezen rágódik már egy éve, az nem egy hullámvölgy, az valaminek a vége.

És ha te egy másik férfival telefonálgatsz és azon gondolkodsz milyen lenne vele a jelenlegi párod háta mögött, az biztosan nem szerelem.

30 évesen még lenne időtök másik párt találni, szerintem inkább engedd el, mert nagyobb fájdalmat okozol neki azzal, hogy benne tartod egy olyan kapcsolatban, ahol a másik fél már csak simán"együtt él" vele.

2020. nov. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem tesztek a kapcsolatért, persze hogy ellaposodik. Minden kapcsolatból ez lesz, ha időnként nem csináltok közös kirándulást, utazást, hobbit,...stb, bármit, amiből közös élmény lesz és megtöri a hétköznapokat. A mostani kitekintésedből is ez lesz, most csak azért izgalmas, mert más, mint a megszokott.

Beszéld át a pároddal, hogy mit érzel és közösen tegyetek érte. Ha ez sem segít, akkor szakíts.

2020. nov. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon pengeélen táncol a kapcsolat, főleg ha már másik férfi izgat. Tapasztalatom szerint ez még eppen visszaforditható, de vágj el minden szálat az "újtól", menj el pár napra egyedül, nézd meg hiányzik e a párod.
2020. nov. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Neked is csak divatból kellett az eljegyzés és a házasság is azért kéne. Amint megkaptad a gyűrűt, utána már nem is volt olyan érdekes a kapcsolat számodra.


Minden szerelem elmúlik és jobbik esetben átalakul szeretetté. Ne gondold hogy az új faszival örökké szerelem lesz, mert az is elmúlik ahogy lenni szokott.


Ennyi erővel a saját kapcsolatodba kellett volna, kellene fordítani azt az időt és energiát, amit a másikra fordítasz!


A jelenlegi kanid meg ha akart volna, már rég elvett volna feleségül. De mivel csak neked fontos az eljegyzés és házasság, amit ahogy olvasom, te akartad és kierőszakoltad , így csak hogy befogd a szád és ne szekáld már tovább ezzel, inkább eljegyzett, holott láthatóan látszik hogy neki így megfelel ahogy van és esze ágában sincs elvenni. Nem egymást keresitek.


Vagy elfogadod, hogy ő nem akar házasságot és elmaradsz a valagadon, vagy otthagyod és mész tovább az ösztöneid után pár évente lecserélve a hapsid. Neked még nem való se eljegyzés se házasság. Örülj neki, hogy nem vett még el, mert rövid távú házasság lett volna így, mivel hamar beadnád a válópert, mert meguntad a kapcsolatod.

2020. nov. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az, amit leírtál, az azt foglalja össze, hogy nagyon is szereted a barátodat, csak unalmas korszakot éltek most meg. Most, hogy itt van ez a vírus, az nagyon betesz a program szervezésnek! Nem csoda, hogy nem mentek sehova, mert majd nem minden ilyen be van zárva, 20:00 elött haza kell érni mindenkinek. Meg, ha már 8 éve együtt vagytok, akkor nem kell arra várni, hogy a pasi mikor viszi el a csajt valahova, nyugodtan csinálhattok együtt is programokat, ha persze ez a vírus nem lenne. A legtöbb munkahelyen nem kell hétvégén dolgozni, tehát akkor a tv nézés kívül mást is tudtok csinálni. Romantikus vacsora otthon, város nézés nappal, biciklizés, kirándulás (erdőben vagy hegyekben), vesztek bort vagy más alkoholt vagy kevertek egy koktélt... találjátok fel magatokat!! A szüleitektől is kérhettek tanácsot.


Azzal a pasival az interneten sürgősen szakítsd meg a kapcsolatot és koncentrálj a barátodra. Ilyen jó lelkű, tisztességes embert ritkán lehet találni!! Meg tényleg gyötörne a bűn tudat, ha elhagynád és mikor az új pasik nem jönnek be és vissza akarsz menni a barátodhoz (exedhez), akkor lehet, hogy vissza se fogadna... NEM A SZAKÍTÁS A MEGOLDÁS ERRE A HELYZETRE!!! EZT AZ IDŐSZAKOT ÁT KELL VÉSZELNI, LEGYETEK KREATÍVAK!!!

2020. nov. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Mindig van másik. És mindig lesz jobb. A kérdés az, hogy a jelenlegivel beéred e. Ha maximálisan megfelel akkor horgony. Ha nem akkor kár tovább hülyíteni a másikat. Hiszen számára is van/lesz jobb nálad. Ha másban nem is, abban hogy az szerelmes belé.
2020. nov. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is vannak mélypontok és én is a szakításon gondolkodom mert eltávolodtam barátnőmtől de az ő hozzáállása a dolgokhoz hozta ki belőlem..
2020. nov. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

4-essel egyet értek.


Neked is csak az kell ami még nincs meg. De kb azért, hogy te is kirakhasd instára meg facebookra, a csilivili esküvői képeket...


Döntsd el mit akarsz. Értékeld át a párodat, hogy mit is jelent ő neked. Értékeld át a jelenlegi érzéseidet és életed. Gondold végig, hogy mihez lenne leginkább kedved és mihez nincs.

2020. nov. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szerintem azert szeretnel hazasodni h vegre vmi tortenjen az eletedben, mert ellaposodott es nem erzed h haladnatok vmerre. ha igy van jogos, de nem hiszem h ez megoldas lenne, mert utanna ugyanugy unalmas lenne minden, hacsak nem vallaltok be gyereket de akkor meg stresszes is lenne.


a hazassagi szandeknak spontan szivbol kell jonnie, talan a pasi is erzi h ez igy unalmas (melletted v a parkapcsolat).


meg kellene beszelnetek h az eletet fel kellene dobni vmivel, listan osszeirjatok mit akartok kiprobalni es a másik nem ellenkezik. kezdjetek kisebb celokkal.


lehet kozos program kezdesnek a tarsasozas. rengeteg rovid hosszu izgalmas vicces tarsasok vannak mar. javaslom a "mit jatszunk" Facebook csoportot es Youtube csatornat h otletet meritsetek. ez a szurke rovid hetkoznapi esteket elmennyel is megtoltheti.


amugy olvastam olyanról is aki hosszu kapcsolat hazassag utan talalta meg (ujra) az igazit. ilyen is van. de h most te melyik dontest hozod meg, azert szerintem senki nem hibaztathat, csak szerintem mielott dontesz, oszinten beszelj a pasiddal h lasd ő hogyan all a dologhoz. Ha azt latod h igen tenni akar azert h egyutt dolgozzatok ezen tovabb akkor figyelj magadra h ez milyen erzest valt ki belőled.

de ez csak egy tipp.

2020. nov. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
de meg annyt h azert ne legyel vkivel mert sajnalod v mert pl nem fogsz ertelmesebb pasit talalnod mert itt mar a sajat erdekeidet tekinted elonyben, amivel kesobb nem jarsz jol mert nem leszel boldogabb. volt olyan ismerosom akinek az segitett h szakított a baratnojevel és akkor dobbent rá h mit veszitett el. most ujra egyutt elnek hosszu ideje es kozos hazat keresnek.
2020. nov. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!