Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem tesz bele annyit,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tesz bele annyit, mint én? Mit tegyek, hogy valami változzon?

Figyelt kérdés

Sokszor érzem úgy, hogy én vagyok az, aki az "örök második". Hiába mondja, hogy nem, bennem ezek az érzések vannak...

Úgy érzem, én sokkal több figyelmet és törődést adok neki, mint ő nekem. Sokszor ezt annak tudtam be, hogy nem volt még úgy párkapcsolata, de szerintem eltelt már annyi idő, hogy tudja mi a normális. Nem mer senkinek sem nemet mondani, vagy elmondani, amit gondol, de nekem igen.

Mindig arra hivatkozik, hogy dolgozik, és sok terhet szakítanak otthon is a nyakába (ami igaz is, mert meggyőződtem róla). És "nem tud mit tenni, sajnálja". Azt mondta, ha több ideje lenne, többet írna, vagy hívna, de egyszer volt olyan, hogy volt is, és azt kaptam hogy ne haragudjak már, hogy néha magát helyezi előtérbe... Egyszer volt olyan, hogy számomra egy nagyon fontos esemény után számítani akartam rá, de ő akkor is a barátját választotta, hiába előbb szóltam, mondván, hétvégén úgy is együtt leszünk...

A kijárási korlátozásoknak köszönhetően nem mehetünk kikapcsolódni, de míg volt rá lehetőség, akkor is mindent én találtam ki. (De most legutóbb ő is felvetett egy ötletet...). Nincs privát szféránk, magánéletünk szinte. Látok rajta igyekezetet, mert hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem. De sokszor én iszom meg a levét a dolgoknak, mert "nem tud mit tenni." Ha elmondom, mi a problémám, konkrétan nem is érti sokszor, mi a bajom. És "nem tudja úgy csinálni, hogy mindenkinek jó legyen." Mindig vagy a takarítás, vagy valaki másnak való megfelelés, de hogy a sarkára álljon, és nemet mondjon rajtam kívül másra is... Mit tudnék ezügyben tenni?



2020. dec. 7. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha te ezt felhoztad neki többször is beszélgetések alkalmával,és azt mondta,hogy változtat és ennek ellenére nem tette vagy kijelentette,hogy nem változtat,akkor az egyértelműen azt jelenti,hogy ebbe a kapcsolatba neki nem éri meg annyi energiát belefektetni. Ez semmi jót nem jelent,kb arra vár,hogy legyen lehetősége dobbantani,ha adódik valami jobb lehetőség. Azért felnőtt korban már akárhogy nézzük,az embernek a parja,az “új családja” a legfontosabb,ő a prioritás.

Esetleg azt meg megprobalhatod,hogy kicsit “visszaveszel” és kevesebbet foglalkozol vele,te sem teszel bele a kapcsolatba annyit,mint eddig. Ettől talán észhez tér. De ha ettől sem,akkor ezt a kapcsolatot felesleges tovább el nyújtani,legyél olyannal,aki halas azért,amit teszel neki/érte és ő is viszonozza :)

22 nő

2020. dec. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit szabad adni, amennyit a másik viszonozni képes, különben adósnak fogja érezni magát, és a kapcsolat felbomlik.Ha ezt egyensúlyba hozod, akkor megtörténhet, hogy a másik elkezd magától többet adni, és a kapcsolat továbbfejlődik.
2020. dec. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!