Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért vagyok ilyen? Mit tudok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vagyok ilyen? Mit tudok tenni, hogy változzon a dolog?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 5 éve vagyok a párommal, 25 éves nő vagyok.

Borzasztó nagy szerelemnek indult, kb. 3 évig voltunk együtt, amikor a páromnak külföldre kellett mennie munka miatt, és távkapcsolatban éltünk kb 1.5 évig. Semmi gondom nem volt ezzel azon kívül, hogy hiányzott.

Közben viszont apukám rákos lett, és nagyon rövid idő alatt elhunyt. Otthon ápoltam anyuval és az öcsémmel aput, és amikor elment, egy világ dőlt össze bennem. Amikor mondtam a páromnak, hogy mivel diagnosztizálták aput, megdöbbent, de különösebben többet nem kérdezgetett az azt követő hetekben, és ha én magamtól nem hoztam fel, hogy mi van apuval, ő nem kérdezte.


Amikor apu meghalt, még mindig külföldön volt a párom, és amikor közöltem vele, nyilván részvétét fejezte ki...de valahogy nem éreztem elégnek.


Ez másfél éve volt, és valahogy azóta amióta apu meghalt, úgy érzem mintha béna lennék érzelmileg.


Nem sokkal a temetés után pár hónappal jött vissza Magyarországra a párom, és azóta nem érzem a magam részéről ugyanazt amit eddig.


Meg akarom menteni ezt a kapcsolatot, mert jobb embert, érdemesebb embert nem is ismerek nála...viszont egyszerűen ha vele vagyok, sírhatnékom van, hogy ugyanazt akarom érezni mint előtte és nem megy.


Velem van a baj? Bűnbakot keresek benne olyan dologért (apu halála) ami miatt senkit sem lehet okolni?


Felhoztam már neki ezt, hogy úgy éreztem nem volt mellettem ÉRZELMILEG 100%ban, de azt mondta, hogy fiatal ő is, és nem tudta hogy kezeljen egy ilyen szituációt.


Elhiszem neki, de mégis miért nem tudok túllépni ezen?


Segítsetek kérlek, nem szeretnék később rádöbbeni hogy a magam hülyesége miatt vesztem el a kapcsolatom...


2019. dec. 25. 00:32
 1/7 anonim ***** válasza:
7%
sajnalom de a "parodnak" volt kint kulfoldon valakije
2019. dec. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Abban az egyben 10000000% biztos vagyok, hogy hűséges volt.


Mondom, tényleg nagyon nagyon jó ember, rendes srác, okos és szeret engem nagyon, ezt is tudom.


Ezért keresem magamban a problémát és tőletek kérek tanácsot a megoldásra.

2019. dec. 25. 00:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem feltétlenül kérdezgetném egy ilyen kényes témával kapcsolatosan a páromat.


Te szerintem apukád halálán nem tudtál még túllépni, ez most egy ilyen kavart okozott benned amit másokra próbálsz kivetíteni.

2019. dec. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Keress fel egy pszichológust, itt nem kapsz valaszt
2019. dec. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a párod tehetett volna itt többet. Szerintem ilyenkor csak ott lehet a másik abba amit megosztanak vele. esetleg te oszthattad volna meg jobban.


talán az az alap dolog, hogy egy fobtos eseményen nem együtt mentetek át. de ezt szerintem nem. ő tudta volna a maga számára átélhetővé tenni.


de nem is ez a lényeg. hanem az, hogy az élet nem egy esemény.. csak olyan mintha nekes most csak az az egy lenne. szerintem az segítene, ha valahogy más fontos dolgokat együtt csinálnátok.

2019. dec. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
de az semmikép sem szép, hogy őt hibáztatod.
2019. dec. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt kell megértened Kérdezô, hogy jelenleg te gyászolsz. A gyász elnyom benned minden más érzést, érzelmileg el vagy fáradva.

A gyásznak megvannak a stádiumai, ha úgy tetszik "cooping mechanizmusai", amikkel fel tudjuk dolgozni a szeretet ember elvesztését. A harag és az alkudozás (mi lett volna ha...ott vagyok mellette?, nem engedem egyedül el?...stb) a folyamat része. Jelenleg te haragszol és ezt az érzést a párodra vetíted ki, mivel érzelmileg ô áll hozzád a legközelebb. Ettôl nem vagy rossz ember és Ô sem az. Ez egy természetes folyamat. A párod részérôl az hogy ôszintén beszélt arról, hogy nem tudta, hogy kellett volna támogatni téged véleményem szerint bátorságra utal. Nem születünk úgy, hogy tudjuk ezeket a helyzeteket kezelni, a veszteségek után tanuljuk meg.

A gyász folyamata akár 1-1,5 évig is eltarthat, ritkán elhúzódik (de ebbe most ne menjünk bele). Utolsó fázisa az a szeretett fél halálának Elfogadása, feldolgozása.

Azt tanácsolom, hogy beszélj az érzéseidrôl, Apukádról a párodnak. Mond neki, hogy csak hallgasson meg, ennyit vársz tôle. Neked és a kapcsolatotoknak is jót fog tenni, ha ki-, átbeszéled a dolgokat.

Kitartást és sok erôt kívánok a gyászodban.

2019. dec. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!