Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítottak emiatt már mással is?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítottak emiatt már mással is?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyunk együtt a barátnőmmel, aki most szakított velem amiatt, mert néhány ismerős lány képét lajkoltam. Van néhány (nagyjából 10-15) nő nemű olyan ismerősöm, akit ismerek valahonnan. Például osztálytársak voltunk középsuliban, évfolyamtársam volt az egyetemen, egy városban lakunk stb. S mivel még a barátnőm előtt velük beszélő viszonyban voltam, így ha feltöltenek Instara/Facebookra egy jobb fotót, akkor én azt lajkolni szoktam, nagyjából mindig óta, tehát már a barátnőm előtt jóval is lajkoltam őket.

S ezt a barátnőm meglátta a tevékenységnaplómban egy-két hete, s óriási vitát csapott, hogy ezt miért teszem, mikor itt van nekem, és ne fejezzem ki a tetszésemet más lányok iránt. Hiába mondtam neki, hogy nem azért lajkolom, merthogy milyen jó nő, hanem mert maga a kép tetszi: szépen fel van öltözve, jó a haja, jó a háttér stb. Ugyanez a fiúkkal, fiúkat is szoktam, mégsem jönnek be úgy...

De ő hajthatatlan volt, végül megegyeztünk abban, hogy akkor jó, többet nem lajkolok senkit... Erre most meglátta, hogy egy volt osztálytársam képét lajkoltam október 11-én, akivel egyébként nagyon jóban voltam (csak hát történetesen csinos lány).

Ezért aztán most szakított velem, mert: "nem bírja azt elviselni, hogy az ő barátja más nőket néz és lajkolgat, és nekem ő sosem lesz elég, mert ha belajkolom azzal azt mutatom, hogy nekem bejön."

Szerintem kicsit túlgondolja, de ez csak az én véleményem. Minden esetre szakított velem, nem szól hozzám, el sem lehet érni.

(Az első barátja vagyok, 22 éves lány.)



2020. dec. 10. 16:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
74%

Nőként írok most, 3 éve vagyok kapcsolatban egy csodás férfivel, aki úgyszintén lájkolgat lányokat. Ezek lehetnek régi kollégák, régi osztálytársak, mostani kollégák, mostani lány barátok, tök mindegy. Mert NEM ÉRDEKEL. Mert velem él, hozzám jön haza, hozzám bújik, nekem mondja, hogy hiányoztam. Mert ezek csak idióta lájkok a facebookon. Én is szoktam szivecskézni fiú barátok képeit, vagy kollégákét.

Elmondanám a barátnődnek (és az első válaszolónak is), hogy az ember érezhet SZIMPÁTIÁT ellenkező nemű ember iránt. Nekem és páromnak is évek óta vannak fiú-lány barátai és eszembe nem jutna ezen fennakadni...

Ilyen korlátozó, féltékenykedő lányt pedig ne sajnálj. Egyrészt amúgy honnan látta meg a tevékenységnaplód? Gyanítom turkál a telefonodban, vagy gépedben, ami szintén nálam kizáró ok lenne kapcsolatra. Soha nem csaltam meg senkit, nem is lennék rá képes, szerelmes vagyok a páromba de SOHA nem bocsájtanám meg, ha belenézne a privát dolgaimba. Nincs titkolnivalóm, de ennyi magánszféra mindenkinek jár. Én se néznék soha az ő telefonjába.

Amíg csak lájkolgat, addig nem érdekel. Az embernek tetszhetnek fényképek, ez nem szerelem vagy megcsalási szándék. Sőt, még emberek is tetszhetnek. Nekem is vannak jóképű kollégáim, páromnak is vannak csinos kolléganői. Nem lehet mindentől eltiltani a másikat, ami szép...A fontos az, hogy kiegyensúlyozott, boldog kapcsolatotok legyen, ahol fel sem merül a megcsalás gondolata.


22N

2020. dec. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Sajnálom, mert úgy amúgy nem lett volna rossz kapcsolat, de mivel valami mindig volt, amiben nem voltam jó, és csak a sírás ment, így mégsem volt az.

Egy előző válaszoló jól írta, bármit teszek, valamin úgyis el fogok hasalni most már szerintem is. Mindig volt valami, amin valtoztattunk, mostanra már tényleg ilyeneken akad fenn, hogy miért lajkolok ennek meg annak. Ha ez számító ok nála...

Azt mondta, hogy ha letörlöm magam mindenhonnan, akkor megbocsát, különben nem. Ebbe viszont így egyik percről a másikra nem tudok belemenni. A közeli családom egy részével, barátokkal is ott tartom a kapcsolatot.

Válaszul megmondta, hogy akkor válasszam a médiát, neki ennyi volt.

Ja, és persze, hogy rendszeresen atnezte a beszélgetéseimet, utolsó válaszoló. Végig olvasva ilyenkor mindent, amit a jobb barátokkal beszélgetek egy héten.

2020. dec. 11. 09:51
 13/26 anonim ***** válasza:
83%
Nos, én úgy jártam ezzel a lájkolós dologgal, hogy feltűnt hogy mindig ugyanazt a nőt teszikeli, de minden fotóját. A nő pedig viszonozta. Az övéit előbb észrevette, mint az enyéimet. Sőt volt hogy az enyémet észre sem vette. Egy ideig nem szóltam. Aztán egy hang belül azt súgta itt vmi nem stimmel. Rákérdeztem. Válasz az volt, hogy azt a nőt x éve ismeri, nagyon nehéz élete volt, sajnálja az élete miatt, és a lájkot biztatásnak(????) adja neki, soha semmi nem volt köztük, találkozni sem akar vele, és nála jobban senki nem ismeri azt a nőt. Na itt kezdett elszállni az agyam. Azt viszont nem is kérdeztem tőle, hogyha olyan jóban vagytok, miért nem vagytok nyilvánosan is ismerősei egymásnak? Szóval ez a totál bukta helyzet, és a legszebb az, hogy az illető nő egy mint kiderült hivatásos örömlány. Én a magam részéről a lájkos dolgot óvatosan kezelem, pont amiatt amit megírtam.
2020. dec. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
79%
Önértékelési problémája van a barátnődnek, mégpedig súlyos. Ismerek olyat, aki hasonló nagyon. Szakított is már nagyon hülye indokokkal, amik ehhez köthetőek. Nem akarok belemenni, mert nem akarom kiteregetni a dolgait. De a lényeg, hogy nem benned van a hiba, ő az akinek még saját magával le kell rendeznie a dolgokat, de ezt te nem fogod tudni benne megváltoztatni. Első kapcsolata, ahogy írtad, szóval még baromi bizonytalan és abszolút nem egészséges módon próbálja magát bebiztosítani, hogy nem fogod pofára ejteni. Szerintem nála még több év és több kapcsolat lesz, mire ebből úgymond ki tud nőni, de azért beszéld meg vele még egyszer, ha lesz rá lehetőséged.
2020. dec. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
65%

Én megértem a (volt) barátnődet, engem is zavarna, ha a barátom más csinos lányok pózolós képeit lájkolgatná.

Nem gondolom, hogy ez zakítóok, de bennem is felmerülne, hogy nyálcsorgatás áll a háttérben.

2020. dec. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
52%
minek likeolsz más lányokat?? Normális ez a kapcsolat? Egy normális kapcsolatba nem fér bele, és gyerekes a közösségi oldalon lógni.
2020. dec. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ne sajnáld. Találsz értelmesebb nőt.
2020. dec. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
50%
Egyetértek azokkal a hozzászólokkal, akik melletted álltak. Egy biztos párkapcsolatban nem veszik fel az ilyeneket. Sosem bírtam, ha belenéznek a másik telefonjába, én sem tettem soha. Egy kapcsolatban baromi fontos a bizalom, ez már valószínűleg elég régóta nincs meg a lány részéről, illetve tényleg önértékelési problémái lehetnek. Tényleg örülhetsz, hogy megszabadultál tőle. 21/N
2020. dec. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
23%

Ez bántalmazásnak is elmegy.

Örülj hogy lépett

2021. jan. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam a kommentjeidet és így már nek okés amit a lány csinált. Nyilván az sem, hogy szakított emiatt.

Az éremnek viszont 2 oldala van. Az adott nőismerős milyen kapcsolatban áll veled? Régi barát, kedves ismerős, haverod barátnője, rokon? Akkor sima. Vagy egy lány, akivel 3 éve együtt jártál egyetemre és egyetlen közös órátok volt, cserébe jó fenekes-cicis. Akkor nem.

Az én párom tanár. Amíg a gyakorlatát végezte, tehát elég fiatalon, a tanítványai elkezdték ismerősnek jelölni, meg követni instán. Az facebookos ismerettséggel nincs is gond, pláne, hogy manapság a tanár-diák között is kapcsolattartó felület. Instán viszont visszakövette minden lány tanítványát, akik 17-18 évesek és heti 1 órában tanította őket fél évig, néha a képeiket is szivecskézte. Hát nem gondoltam, hogy egy pedagógusnak nekem kéne kiselőadást tartanom arról, hogy mi fér bele a tanár-diák kapcsolatba és mi nem, aztán mégis...

2021. jan. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!