Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Te szakítottál már emiatt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te szakítottál már emiatt?

Figyelt kérdés
Elmondhatatlanul elegem van! Bevallom, nem tudok már mit kezdeni a helyzettel. Lassan három éve vagyok a párommal, de még mindig az exes sztorijait fújja. Anno rengeteget veszekedtünk ezért, mert egy idő után besokalltam, hogy nem fogja fel, nem kéne a közösen megélt élmények alatt felhoznia állandó jelleggel a volt kapcsolatait. Egy darabig abba is maradtak a regélések, és már kezdtem volna túltenni magam rajta, újabban viszont "fű alatt" névtelenül elmondja ugyanazt, amit már vagy ötvenszer hallottam. Azt hiszi, így akkor rendben is van. Természetesen legtöbbször társaságban műveli. Annyira bánt, hogy azok a párok, akik évek óta együtt vannak, a közös emlékekről nosztalgiázgatnak, az én párom pedig még ha fel is hozza a mienket, azért csak bele-bele tűz egy régi exes sztorit is. Én lezártam a régi kapcsolataimat, az elején elmondtam róluk pár fontos dolgot, azóta nem emlegetem. Neki úgy látszik, nem megy. Ez egy ilyen típus, vagy mire gondoljak már? Igazából segítséget nem várok, csak örülnék, ha valaki más is megosztaná velem az ilyen jellegű tapasztalatait, hátha okulok belőle...

2014. dec. 12. 10:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de miért vagy vele, ha szenvedsz emiatt?

Én egy pasival egy hónapig bírtam, ő is ugyanilyen volt. Hiába szóltam neki, felhozta máskor is az exeit. Na, akkor szépen dobbantottam. Neki ez jó, ő lesza.rja mit érzel. Ennyi.

2014. dec. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kicsit siettem, úgyhogy elnézést a hibákért: *bele-beletűz
2014. dec. 12. 10:46
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, ezt a kérdést én is feltettem magamnak. Az a baj, hogy egy nagyon rossz kapcsolatból menekültem meg, és talán felértékeltem a jó pillanatainkat, nem tudom. Mindenesetre nem tudom, hányszor szóljak még ezekért.
2014. dec. 12. 10:47
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam még ilyen helyzetben, de van olyan ismerősöm, aki állandóan ugyanazokat a múltbéli sztorikat hozza fel. Engem már ez is idegesít, nemhogy a párom az exével jön.


Szerintem beszélj vele komolyan, hogy vagy változtat vagy vége. De mivel gondolom már beszéltél vele és eltelt 3 év, én szakítanék. Így nem lehet élni.

2014. dec. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Legyél határozottabb. Ha zavar a viselkedése és nem tesz ellene, akkor nincs értelme vele lenni. Szakítás után én is beleestem ebbe a hibába, hogy felemlegettem a sérelmeimet az új jelöltnek, de szólt, hogy zavarja a dolog és tettem ellene. Igazából én akkor még nem álltam készen egy új kapcsolatra, nem is lett belőle semmi. Viszont ez két hónappal a szakításom után volt. Szerintem akkor még normális, hiszen friss a dolog. Eltelt lassan egy év és már én meguntam a témát. :D Most nincs párom, de ha lenne se gyötörném a múltammal. Legalábbis a volt kapcsolataimmal. Nem értem, miért jó neki, hogy három év után is emlegeti.

Mondjuk azt nem tudom, hogy mennyire viszi túlzásba, mert lehet, hogy te reagálod túl. (de ha zavar, mindenképp beszélj vele róla) Panaszkodik róla, vagy összehasonlítgat vele? Vagy csak szimplán eszébe jutnak a közös élmények?

2014. dec. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én nem maradnék mellette! Velem is történt ilyen. A párom emlegette az exét..sőt..volt, hogy a nevén szólított. Na akkor mondtam, hogy ilyen nem fordulhat elő többet..
2014. dec. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

En a helyedben mar reg megmondtam volna neki a maget! Ugy latom, hogy szereted, ezert turod el, es ezert vagy meg vele.. na de nem lehet orokke turni olyan dolgot ami faj nekunk!

Szplj neki, mondd el az erzeseiid, kerdezd meg mertbcsinalja hisz neked ez bantp. Ha ezek utan sem hagyja abba shagyd ott. Es kerek perec mondd el neki hogy igen, ezert.foglak elhagyni ha folytatod, ha pedig tenyleg folytatja akkor meg azt hogy ott is hagyod most vege. Hidd el, ha szeret elfog gondolkozni es teperni fog. Az higy valtozik, mar nem ennyire bizos.. van ra esely, 50-50. Remepelem lesz valami valtozas a helyzetedben, ez kiborito lehet. :(

2014. dec. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7es vagyok!

Es ha nem lenne semmi jobb, akkor pedig jobbat erdemelsz, lesz mas.

2014. dec. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
5-ös, nem hiszem, hogy túlreagálom. Vagyis... igen, már a kicsi sztorizgatás is zavar. Valószínűleg azért, mert az elején kórosan sokat emlegette őket, mondhatni extra adagokban kaptam. Olyan mintha a múltjában élne. Ki tudna így boldog lenni valakivel? Majdnem három év után már a mi közös élményeinkkel kéne foglalkoznia. Nekem is voltak kapcsolataim, az előtte lévő nagyon hosszú volt. Mégsem traktáltam kéretlenül, bár ezek után, lehet, meg kellett volna próbálnom... Kíváncsi lennék, ágált volna-e ellene. Mondjuk, amikor egy pár dolgot említettem tárgyilagosan, láttam rajta, hogy annyira azért neki sem fantasztikus. Csak sajnos én nem ilyen vagyok, bennem ennél nagyobb a tapintat, és nem akartam erőltetni olyan viselkedést, ami nem jellemző rám. Én meg akartam élni a kapcsolatunkat a maga teljességében, ezt megbeszéltem már vele szépen és csúnyán. Azt hiszem, ideje belátnom, hogy ez nem működik köztünk. :/
2014. dec. 12. 11:16
 10/16 A kérdező kommentje:
7-es, pont ez az, hogy megmondtam már neki szépen és csúnyán is. :( Most névtelenül hozza fel ugyanazt, mintha így rendben lenne. Tényleg nem tudom, érdemes-e tépnem még a számat... vagy egyszerűen egy ilyen típus, aki fáziskéséssel él.
2014. dec. 12. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!