Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Újabban a kapcsolatok miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Újabban a kapcsolatok miért az első vélemény eltérésig tartanak?

Figyelt kérdés

Házasság, kapcsolat, barátságok, vki vmit másképp gondol mint a másik, vége.



Másik eset még a kedvencem amikor megölik egymást lelkileg, mindenhogy, két hulla él már egymás mellett de csak azért sem szakadnak el. Viszont most az alapkérdésre koncentráljunk.


2020. dec. 18. 01:45
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Újabban miért gondolják azt egyesek, hogy újabban ezmegaz történik a kapcsolatokkal.


NEKED úgy tűnik, hogy addig tartanak a kapcsolatok...


Szerintem már a kérdés feltevésben ott egy hazugság.

Vannak emberek, akik vagy képtelenek kompromisszumra jutni vagy képtelenek elfogadni, hogy a másiknak nem az a véleménye, mint neki. ÉS ezeknek a kapcsolata nem tart tovább egy-két vélemény eltérésnél. OKé...


De ez nem igaz minden kapcsolatra könyörgöm... ÚJABBAN.


Barátnőmmel egy rakás dologban nem értünk egyet és mégis megbeszéljük és megegyezünk, hogy ok, erről full mást gondolunk, mert mást priorizálunk, mert más kultúrában nőttünk fel, mert más neveltetést kaptunk, más családi háttér, más benyomások értek stb.


Én folt hátán folt szakadt gatyákat hordok inkább, ő csinos mindig mindenhol.

Ő inkább szép cipőt húz, én bakancsot.

Ő városi autót szereti, én terepjárót és magasabbakat.

Ő neki az a fontos, hogy hol és kivel és milyen hangulatban eszünk, nekem az a fontos, hogy MIT eszünk. (Tehát ha enni megyünk, akkor ő azt a kérdést teszi fel először, hogy okés HOVA menjünk? én pedig azt, hogy okés MIT együnk? )


Ő siker orientált és teljesítményre megy. pl.:Edzésen Emberekkel beszélgetni időpocsékolás.

Én ellenben kapcsolat orientált vagyok és a kapcsolati hálóm révén sok mindent el tudok intézni, sok helyre bejutok és szeretnek. Ha edzeni megyek valahova, akkor ott ismerkedek/beszélgetek, igyekszek közösséget teremteni.

Ő évekig edzett ugyanazokkal egy helyen és alig ismert meg akárkit.


stb.

ÉS most ezt így hasból írtam, hogy mennyire különböző dolgaink vannak, amiken már összevesztünk és megállapítottuk, hogy milyen iszonyat különböző álláspontunk van az adott témában. És más a véleményünk.

De szeretjük egymást így is, mert nem ezek alapján szerettünk a másikba.


Vagy megbeszéltük és közös álláspontra jutottunk, vagy megfejtettük, hogy miért gondolunk mást. És ott nyugvópontra jutott a dolog.


Szóval szeretnék szólni, hogy ÚJABBAN NEM az első vélemény eltérésig tartanak a kapcsolatok. Csak azoknak, akik képtelenek a kommunikációra és az önreflexióra/önkritikára.


24f

2020. dec. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
10 éve vagyunk együtt, nekem előtte 7 éves kapcsolatom volt, a páromnak pedig 10 éves. Úgyhogy nincs olyan, hogy újabban. Lehet, hogy te nem vagy alkalmas a hosszútávú kapcsolatra, de attól még ne másokat kritizálj.
2020. dec. 18. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Mert már sajnos itt is a fogyasztói, énközpontú szemlélet jelent meg.


Ha valami rossz, kényelmetlen, macerás, azt cseréld le, hatha jobb lesz.


Valahol ez is érthető, mert miért is kéne benne maradni olyan kapcsolatban, ami neked terhes?

2020. dec. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen mindig is volt és lesz is, nincs olyan, hogy újabban és nem is venném általános példának.
2020. dec. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kapcsolatok nem addig tartanak, különben nem lenne 1db kapcsolat sem az országban.


Azt már én is gyakrabban látom, hogy az ismerkedés megszakad az első vélemény különbségnél (és itt most nem alapvető értékrendbeli eltérésre gondolok).


Sokan elhiszik, hogy a jó kapcsolatban nincs egyet nem értés, nincs nézeteltérés, nincs vita, és csak ilyet szabad kezdeni. Főleg egy bizonyos kor után meg már nem akarnak kockáztatni, mert mivan, ha kifutnak az időből, és keresik a tökéletes 101%-os párt, ami persze nem létezik.

2020. dec. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

Jaj, már megint ez a fos drámázás. Attól, hogy egyesek csak valami szart tudnak választani, akinek eleinte annyit pitiznek, hogy elhiszi, hogy teljhatalma van és megsértődik, mikor rájön, hogy nincs, nem lesznek ilyenek a kapcsolatok MaNApSÁg...


Meg mondjuk érdemes lenne a másik félnek is normálisan kommunikálnia és hozzáállnia a dolgokhoz, akkor nem hinné azt senki, hogy bármit megtehet, akkor is szükség van rá vagy épp ellenkezőleg, hogy bármi miatt hallgatni köteles a céltalan hisztikét.

2020. dec. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!