Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom mindent előbb a szüleinek mond meg, tőlük kérdez előbb, az ő véleményük a döntő. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sokat vitázunk azon,hogy én úgy érzem kirekeszt a közös életünkből!Mindig mindent előbb a szüleinek mond el,és csak utána nekem,illetve tőlük kérdez előbb,az ő véleményük a döntő,hiába kérdez meg engem is,és nekem esetleg más a véleményem,utánam megkérdezi őket,és az van amit ők mondanak!Hogy merjek így belekezdeni egy közös életbe?Vagy sose tud elszakadni otthonról?Úgy érzem mindig ők az előbbre valók neki,és nem én,ami nekem természetesen rosszul esik!Vagy ez túl nagy kérés tőle?Ja és még ráadásul sosem tudunk elmenni együtt vásárolni,mert akkor egyből ők is akarnak jönni,és ő meg egyszerűen nem képes azt mondani,hogy most csak ketten szeretnénk menni!Ebből már annyiszor volt vita,de ő nem érti az problémám!Vagy csak nem akarja megérteni?Szerintetek?
2007. dec. 18. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom is teljesen iylen,egyke és nem tudd elszakadni otthonról és pláne az anyjától nem.Ha mondok neki vmit nem fogadja meg,de ha az nayja mondja és ugyanaz a véleménye avgy ugyanazt atanácsot adja akor igen.Ha elmegyünk vásárolni rá bár ez nagyon ritka,mert azt is acsaládjával teszi,akkor sem érdekli,hogy mi az én véleményem,és akor is az unokatestvérei,családja véleményét kéri ki.Mi is sokat vitáztunk mrá ezen,hogy az anyjáéknak és a scaládjának akar tetszeni avgy nekem.Addig nem is fog változni még velük lakik,akkor leszek neki én alegfontosabb és szerintem te isa párodnak ha már összekötöttétek az életeteket és külön fogtok élni.Nálunk is tök természetesnek evszi hogy jön a scaládja még akeresztanyja avgy anagyija is vásárolni,meg hogy családdal együtt akar midnen éven menni nyaralni,bár ezt aza nyagiak miatt.nekem ez angyon rosszule sik,és át tudom érezni a helyzetedet,mert ugyanebben acipőben járok,de igazi tanácsot nem tudok neked adni,scak azért artam neked,hogy tudd nem csak te vagy iylen helyzetben.Én még eltűröm neki,hogy a család a fontosabb.bár más enniy idő után már rég feleség mi meg még csak járunk,de amíg a szüleivel együtt lakik,nem fog tőlük érzelmileg és semmilyen területen sem egy picit sem elszakadni,mert azt mondja mivel ő nem dolgozik,hogy a szülei tartják el,és addig ezt kell elfogadni,hogy ez van.remélem tudtam neked segíteni.:)
2007. dec. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem fog megváltozni, talán sosem. (bár, soha ne mondd, hogy soha..:DDD) párodnak nagyon nagyon kényelmes a gyermek státusz. Megóvja attól, hogy gondolodjon és, hogy felelősséget vállaljon a saját életéért.

Így viszont te - hosszú távon - egészen biztosan boldogtalan leszel ha a dolog nem változik. Ez nem elfogadás kérdése részedről! Ez egy egészségtelen mentális magatartás.

Viszont, mivel ezen nem lehet külső sürgetésre változtatni (mert neki kényelmes így) ezért csak azt tudom mondani, hogy legalább te vállalj felelőséget a saját éltedért.

F. Várkonyi Zsuzsa: Tanulom magam

Susan Forward: Mérgező szülők

2007. dec. 19. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ő csak akkor szakad el a szüleitől, ha véglegesen elveszíti őket. Na de nem egy szép kilátás, hogy te évekig arra várj, mikor temeted már el anyósodat, apósodat.


Szerintem keress egy olyan férfit, aki gyereket akar ahelyett, hogy ő maga szeretne gyerek maradni.

2007. dec. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajna az én férjem is ilyen. Kismama vagyok, és még így is képes minden héten hazautazni 180 km-re az anyjához.

Elelinte csak mérgezte a kapcsolatunkat a "drága" anyósom, de a családi béke érdekében kénytelen voltam beletörődni. Még mindig jobb mint lázadni, mert akkor többet veszíthet az ember. (Tapasztaltam) Néha sok, hogy mindig benyíg valamin az anyukája, és a párom rögtön ugrik, de nem tudok mit tenni... Nehéz. Szerintem légy türelmes és próbálj megértő lenni vele. Többre mész, mint vitával.

2007. dec. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a válasz a kezedben van!

tegyél fel kérdéseket számozd meg igen-nem válaszokat adj, ha több a nem akkor dönts!

ird le a jó és rossz tulajdonságait a párodnak ha több a nem dönts.

A felelősségvállalás belőled hiányzik, a párod csak rávilágit a benned rejlő problémádra.

te milyen viszonyban vagy a szüleiddel?

irj mailt ha további válaszokat szeretnél...

2007. dec. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel!Én úgy érzem inkább,hogy ő nem akar még felelősséget a nyakába talán,de nem tudom!
2008. febr. 18. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!