Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek van ebben igaza?

Figyelt kérdés

Rövid leszek, és nem mennék bele a részletekbe, röviden annyi a sztori, hogy barátommal mentünk x helyre és utána jöttek a nagyszülei is velünk, a papája kitalálta vigyünk be vmit az barátom anyjához (akivel én nem beszélek, ő utál ok nélkül, ki is dobott a barátoméktól, nem járok oda)

mondta abarátom nekik, oké menjünk, én meg kiakadtam h várjak kint az autóban, mint egy csöves? miközben neki joga van az én szüleimnél bármire?

na ezen lett egy kiakadás a részéről, hogy hisztis vagyok, nem normális és utálom az anyját... ezt mind az idősek előtt...

én megharagudtam rá nagyon, h igy beszélt velem

ő meg azzal takarózott, h nem első alkalom tőlem, fogadjam el, h ez van, 5 perce mentek volna be


utólag belátom, nem haltam volna bele ha kint várok, de akkor bántotta az önbecsülésemet... nem védeni akarom magam, de rosszul esett, gyerekek se vagyunk, 30 körüliek, még nem vagyunk házasok, 4 éve együtt


2020. dec. 21. 07:53
1 2
 1/15 Noren1989 ***** válasza:
85%

Ilyen esetben simàn vàrok a kocsiban, hang nélkül.



Szerintem ti nem is lesztek hàzasok.

2020. dec. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Hagyd el. Ha megpróbáltad te is rendbe hozni a kapcsolatot az anyjával, de nem nyitott rá akkor inkább engedd el. Nem fog választani köztetek, ez a helyzet. Mérgezi a pároddal való kapcsolatot az, hogy te sérte vagy az anyja részéről, ő pedig sértve van a te részedről. Ez így nem megy.
2020. dec. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
De ha csak ilyen rövid idő volt, akkor minek akartál bemenni? Szereted a drámát, ne tagadd.
2020. dec. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Na, már megint egy kinek van igaza kérdés. Mintha számítana, hogy a qrva kapcsolatotokban mi kinek adunk igazat. Ha ti nem juttok konszenzusra a pároddal, qrvára mindegy, kinek van igaza. Ha a párod szerint neked nincs, szerinted meg van, akkor tulajdonképpen nincs.
2020. dec. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%
Neked komolyan kell egy ilyen anyós? Ha a válaszod nem, akkor ints már búcsút ennek a palinak, ne pazarold el mellette a fiatalságod.
2020. dec. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos kompromisszumok meghozása nélkül egyetlen kapcsolat sem vihető hosszú távon, különösen ha az egyik fél családja nehéz eset vagy ellenséges a másik féllel szemben. Senki nem várhatja el a párjától, hogy szakítsa meg a kapcsolatot a szüleivel, testvérével, stb. mert azok lehetetlenül viselkednek. Problémamentes család pedig alig van. Szóval ha kapcsolatot akarsz bárkivel is, igen nagy az esélye, hogy rendszeresen le kell nyelned valamilyen békát. Kevés az olyan szerencsés ember, akinek nem kell. Ennek tipikus példája, hogy például családi ünnepekkor, amikor az ember szeretne lazulni, pihizni, el kell viselni valamelyik családtag rosszindulatú áskálódásait.


Ettől függetlenül persze nem ideális megoldás a konfliktusokra és a spontán lázadásokra, hogyha lehordjuk egymást, mint a párod tette veled. De az az igazság, hogy rettentően kevés az olyan ember, aki a konfliktushelyzeteket mindig megfontoltan, nyugodtan, türelemmel képes kezelni. Mindkettőtöknek fejlődni kell még e téren, s egymás szélsőséges megnyilvánulásait meg kell tanulnotok megértőbben kezelni, egymás felé empatikusabban fordulni. A sebek nyalogatása és a "kinek volt igaza"-féle értelmetlen kérdések helyett most inkább erre kell koncentrálnotok. Minden párkapcsolat egy kihívás, de egyben lehetőség is a lelki fejlődésre.

2020. dec. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem is túlzásba estél.

Nem írtad le az okát, hogy az anyja miért dobott ki....

A párod miatt talán mégis megérne egy próbát, szerintem ,ha az anyja nem is, de a párod mindenképp értékelné.


20 éves korom körül volt egy barátom, az anyja egy hárpia volt. Otthon mindig panaszkodtam anyunak,hogy milyen bunkó velem.

Azt mondta a saját anyám, hogy ha semmi mást nem nézel, csak azt ,hogy felnevelt egy olyan embert aki most a párod, akkor ezért tiszteld. Nem kell szeretni, nem kell túl gyakran látogatni, de embereld meg magad.Ha ennyi problémát nem tudsz megoldani vagy a másik kedvéért engedni, akkor a saját életed is megnehezíted azzal ,hogy fölösleges feszültséget generálsz értelmetlen dolgokból.

Eltelt néhány év, megtanultam befogni a számat, amikor kell és közben fel is nőttem.

Egész elfogadhatóra rendeződött a viszonyunk vagy rólam pergett le...már nem is igazán tudom.

Mindenesetre jó tanács volt.

2020. dec. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

En a nagyszulok miatt kibirtam volna azt az 5 percet. Kozoltem volna, hogy ezert es azert nem vagyok hajlando bemenni egy olyan hazba, ahol nem latnak szivesen, de megertem, hogy nem vagyunk egy helyzetben.

"Szivem, amig ti gyorsan beugratok, en elintezek egy telefonhivast"- peldaul..

Amugy attol, hogy valakit nem szivlel az Anyos, meg nem kell egybol szakitani, vagy arra buzditani a parunkat, hogy valasszon! Van mindenfele ember. Ha nem lehet rendezni a viszonyt, akkor kerulni kell a talalkozasokat es igyekezni kell, nem Anyoshoz koltozni...

A Kerdezo felesleges hisztit csapott, ami inkabb a Nagyszulok elott volt ego...

2020. dec. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

8 Nagyon egyetértek abban, hogy egy egyébként jó kapcsolatot nem kell megszakítani csak azért, mert az anyós nem puszipajtás. Semmi garancia nincs rá, hogy a következő kapcsolatában majd kedvelni fogják a szülők. Persze, az egy plusz, ami jó ha van, viszont nem a szülőkkel kell együttélni.

Én is úgy látom, hogy szerencsétlen választás volt ez a viselkedés, mivel így a nagyszülők is "rosszat" láttak a kérdezőtől.

Másrészt meg igen, valóban nem öreg a kérdező, azért annyira nem is fiatal 30 évesen, hogy egy ilyen helyzetet ne tudna lerendezni és mindig új kapcsolatot kezdjen, ha a párja szüleivel nem klappolnak a dolgok.

2020. dec. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem mindketten hibásak vagytok, így jobb?


Te abban: neked sem a nagyszülei előtt kellett volna mondani, hogy nem akarsz bemenni. Félre kellett volna hívni vagy valamilyen jelet adni, hogy légyszi, ne. Neki szerinted ez nem megalázó, neki nem konfliktus meg totál kellemetlen? Az nem derült ki a szövegből, hogy eredetileg is öt percre akartak-e beugrani vagy csak utólag derült ki, de eleve így fogalmaztak, igenis kibírhatsz 5 percet.


A párod abban: Ha a párom rosszban van egy rokonommal/barátommal/bárkimmel, akkor én is igyekszem minimalizálni azt, hogy a páromnak találkoznia kelljen vele. Ez nem választás kérdése, hanem egyszerűen nem hozom a páromat kellemetlen helyzetbe ezzel. Anyukához lehetett volna menni később hosszabb időre, szintén nem halt volna bele senki. Másrészt nagyon szánalmas, hogy egy ilyen patáliát lerendez ezért, és főleg a nagyszülei előtt.


Szóval kölcsönösen aláztátok meg egymást és nem voltatok tekintettel a másikra. Szóval le kéne ülni megbeszélni, bocsánatot kérni egymástól, hogy hülyén viselkedtetek, és megbeszélni egy stratégiát hasonló esetre, illetve azt, hogy hogyan kezelitek az anyós-témát.

2020. dec. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!