Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van olyan férfi köztetek, aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan férfi köztetek, aki szerint csak a tökéletes és a problémamentes kapcsolat a megfelelő és bármilyen konfliktus esetén inkább bezárja a kaput?

Figyelt kérdés
Szeretném megérteni a motivációt, miért nem jut el odáig egy férfi, hogy felismerje, hogy egy kapcsolatért mindennap tenni kell, dolgozni rajta és ha probléma adódik, akkor megoldani azokat. Főleg a kapcsolat elején, amikor a tökéletes együttlét még tényleg az.
2020. dec. 25. 14:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindegy, mi az a probléma. Nem kell mindent megoldani. Ha valami nagyon nem megy, akkor nem kell erőltetni. Az arányok számítanak.


N

2020. dec. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%

"miért nem jut el odáig egy férfi, hogy felismerje, hogy egy kapcsolatért mindennap tenni kell, dolgozni rajta és ha probléma adódik, akkor megoldani azokat."


Annyi kérésem van, hogy ebben a mondatban a "férfi" szót írd át EMBERre és mindjárt jobb lesz. Mert Nők is lehetnek ilyenek.


Továbbá én azt tippelem, hogy ez mintakövetés. Azaz a szüleinél volt valami gebasz. Akár az is lehet, hogy nagyon tökéletes, harmonikus házasságban éltek és olyat akar ő is. VAGY az is lehet, hogy sose tudtak egyetlen problémát sem megoldani és ezért ő azt gondolja, hogy nem is érdemes belefogni. Bármi lehet. De én arra tippelnék, hogy gyerekkorban tudattalanul lerakódott valami és az hat ki a mostani kapcsolatára. Az ilyeneket fel kell kutatni. Beszélni róla és közösen kitalálni, hogy mi történik belül, aztán tudatosan változtatni.

Akár pszichológus is segíthet.

De azért sztem az ilyenek mélyebben gyökereznek.


Sok sikert.

24F

2020. dec. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
#1: jelentéktelen semmiségről van szó. A véleményem egy teljesen érdektelen dologról ellentétes volt az övével.
2020. dec. 25. 14:38
 4/22 anonim ***** válasza:
76%
Mindenkinek a saját problémáját kell megoldani.
2020. dec. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
#2: először azt írtam, de igazából csak különbözünk valamennyire mi nők és Ti férfiak, ezért javítottam férfira:) mivel nincs ráhatásom arra, hogy eljusson a gondolatig, hogy kettőnkért nagyon is megérné "harcolni", mert közel tökéletes minden együttlétünk. Igen, igazad lehet, az anyukája egyedül nevelte fel, valószínűleg mindig mindenben igazat adott neki, így nem ismeri el, ha valakinek más a véleménye. Jó gondolatébresztő volt, köszönöm.
2020. dec. 25. 14:41
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát éppenséggel az is lehet a probléma része, hogy te jelentéktelennek tekinted azt, ami neki fontos. Nyilván számára nem jelentéktelen dolog, ha szakítani is hajlandó miatta. Szóval először azt próbáld meg, hogy nem döntöd el mi az érdektelen dolog a számára, hanem beszéld meg vele miért annyira fontos ez neki.
2020. dec. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Inkább az a kérdés mitől megy tönkre egy kapcsolat azalatt, hogy "dolgozni rajta és ha probléma adódik, akkor megoldani azokat". Tudsz konkrét példákat említeni? Számlák fizetésére, bevásárlásra, vagy konkrétan mire gondolsz?

Ha nem mamahoteles, hanem önálló, dolgozó, akkor az élet apróbb kellemetlenségeit, márha egyesek ezt annak vélik, mondjuk bevásárlást, számlákat, munka stb. egyedül is elintézte.

Amire, most először gondolok, mondjuk akarsz valamit és azt rá akarod erőltetni a párodra ahelyett, hogy elfogadnád a döntését.

Tényleg kíváncsi lennék konkrét példákra, mert nem értelek!

2020. dec. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Alessandro10 ***** válasza:

Igaza van a 2-esnek.

Nekem olyan kapcsolatom volt, ahol ugyan soha nem volt vita köztünk, mégis elcsúszott valami. Ezt megérezve leültem a feleségemmel, beszéljük meg min változtassunk, hogy jobb legyen a házasságunk. Annyi volt a válasz, hogy nem működik és elköltöznek a kislányával. Én úgy gondoltam, rendbe lehet még hozni a házasságunkat, mert összességében teljesen normális kapcsolatban éltünk, de azt mondta keressek mást akivel működik, ő meg megpróbálja mással.

Nekem az esett rosszul, hogy nem tett semmit a kapcsolatunkért, azóta már nem érdekel, mert rájöttem igazából soha nem volt hozzám való.

Csak a szerelemtől vak voltam. :)

Aki az első konfliktus után kiteszi a másikat, az nem is szeretett igazán.

2020. dec. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
#7 véleményről volt szó, nem döntésről. A véleményem különbözött az övétől. Mivel a szakítás már megtörtént, ennek nincs jelentősége. Tanulni akarok az esetből. Ennyi.
2020. dec. 25. 15:27
 10/22 anonim ***** válasza:

Először is valóban nem kell a férfiakra általánosítani, mert nőket is érinthet.


A válasz a kérdésre innen távolból tippelve, hogy mélyebb oka lesz ha valóban ilyesmiről van szó amit írsz.


Ha tudsz angolul, keress rá erre a 2 kifejezésre és olvasgass utána: object constancy és whole object relations.


De ennyiből nem lehet válaszolni, alapvetően viselkedési mintákat kell figyelnie.

2020. dec. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!