Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire tud fejlődni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire tud fejlődni egy felnőtt ember kommunikációs készsége kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Már évek óta együtt vagyunk a párommal, mindenben teljesen jó az összhang közöttünk, viszont a kommunikáció hát...elég siralmas. Nekem nem elég az, hogy kimerül abban a beszélgetés, hogy ki mit csinált aznap 3 mondatban, meg a kutya. Alapból zárkózottabb mint én, és azt vettem észre hogy szépen lassan én is hasonlóvá váltam az évek során, és a kommunikációs készségeim is romlottak, szorongok folyamatosan. ,,Nincs mit mondanom" érzésem van folyamatosan. Én nagyon igényelném, hogy tervezgessünk, álmodozzunk, beszélgessünk mélyen, elvont dolgokról, de ő azt mondta, hogy nem ilyen típusú ember. Pedig egyetemet végzett, olvasott, művelt férfi, mégis úgy érzem, hogy nincsenek valódi gondolatai.

Mit tanácsolnátok? Mennyire tudnánk ebben egymáshoz csiszolódni?


2020. dec. 28. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Ez nem egy bemagolt diploma kérdése, hanem személyiség. Ha ő ilyen akkor megerőszakolni nem fogod tudni, de ha kicsit kevésbé hagynád rá mindig egyből a kommunikációt akkor lehet jutnál valamire. Az arany középút a lényeg.
2020. dec. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is ez ember függő. Ha szereted ,akkor szeresd így is, ha pedig végképp nem megy, mondd el neki az érzéseidet és akkor biztos lesz miről beszélni ! :D Én is sokszor azt érzem,hogy nem tudok beszélni a párommal mert én is hasonlóan keveset beszélek.. De aztán ezt mindig elmondom neki és utána órákig beszélünk néha teljesen buta dolgokrol, aztán meg tök jó neki is és nekem is és pár napig, hétig, hónapig eszembe se jut, hogy nem tudok beszélni :D Nem tudom , hogy a te párod észre veszi e, és csak nem tesz ellene... Kérdezz rá, mondd el neki tényleg! Elvégre is egy kapcsolatban kommunikálni kell a jóról és a rosszról is! :)
2020. dec. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem jelenleg nagyon az van amit ő akar. Pontosabban amit nem akar. Nem akar beszélni ezért nem beszéltek.


Azonban meg kéne vele értetned hogy neked erre is szükséged van. Ez is egy olyan szükséglet mint a többi és ha szeret akkor erre is kell figyelmet fordítania.

Nem kell persze órás beszélgetésekre kényszeríteni főleg nem egyből.

De szépen fokozatosan egy köztes szintre nem árt eljutni.



Persze van valami abban amit a 2. mond hogy szeresd így. De ilyen módon neki is mondhatjuk hogy szeresen téged úgy hogy szeretsz sokat beszélni és viselje el ő.

Azonban ha az egyik félnek rossz valami a kapcsolatban akkor ott valami nem működik jól és egy kapcsolatnak legalábbis egy jónak szerintem fejlesztenie kéne inkább az embert és nem lerombolnia.


Ahogyan pedig az 1. válaszoló is mondta ha bedobsz néha 1-1 témát akkor talán tudsz valami hosszabb beszélgetést kezdeményezni.

Erről jut eszembe.

Volt nekem is egy ismerősöm aki szintén alig szólalt meg. Aztán rájöttem hogy csak a megfelelő témát kellett neki csak feldobni. Utána már rendesen lehetett vele beszélgetni.

2020. dec. 31. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!