Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem, a kedvesem anyagila...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem, a kedvesem anyagilag kihasznál, igazam van szerintetek?

Figyelt kérdés

30-asok vagyunk mindketten, külön élünk, 11 hónapja vagyunk együtt. Ő a jelenlegi korlátozások miatt jóval kevesebb bevételhez jut, lényegében én abból a pénzből nem is tudnék kijönni, és úgy érzem, ezt az én pénzemmel kompenzálja. Nem akarok anyagias lenni, de nekem is csak átlag fizetésem van, nem diplomás bér, hogy mindegy legyen. És vannak anyagilag nehéz helyzetek nekem is, pl autót javíttatni...

Ja, én vagyok a nő. Ő segít nekem sokat, olyasmit, ami kimondottan férfi munka. Ezt nagyon értékelem, és ezért valahol természetes, hogy ha nálam van, akkor kaját rá is kell vegyek, és ez napi szinten van. Szóval úgy vásárolok, hogy rá is gondolván. Sokszor elviszem kocsival ügyet intézni, mert neki nincs kocsija. Üzemanyagba sosem ad bele. Ő nem úgy vásárol, hogy rám is gondol, igaz, a kevés bevétele miatt magának is csak a legalapabb dolgokat veszi. Ami fura, hogy ha megkér, hogy vegyek neki ezt-azt a boltba, akkor a párszáz forintos dolgokat gyakran nem fizeti ki. Ő bezzeg forintra elkér mindent tőlem.

Alapból egy nagyon kedves, korrekt férfi, nem tudom ezt a dolgot hova tenni nála. Hogy ezt szükségből csinálja -e, vagy tudatosan kihasznál, számítóan. Beszéltünk már erről többször, de akkor az meg utána totál hülyén jön le, mert akkor nem fogad el nálam semmit egy ideig, mert hogy nem akar engem anyagilag terhelni, de ez meg a másik véglet szerintem. Meg azt mondja, ha újra elkezdik a rendes munkát a munkahelyén, s megint többet keres, akkor majd másképp fog tudni hozzá állni az anyagiakhoz.

Szóval talán mellette kellene álljak és segíteni őt inkább? Az a helyzet, hogy én el lettem eddig kényeztetve, mert az eddigi partnereimnek az volt a természetes, hogy anyagilag ők vállalnak többet nálam, mert ők férfiak, többet keresnek, jobban állnak anyagilag, lovagiasak stb. Nem használtam ki őket, mielőtt ez jönne le. De azt sem akarom érezni, hogy engem kihasználnak, mert ez az érzés megkeseríti a vele töltött időt, ami pedig nagyon kellemes lehetne, ha ez a dolog nem nyomasztana. Mert így olyan, mintha a munkaadója lennék, ő segít nekem, és benyújtja a számlát....

Szerintetek én látom rosszul ezt a dolgot?


2021. jan. 14. 12:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

" lényegében én abból a pénzből nem is tudnék kijönni"


Szerintem ezzel meg is válaszoltad. Szerintem úgy van vele (teljesen jogosan), hogy egy pár a nehézségekben is egy pár, és nem csak a boldog pillanatokban. Ezt a segítséget nem is ingyen kéri, hanem segít neked.


"Ő bezzeg forintra elkér mindent tőlem"


Arra nem gondoltál, hogy mivel ő sokkal kevesebbet keres nálad, lehet ha nem kérné el, akkor nem telne neki albérletre, rezsire, reggelire, gyógyszerre etc etc?


Mivel egyébként látszik, hogy szeret, és segít is neked, ezért nem gondolnám, hogy kihasználna. Szerintem neki férfiként kifejezetten kellemetlen, hogy önhibáján kívül rád van szorulva.

2021. jan. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igen, gondoltam ezekre is, de közben mindig ott a vészcsengő, hogy ki vagyok használva. Szeretnék jól hozzá állni a dologhoz, ezért vagyok kíváncsi rá, más ezt hogy látja.

Köszönöm a válaszod :)

2021. jan. 14. 12:52
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, válság van, bármennyire is nem látszik egyeseknek, sokan megélhetési gondokkal küzdenek.

Az én barátnőm is fél fizetéssel volt kénytelen beérni majdnem egy évig.

De képes voltam felfogni azt,hogy ez nem az ő hibája, és láttam rajta, hogy igyekezett, állást keresett folyamatosan, stb.

Nyilvánvalóan nekem sem tetszett ez a helyzet, mert szívesebben költöttem volna másra azt a pénzt, amivel kisegítettem, de az ilyen helyzetekben válik el a sz-r a májtól, ahogy mondani szokás: hogy a rosszban is számíthatunk-e egymásra.

Én nem vagyok az a típus, aki sz-rban hagy másokat.

Persze az egyértelmű, hogyha azt látnám, hogy csak lustaságból nem keres elég pénzt, hogy fenntartsa magát, és kihasznál, akkor azt nem tűrném.

De mostmár megint teljes bérért dolgozik.

Szóval megérte kitartani és segíteni neki.

2021. jan. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Alessandro10 ***** válasza:

Leghelyesebb az lenne, ha leülnétek egymással megbeszélni. Ha tényleg igazán szeret, ebből nem lehet baj.

Az anyagiakról beszélni kell minden normál párkapcsolatban.

2021. jan. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igazatok van, és megértem ezt a helyzetet. Ami miatt nehéz helyre tenni, az az, hogy itt nem egy régóta tartó kapcsolatról van szó. Összejöttünk, az elején alig randiztunk. Akkor még jól keresett, de akkor is olyan anyagias volt, vagyis mindenki mindig fizette a saját számláját. Oké, nem tudtuk, merre alakul a dolog, minek invesztáljon bele valamibe, ami talán nem vezet sehova. Ahogy kezdtünk összemelegedni, jött ez a vírus helyzet. És akkor hirtelen ami az enyém volt, az szinte közös lett, mert neki most épp nincs rá....

Szeretnék kiállni mellette, nem akarom cserben hagyni akkor sem, ha esetleg majd vége lesz valami miatt a kapcsolatnak. De nem akarom azt érezni, hogy épp kapóra jön neki ez az egész, mert így, hogy velem van, nincs annyira veszélyben anyagilag.

2021. jan. 14. 13:11
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ezt vele kellene megbeszélned, hogy ha a te pénzed közös lett hirtelen, akkor a jövőben az ő saját pénzével se legyen annyira sóher, ha majd visszakapja a rendes fizetését.
2021. jan. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%

"Akkor még jól keresett, de akkor is olyan anyagias volt, vagyis mindenki mindig fizette a saját számláját."


Na melegnek lenni egyes egyedül ebben jobb. Mármint a két fél korrekten kifizeti a saját számláját, és nem hánytorgat senki, úgy mint te.


"Szeretnék kiállni mellette, nem akarom cserben hagyni akkor sem, ha esetleg majd vége lesz valami miatt a kapcsolatnak. De nem akarom azt érezni, hogy épp kapóra jön neki ez az egész, mert így, hogy velem van, nincs annyira veszélyben anyagilag."


Ez akokr lenne releváns, ha most a Covid alatt jött volna össze veled.


Nekem kifejezetten az jön le, hogy nem szereted, és sajnálod tőle azt a pénzt.

2021. jan. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"Mármint a két fél korrekten kifizeti a saját számláját, és nem hánytorgat senki, úgy mint te."


Nem hánytorgatok, de az nekem fura volt már az elején is, ha ő jött, akkor én vásároltam és főztem, ha meg én mentem, akkor rendeltünk, és az én kajámat én fizettem. Szóval már az elején anyagilag többet tettem bele, mint ő, mikor még jól keresett.

De akkor légyszi magyarázd el, a melegek hogy csinálják, mert akkor ezek szerint ők tudják a tutit. Meg akik totál egyedül vannak. Mert hát épp ezért kérdeztem itt hogy rávilágítsatok arra, mit gondolok rosszul. Valamit nyilván.

2021. jan. 14. 13:25
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne haragudjatok de ez a fillér b.szás hogy a másiktól sajnálok egy vacsorát nagyon bunkó dolog... ne fizessen mindent a férfi de lehet felváltva is. Vagy pl az egyik fél veszi a mozi jegyet a másik a popcornt. Vagy egyszer az egyik fizeti a vacsorát utána a másik. Nekem ebből az jön le ha rendes lenne munkája is kicentizné az utolsó forintot is feltéve ha az az ő tárcáját érinti. Nekem is volt ilyen exem. Ugyan ez volt. Ami az enyém az közös de ami az övé az csakis a sajátja.
2021. jan. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Alessandro10 ***** válasza:
100%

Pedig a pénzről mindenképp beszélni kell!

Nálunk én adtam az otthont, én fizettem a csekkeket, a bevásárlás nagyobb részét, a megtakarításokat,...

mégis olyan indokkal hagyott el, hogy nem haladunk.

Mondjuk ez volt a legidiótább indok amit szakításkor hallottam. 😂

Persze én voltam a hülye,mert még a gyerekét is neveltem.

2021. jan. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!