Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom számonkéri rajtam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom számonkéri rajtam a kedvenc zenéit, jogosan nem emlékszem?

Figyelt kérdés

Párommal majdnem 5 éve együtt vagyunk. Van rengeteg kulturális termék pl. zeneszámok címe, zenekarok neve, videojátékok címe, amelyek kapcsolódnak az életéhez, fontosak voltak neki, valamilyen érzést vagy életeseményt köt hozzájuk. Nem rendszeresen, de időről időre előkerül a téma, hogy ebből mikre emlékszem és kvázi levizsgáztat (!!!) belőle! Nekem ez nagyon kellemetlen, mert abból, hogy emlegeti őket, nem biztos, hogy én azt az angol vagy akármilyen fantázianevet megjegyzem, hiába játssza le a zenét, meg hiába tudok jól angolul. Egyrészt nem várható el egy embertől szerintem, hogy 5 év távlatában mindenre emlékezzen, akármennyire jó is a memóriája, mert amúgy a történetekre emlékszem ám, csak a konkrét címekre nem, hogy akkor épp milyen zenét hallgatott stb., másrészt ennek egy része felesleges is, mert nekem az a játék pl. semmit nem jelent. Egy zenéhez azért még viszonylag könnyen tudok kapcsolódni, beírom a keresőbe és 3-4 perc alatt végig hallgatom.

Ez azért ironikus, mert amúgy én mindig úgy tartom magamról, hogy kifejezetten jó a memóriám, és ha konkrétan a történeteimre nem emlékeznek az emberek, azt sértésnek is szoktam venni, hogy nem vagyok nekik fontos.

(Hozzáteszem, van is ellenérzésem a játékokkal, és olyankor tényleg nem figyelek annyira a páromra, mert nem tudok kapcsolódni hozzá, olyan megfoghatatlan. Általában ezek lövöldözős játékok, amihez nem is akarom, hogy mély kapcsolatom legyen. SZóval ennyiben igaz, hogy ha próbálok nagyon összpontosítani, akkor is kb. a 3. mondatnál már azon kapom magam, hogy elkalandoztam. Kín végighallgatni az ilyen részeket. Volt, hogy több mint 1 órát beszélt egy játékról, és mondta, hogy még semmit nem mesélt róla, ami lényeges, ez még csak a bevezetés...)


Mit lehet ezzel kezdeni? (Szerinte ez egyértelműen azt mutatja, hogy őt jobban érdeklem, mint engem ő, ilyenkor hisztizik rajta stb.) Most azt próbálgatom, hogy leírom ezeket, hátha könnyebben megjegyzem. Nagyon kényelmetlen szituáció, mintha röpdolgozat vagy hirtelen felelés lenne, visszarepít gondolatban a gimnáziumi padba.

Nem tudom, mennyire számít, de felnőtt emberek, idestova 26 évesek vagyunk.



2021. jan. 21. 03:14
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Mond neki nyugodtan, hogy ez téged nem érdekel, végén magadat fogod felemészteni a kapcsolatban, azt hiszi, te is partner vagy a hülyeségeiben.
2021. jan. 21. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Hülyeség amit felhánytorgat, nyilván neked nincs olyan kötődésed ezekhez, mint neki. Meg amúgy is, attól hogy ezt nem tudod "feleléskor" visszanyögni, még nem jelenti hogy ne lenne számodra ő fontos. Eleve már a kikérdezés is szánalmas.


Tippre valami kisebbségi komplexusos figurával vagy, de lehet komolyabb gondok is vannak, ha tényleg vizsgáztat és hisztizik rajta. Ez az egyik része a problémának.


A másik gond hogy nem mondod meg neki amit gondolsz, inkább hallgatod 1 órán keresztül, hiába szaladnál ki a világból inkább. Ebből a szempontból meg neki van igaza, mert valójában nem figyelsz rá, pedig semmi baj nem lenne azzal ha megmondanád hogy ne haragudj, de ez a világ nem vonz, más az érdeklődési köröd.


Mivel ez 5 év alatt nem történt meg, ezért úgy gondolom a kapcsolatotok is elég ingatag lábon állhat. Még lehet az is egy nagy kérdés, hogy tényleg szeretitek-e egymást és jól érzed magad a kapcsolatban, vagy csak annyi történik, hogy nincs más/fárasztó mást keresni és ez így kényelmes? Sokszor nehéz szembenézni a valósággal.

2021. jan. 21. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

"Most azt próbálgatom, hogy leírom ezeket, hátha könnyebben megjegyzem. Nagyon kényelmetlen szituáció, mintha röpdolgozat vagy hirtelen felelés lenne, visszarepít gondolatban a gimnáziumi padba."


Leírkálni sem kötelez senki, de te egyből behódolsz és nem mersz beszélni vele, kinyilvánítani hogy te egy külön személy vagy a saját érdeklődési köröddel.


Csak egy kicsit objektíven nézve, ha egy barátnőd mondana ilyet, mennyire röhögnéd ki és tartanád normálisnak? Mert nem az.

2021. jan. 21. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

26 éves felnőtt nőként miért nem mered megmondani, hogy hagyjon ezzel békén, neked ez kellemetlen, és nem érdekel a játék meg a fantáziavilága. Ő mennyire figyel rád, ha annyit se tud 5 év alatt megjegyezni, hogy te miről beszélgetsz szívesen? Ő tudja a kedvenc zenéd? A kedvenc virágod? Az óvodai jeled? Kicsit (nagyon) úgy tűnik, hogy ebben a kapcsolatba te nem számítasz, csak ő.

Együtt éltek? Ez másban nem nyilvánul meg? Mondjuk ő ezerrel játszik, amíg te főzöd a kedvencét. A szexben odafigyel rád is?

Lehet, hogy érdemes lenne átgondolnod ezt az egészet, ha 5 év alatt addig jutottatok, hogy ideges vagy, hogy vizsgáztat, és félsz rossz választ adni.

2021. jan. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt alapvetően az egy téves elképzelés, hogy ha nem jegyez meg valaki, valamit, akkor nem vagyok fontos neki.


Ez nem igaz, de mivel mind a ketten mániákusan hisztek ebben, ezért fölöslegesen köröket futtok és csak jogtalanul vádoljátok a másikat.

2021. jan. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ez már általános 8.-ban, két hét járás után is vérciki, nem hogy huszonévesen, 5 év után.

Aki pedig az emlékezeti tesztet egyenlővé teszi az érzelmekkel, az ne is haragudj, de buta.

2021. jan. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
" ha konkrétan a történeteimre nem emlékeznek az emberek, azt sértésnek is szoktam venni, hogy nem vagyok nekik fontos." Ebben az esetben tök jogos a párod elvárása. Egyformák vagytok!
2021. jan. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Természetesen mondtam neki, hogy nem érdekel ez a téma, azóta kevesebbet beszél, de ha beszél, akkor is erről nagyrészt. S mindig felhozza, hogy így nem lehet önmaga mellettem, mert a barátaival és a munkatársaival kell ezt a témát kibeszélnie magából.

7-es : nem vagyunk egyformák, én a főtörténeteket tartom csak fontosnak, nem a konkrét apró részleteket pl. címek, nevek.

2021. jan. 21. 14:40
 9/9 anonim ***** válasza:

Nahát kislányom!

Hát ez a Terminátor 2 zenéje, ezt se tudtad??? XD

2021. jan. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!