Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg mindenben támogatni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg mindenben támogatni kell a párunkat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet - konkrétumok nélkül -, hogy a barátom jelenleg olyan dolgokba akar belevágni, amivel én abszolút nem tudok azonosulni, sőt egyenesen irracionálisnak tartom és nem jó lépésnek. A kapcsolatunkat nem építené, inkább hátráltatná, neki ez egy egyéni cél, amiben én nem szerepelek. De nem is ezzel a részével van gond, hanem úgy önmagában, mint egyéni cél, szerintem nem logikus. Tényleg konkrétumok nélkül nehéz erről beszélni. De valamiért azt érzem, hogy nem tudom őt abban támogatni, amit én egyrészt full nem értek meg, akkor sem, ha én lennék az ő helyében, egyszerűen nem hoznám azt a döntést meg.


Nyilván ő pedig azt érzi, én ebben őt nem támogatom, és sajnos jól is érzi. Szerinte mindenben kéne egymást támogatni. De én ebben mégsem tudom... És rossznak érzem magam emiatt.


Ti erről mit gondoltok? Ti mindenben tudjátok a párotokat támogatni?



2021. jan. 27. 10:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Nem muszáj egyetérteni. Elmondod az érveidet, hogy szerinted miért ne, nem feltétlen kell támogatni, de nem is kell visszahúzni. Maradj semleges, ez tűnik a legjobb opciónak.
2021. jan. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Vannak dolgok, amiknél jobb szólni, hogy "Figyelj Géza, szerintem ez hülyeség."


Üljetek le, és mindketten mondjátok el a véleményeteket. Ő miért akarja, te miért nem örülsz neki.

2021. jan. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Hat igen, csak nehéz semlegesnek maradni, ha engem is érint a téma, és ráadásul rossz értelemben.
2021. jan. 27. 10:18
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem el kéne mondanod konkrétan, hogy mi az amivel nem értesz egyet. Hol lehetnek a dolognak buktatói, vagy miért érintene ez téged hátrányosan szerinted. Erre ő elmondhatja, hogy hogyan gondolja ezeknek a dolgoknak a kiküszöbölését,egyáltalán eszébe jutott-e.

Aztán lehet kompromisszumot kötni, vagy lehet meg is nyugodnál, mert kész terve van vészhelyzetre is.

Amúgy osztom az 1-es véleményét. Nem feltétlenül kell tapsikolva támogatni, de visszahúzni sem szabad. Ha én űrhajós akarok lenni, akkor had próbáljam már meg. Lehet hülyeség, de ha miattad el sem kezdem, lehet egy életre megutállak és a kapcsolatunknak is annyi

2021. jan. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ez szélsőséges esetekben nem igaz. Tehát ha mondjuk ő drogkereskedésbe akar fogni, akkor akármennyire is szeretem, nem fogom benne támogatni, egyrészt mert mind a törvény, mind az általam sajátnak tudott erkölcsi normák, mind a lelkiismeretem ez ellen szólnának.

Bár ha úgy nézzük, "támogatni" nem feltétlenül azt jelenti, hogy mindenben egyetértünk vele. Ha valami ostobaságot akar csinálni, akkor az igazi támogatás az, ha segítünk neki elkerülni, hogy félresiklassa az életét.

2021. jan. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Na jó, röviden annyi, mert így konkrétumok nélkül tényleg furcsa az egész.


Szóval ő most áll egy több tízmilliós kiadás előtt (vadonatúj lakás, gondolhatjátok mennyibe kerülhet...), aminek egy része hitel lesz. És emiatt vállalkozóként többet kellett dolgoznia, én türelmes voltam vele, mindig azzal érvelt, hogy a "lakás miatt most meg kell húznia". Hónapok múlva lesz esedékes a hátralék megfizetése, amiből kb 15M Ft hitel lesz. Összesen a lakásprojekt áfával, garázzsal, bútorokkal, berendezésekkel stb. 70M körül fog megallni.


Én türelmes voltam vele és elfogadtam, hogy az elmúlt években emiatt nem is mentünk utazni, max hosszú hétvégékre, de egy komplett hétre nem, mert neki az sok kiesés lenne vállalkozóként.


Eddig otthonról dolgozott (vagy címekre ment autóval) és most hirtelen kitalalta, hogy venne egy 80 nm irodahelyiseget 35M forintért. Mondom hat de hónapok múlva hatalmas kiadásod lesz, miért pont most kell ezt venni? Meg egyébként az ötlet jó, de minek ekkora? Arról nem is beszélve, hogy a lakás után szeretne magának egy családi házat is venni kb 6 éven belül, tehát azért hirtelen megint ennyit kiadni. Pláne hogy az új lakást direkt úgy nézte ki, hogy legyen külön dolgozószobaja is (jelenleg a nappali lényegében a dolgozó). És nekem ezzel az a bajom, hogy az ötletet megértem, az érveket is, de egyrészt szerintem irracionális erre is költeni (valószínűleg hitellel), másrészt azt érzem, hogy a végtelenségig nem tudok vele türelmes lenni. Eddig megértettem, hogy a nyaralás alatt is dolgozni kell, hogy nem tudtunk egy hétre sem sehova sem elmenni, mert a lakásprojekt igy meg úgy, de most jönnek és jönnek az újabb kiakadaosk és azt érzem, egyszerűen sosem lesz ennek vége, és sosem fogom azt érezni, hogy tényleg annyit tenne a kapcsolatunkba, amennyit kellene, túlságosan az egyéni érdekei vannak szem előtt és semmi más. Én pedig addig nem tudom elkepzelni vele az összekoktozest, amíg ezt a munka dolgot picit nem veszi vissza, mert egyszerűen minőségi magánéletét ennyi munka mellett nehéz kivitelezni. És én tényleg évekig azt hallgattam, hogy a lakás miatt kell meghúznia a munkát, de hát most látszik, nem csak amiatt.. És egyszerűen azt érzem, nincsenek közös célok, csak az ő egyéni érdekei, céljai és döntései. Én meg valahol periférian helyezkedem el. Picit komplex téma. És támogatnom kellene őt ebben a fejlődésben, ami a vállalkozást illeti, de ha támogatom, azzal lényegében magam ellen is cselekszem, mert ugyanúgy hajtania kell ezután is, sőt ezután meg pláne... Ja és arról nem is beszélve, hogy majd új luxus autót is szeretne, jetskit, jacuzzit, stb, de ezek már a legkevesebbek.


3 éve vagyunk együtt, éppen osszekoltozes előtt pár hónappal (új lakásba költöznénk be), de őszintén, én most nagyon ki vagyok akadva és azt érzem, feleslegesen voltam vele türelmes, mert oké, a lakás projekt kis hitellel le lesz tudva, de aztán jön a többi, a minden más IS.. Önmagában jó hogy ennyire ambiciózus, de itt több tízmillió forintról van szó, és ezt kicsit túlzásnak érzem. Meg hogy a vállalkozást eddig is fejlesztette, vett milliókért új eszközöket stb, ebben támogatom is, mert fejlődni tényleg kell.. De ez az iroda nekem már sok. Meg nyilván más 1-2 milliós beruhazasrol és 35 milliósról beszélni..

2021. jan. 27. 10:33
 7/21 A kérdező kommentje:
Rólam annyit, hogy én a barátommal ellentétben alkalmazottként dolgozom egy pénzügyi cégnél, igazából anyagi gondjaim nekem sincsenek és lakasra én is gyűjtök (kiadni majd jó lesz), de mivel nem kerget a tatár, mindig annyit teszek félre, amennyit tudok, de mellette nekem a nyaralás beleférne. Tehát egyéni céljaim nekem is vannak, de nem rendelem minden fölé.. Remélem érezhető a különbség
2021. jan. 27. 10:46
 8/21 anonim ***** válasza:
16%
A férfiak követelik maguknak a tamogatást, de ha a nőnek lenne rá szüksége, akkor lapítanak.
2021. jan. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
29%
Te ezt alkalmazottkent nem ertheted. Vallalkozokent a vallalkozas a gyermeked, az az elso, nem a nyaralgatas es egyebek.
2021. jan. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Akkor érdemes elgondolkodni ezen nekem, hogy vele szeretnék-e maradni. Valószínűleg nekem kell majd döntést hoznom.
2021. jan. 27. 11:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!