Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg mindenben támogatni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg mindenben támogatni kell a párunkat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet - konkrétumok nélkül -, hogy a barátom jelenleg olyan dolgokba akar belevágni, amivel én abszolút nem tudok azonosulni, sőt egyenesen irracionálisnak tartom és nem jó lépésnek. A kapcsolatunkat nem építené, inkább hátráltatná, neki ez egy egyéni cél, amiben én nem szerepelek. De nem is ezzel a részével van gond, hanem úgy önmagában, mint egyéni cél, szerintem nem logikus. Tényleg konkrétumok nélkül nehéz erről beszélni. De valamiért azt érzem, hogy nem tudom őt abban támogatni, amit én egyrészt full nem értek meg, akkor sem, ha én lennék az ő helyében, egyszerűen nem hoznám azt a döntést meg.


Nyilván ő pedig azt érzi, én ebben őt nem támogatom, és sajnos jól is érzi. Szerinte mindenben kéne egymást támogatni. De én ebben mégsem tudom... És rossznak érzem magam emiatt.


Ti erről mit gondoltok? Ti mindenben tudjátok a párotokat támogatni?



2021. jan. 27. 10:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
57%

Én első körben leülnék vele beszélni, hátha ki tudtok alakítani egy újfajta rendszertm


Azt gondolom, hogy biztos van, akinél fontosabb, hogy a férje gazdag és sikeres legyen, mint az, hogy minőségi időt töltsenek egymàs mellett, ha te nem ilyen férfit keresel, ő pedig nem tud kompromisszumot kötni, akkor lehet, hogy jobb, ha külön utakon folytatjátok tovább.

2021. jan. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

A pasid már elvette feleségül a pénzt. Az anyagi javak ilyen mértékü hajszolása, az ilyen szintű eladósodás mind a te károdra megy. Te ennek csak a hátrányait èrzed.

Vele vagy pár évig, végig szenveded az egészet, folyamatos stresszben és feszültségben. Mert ez azzal jár. Pár év utàn talál egy másik nőt aki beleül a készbe, amit te szenvedtèl vègig, te pedig mehetsz üres kézzel.

Gondol9m az egész az ő nevén van, ha szètmentek akkor neked ebből semmi nem marad.

Én az ilyen pasitól rövid úton megvàlnèk és nèznèk plyat akinek nem istene a pénz, csak egy eszköz arra hogy boldogan èljen.

2021. jan. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

szerintem elég egyértelmű a helyzet.

kényszerhelyzet vagy hosszú távú "befektetés" (pl. munka melletti tanulás) esetén az ember kibír és beáldoz néhány évet. az egész életemet viszont biztos, hogy nem áldoznám be. itt az a fordulópont, ahol világossá vált, hogy a munka, az anyagi javak és a magánélet az ő listáján egészen máshol foglalnak helyet, mint nálad.

2021. jan. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
75%
A penz nem boldogit, legalabbis egy bizonyos szint felett. O mar tul van ezen a hataron, de meg mindig hajtja. Szerintem ez is egyfajta fuggoseg. Amikor en vallalkozo lettem, nagyon meghuztam a hatarvonalakat, hogy meg sok penzert se lepjem at a life-work balance-t. Nem attol leszek gazdagabb, hogy a nyaron 2 hetre nem tudok kimozdulni valahova. Attol szegenyebb leszek. Gyereket se tervezz vele, egy masodpercet nem fog foglalkozni veluk, mert a cegem, a cegem, a cegem.
2021. jan. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
48%

Beszéljétek át a közös céljaitokat. Ha évek óta együtt vagytok, akkor épp itt az ideje, hogy szóba kerüljön ki hogyan képzeli el a jövőjét, abban a másiknak milyen és mennyi része van, szeretnétek-e, és mikor családot alapítani, stb.

Ha jól értem hamarosan összeköltöznétek abba a lakásba, amit 100%-ban ő vett. Ilyen módon az is lehet, hogy (ha nem is jogilag), de ő a lakásprojektet is közös célnak érzi, hiszen a nyugodtabb közös életetekhez járul hozzá, a kapcsolatotok az összeköltözés által fejlődhet.


A lakás után miért szeretne családi házat is venni? A veled alapított (leendő) családotoknak?


Szerintem nem a tervekkel van baj, egyáltalán nem tűnnek irracionálisnak (különösen a dolgozószoba ötlete, nem értem az miért zavar téged, szerintem még külön jó is, ha a munka elválasztódik kicsit a magánéletetektől a közös lakásban, amire úgy érzem esetetekben nagy szükség van), hanem azzal, hogy te valamiért nem tudsz bízni abban, hogy ezek mögött a célok mögött a párodban a minél jobb közös élet motivációja áll. Gondolkozz el, hogy miért lehet ez, és beszélgess róla a pároddal is.

Nem kell visszahúznod, de jelezned kell, hogy hiába szereted, és vagy biztos támasza, szükséged van rá neked is és a kapcsolatotoknak is, hogy azzal is törődjön. Ez nem pénzt hoz, de ugyanúgy csak akkor fog jól működni, ha ápoljátok, törődtök vele, menedzselitek.

2021. jan. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
49%

Ilyen emberrel nem lehet jövőt építeni.

Az ilyennek nem feleség kell hanem alkalmi plàzapicsàk, fizetett krvàk, akik lerendezik az igényeit.

Feleség, gyerek, család az mind tizedrangú lesz a pènz mellett.

2021. jan. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Én marhaságnak tartom ezt a mindenben támogatni kell a párunkat című dolgot. Mindenben támogatni kell, ami rád abszolút nincs kihatással. Minden mást, ami kihatással van rád, mérlegelni kell, támogatni akarod-, és tudod-e, illetve, ha áldozatot kell hozni, akkor az az áldozat megéri-e, illetve mennyi áldozatot vagy hajlandó meghozni.

Én biztosan nem építenék egy olyan emberre, aki nem fektet energiát a kapcsolatunkba, mert csak az anyagi javakat hajszolja, és én örök második vagyok. Ti valami egészen mást gondoltok a világról, másra vágytok. Egyikőtök sem lesz ettől jobb vagy rosszabb, de nem vagytok egymáshoz valók.

2021. jan. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
A vállalkozóknak ilyen az életük. Tényleg van, akinél egyensúlyban van a munka és a magánélet, de sokaknak lehet csábító az, hogy magadnak osztod be az idődet és pénzedet. Ha nem dolgozol egy hetet, az nem szabadság, hanem bevételkiesés. Van akinek fontosabb az, mint egy korábbi válaszolónak is, hogy minőségi ideje legyen a családjával. Van akinek meg semmi sem elég. Ha elér egy célt, akkor még több kell. A te párod is ilyen és megértem, hogy pár évig ki lehet így húzni, de egy életen át nem. Legalábbis nem két ilyen embernek. Olyanoknál működhet, ahol a pár mindkét tagja ennyire ambíciózus és elég nekik, ha minden nap alvás előtt egy órát találkoznak.
2021. jan. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szerintem is le kell ülni komolyan beszélni erről. Ha együtt terveztek a jövőt illetoen, akkor bizony az ilyen mértékű pénzügyi kiadásoknak közös döntésnek kell lenniük.

Tehát, el kell mondani a véleményedet. Nem csak a pénzt illetoen, de át kéne beszélnek, mit vártok a jövőtől, hogy képzelitek a mindennapokat az elkovetkezo pár évben. Mert az oké hogy szeretitek egymást, 3 év van mogottetek, de lehet teljesen más céljaitok vannak.

Igenis mond el neki, hogy te nem úgy képzeled el a jövőt, hogy mindig munka van, és se nyaralás, se semmi.


Mikor mi osszekoltoztunk a férjemmel, o vállalkozó volt, szintén az volt, hogy hiába volt este 9, meg mindig telefonált, ügyintézett, jóformán csak vacsorakor beszéltünk, de akkor is volt, hogy közben csörgött a telefon. Persze hogy rosszul éreztem magam, mert előtte heti egyszer találkoztunk a nagy távolság miatt, plusz naponta beszéltünk telefonon, és úgy éreztem, osszekoltozes előtt több időt szánunk egymásra, ráadásul én vittem a háztartást, mert ő épp belerazodott a munkába az új helyen.


Szóltam is a páromnak, hogy én nem így képzelem a mindennapokat, hogy így nem vagyok boldog, atbeszeltuk, mi hiányzik, mit tudnánk tenni, hogy megtaláljuk az egyensúlyt. Szerencsére a férjem megerto és neki is érdeke volt, hogy jól érezzük magunkat együtt, találtunk is közös megoldást.

2021. jan. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem itt elválnak az útjaitok.

Tudom, mit beszélek, legjobb barátnőm átélt a férje mellett dolgokat. Még a pénz hajszolása (a nem nyaralás, még nászútra sem mentek, egy hétvégére sem, mert az üzletet nem lehet ott hagyni), ez volt még a kisebb baj.

A nagyobb baj akkor jött, amikor elkezdett mindenükre (lakás, iroda, üzlethelyiség) jelzálogot tetetni, mert kellett az újabb pár tíz milla az újabb bomba üzlethez.

A vicces az (lenne, ha lenne kedvünk röhögni rajta), hogy bár kifelé ők jómódúak, de bevallottan soha nem érezte anyagi biztonságban magát/magukat, és soha nem élt ténylegesen olyan életnívón, mint ahogyan egy hozzá hasonló kaliberű férfi mellett élhetett volna.

Gondold át, nehogy megbánd.

2021. jan. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!