Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek mi lenne a helyes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés
Igazábol a párommal már nagyon régóta együtt vagyunk és tervezzük a közös jövőt,családalapitás,házasság stb.De én el vagyok bizonytalanodva mármint nagyon szeretnék már családot alapitani de ő még nem most akar hanem majd 10 év mulva ha sikerül,de én addig nem akarok várni,de nem csak ezzel van a baj hanem én már ezt az egészet nem akarom vele,nem érzem jól magam vele,persze ugy teszek mintha igen de ez valójában nem igaz,megjátszom magam.Szeretnék vele szakitani de nem tudom vagy inkább nem akarom meg tenni mert nagyon sok jót tett értem és mindig ki tartott mellettem és nem akarok neki csalódást és fájdalmat okozni de én ebben az egészben ugy érzem teljesen tönkre fogok menni.nem tudom mit csináljak.
2021. febr. 23. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szakíts.
2021. febr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Elmondom az én történetem. Fiatal friss diplomás nőként keveredtem össze egy férfivel, akinek csak érettségije volt meg okj-ja. Emberileg viszont verte a nagy átlagot, intelligens is volt. Egy ótvar munkahelyen gürizet, ami szép lassan kezdte megölni a lelkét. Én ezt láttam a kapcsolatunk alatt és akkor feltettem a nagy kérdést, ha semmi nem számítana akkor mit dolgozna ehelyett? Ő mondott egy munkát amihez diploma kellett. Az is kiderült, hogy ő olyan környezetből jött, ahol soha nem támogatták a tanulásban. A szülei sem voltak értelmiségiek és úgy gondolták a fiúknak nem menne az egyetem csak kidobott pénz. A szakközépbe is olyan barátai voltak, akiknél nem volt menő a továbbképzés.

De láttam, hogy meg tudja tenni, van esze, van kitartása, és nála hülyébbek is szeretek már diplomát, ő meg még szeretné is szakmáját, nemcsak rugdosnák a szülők, hogy legyen egy diploma csak azértis.

Így a következő és első nagy beszélgetésben én bevállaltam, hogy X összeget ha összegyűjt, mondjon fel a munkahelyén, jelentkezzen a szakra, és menjen tanulni, én segítek neki. Végül el is ment egyetemre. Kivirult, felszabadult, nagyon bejött neki ez az élet.

A bibi akkor jött amikor másik szakról egy közös csoportfeladat miatt megismert egy lányt, akivel első perctől megvolt az összhang és a szikra. Még magának sem akarta beismerni a dolgot, mert a hála és hűség hozzám kötötte. De mégsem tudott már úgy állni hozzám mint régen. Én észrevettem a bajt, de nem tudtam vele ezt megbeszélni. Így elkezdtem kérdezősködni szaktársaitól mire összeraktam a képet. Egyszer találkoztunk így 3-an is, akkor láttam saját szememmel is, hogy ez tényleg szerelem. És hosszas vívódás után döntöttem .

A 2. nagy beszélgetésünk az hármasban zajlott. Én kiterítettem a lapjaim, és elég nyomott volt a hangulat de meg kellett beszélnünk a dolgot. Láttam hogy néznek egymásra, tudtam én vagyok az akadály. Én végül a korrektség jegyében minden "hiszti" és "dráma" nélkül lemondtam a kapcsolatról, hogy ők boldogok lehessenek. És azok is. A mai napig. Van két szép gyerekük is, és a mai napig számíthatok az exemre, ha baj van.


Egyesek azt mondják, hogy kihasznált. Ez külső szemmel tényleg annak látszik. De egyrészt a szerelmet nem lehet írányítani, ezt elismerem, másrészt, nagyon rossz volt együtt lennünk, amikor már csak fél szívvel volt a kapcsolatunkban. Én ugyanúgy szenvedtem, tudtam hogy baj van de de nem tudtam tenni semmit az hogy jobb legyen. Megkönnyebülés volt a továbblépés, és az érzés, hogy minden a helyére került.


Ha most megint ugyanott lennék, és tudnám a kapcsolatunk kimenetelét, akkor is így döntenék. Vállalnám. A kapcsolatot nem bánom. Azt, hogy támogattam a továbblépésben azt meg a legkevésbbé. És most, hogy látom tényleg élete szerelmét találta meg utánam, már azt sem bánom, hogy vége lett a kapcsolatunknak. Ezeknek a dolgoknak így kellett történie. Nem haragszom rá, örülök, hogy az az ember lett akivé vállni akart.


Kérdező: azzal nem hálálod meg a párodnak a sok jót, ha csak kitartasz mellette. Ugyanúgy el fog romlani minden, ugyanúgy nem kapja meg a szeretet tőled, és mindketten csak leépültök.

Joga van tisztán látni, és mindkettőtöknek joga van a boldogsághoz. Te a meglétedhez kötöd ezt a fogalmat pedig ez nem ilyen egyszerű! Ez önmagában nem ad boldogságot, mert egy érző lény vagy és nem bútordarab.

Ha tényleg támogató, akkor erre is találni fogtok megoldást. De csak a háláért ne menj tönkre. Neki is joga van egy szerető társhoz, és te egyenlőre foglalod a helyet.

2021. febr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha én szakítanák vele nem jönne össze mással..
2021. febr. 23. 10:45
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
De összejönne.
2021. febr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem,jól ismerem nem jönne össze és ezt ki is jelentette.
2021. febr. 23. 11:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

AZ, hogy kijelentette, semmit nem jelent.

Tizenévesen, amikor az első szerelmével szakít, a legtöbb kamasz azt képzeli, soha többé senkibe nem tud már szerelmes lenni.

Aztán mégis szerelmes lesz, néha egészen hamar. Az ember, pláne fiatalon már csak ilyen.

2021. febr. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az élet kiszámíthatatlan. Gondolj arra, hogy már nem szereted, avagy nem úgy szereted ahogy megérdemelné. Komolyan csak ennyit érdemel? Vagy te, csak ennyit érdemlesz? Fiatal vagy még ahhoz, hogy “eltemesd” magad , a szó átvitt értelmében. Itt az ideje élni, és haladni. Fejlődni! Ha érzed és tudod, hogy ez nem jó, akkor változtass! Az életben egyetlen ellenfeled, saját magad. Győzd le! Tedd meg amit a szíved diktál. Egy életed van.
2021. febr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy tényleg nem szereted, vagy csak lapossá vált a kapcsolat. Tedd fel magadnak a kérdést. Tudnál élni nélküle? Akarnál élni nélküle? Ha ő szakításkor nem akar többet látni, el kell fogadnod. Meg tudnál azzal bírkózni ha soha többé nem láthatod?
2021. febr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tényleg nem szeretem őt,részemről csak megszokásból vagyunk együtt.
2021. febr. 23. 15:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Szakítani kell. Ne halálod után jöjj rá, hogy évtizedek pitenciálját hagytad nem előjönni.
2021. febr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!