Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megcsalhatott? Mi a helyes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megcsalhatott? Mi a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves kapcsolatom, tavaly júniusban az 5. évfordulónkon eljegyeztem és igent mondott.

Kiderült, hogy a hátam mögött kb. fél hónapja telefonált és 2x találkozott egy nála 25 évvel idősebb palival. Mindenki figyelmeztette, hogy ebből baj lesz. Beismerte, hogy találkoztak 2x, beszélgettek, semmi nem történt és hogy ez a pali befolyásolta ő pedig naív volt. Jelenleg annyira emészti ez az egész, hogy korházba is került, fél, hogy elhagyom.


Én nagyon szeretem, és sajnálom őt, mert látom, hogy őszintén sajnálja!


Nem tudok neki hinni, és azt vallom, hogy ha először ezt most megtette, később is megteszi.


A másik oldalról pedig azt érzem, hogy vétek lenne eldobni több mint 5 évet.


Érett felnőtt tanácsokat várok!


29F - 27N


2020. febr. 24. 10:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Akkor gondolkozz te is érett felnőtt fejjel.

Először azt hittem, hogy egy 18 éves lányról irsz.


27 évesen csak beszélgettek...

Emiatt kórházba került...

Naiv volt , ahhha...


De ha igaz, hogy naiv volt akkor legközelebb is naiv lesz.


Én dobnam.

2020. febr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Tisztáznám vele hogy az illető iránt mit érez, mit mozgatott meg benne, akár szakemberrel (párterápia) szerintem pár beszélgetést megérne.
2020. febr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Tanács nincs. Azt érzed, hogy ez bármikor újra megtörténhet, vagy több is, akkor nincs bizalom. Bizalom nélkül meg egy kapcsolat nagyon keserves tud lenni.

Ezt magadnak kell végig gondolni. Úgy döntesz maradtok együtt, ezt soha többé ne vágd a fejéhez, szétrombold vele az egészet.

2020. febr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ezért nem tudok hinni neki, mert nem tudom, hogy történt e több is. Nem tudom, hogy tudnám kiszedni belőle, mert a higgadtág és szép szavak nem segítenek.
2020. febr. 24. 10:34
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs jelentősége, hogy mi történt! Az, hogy mással találkozott már önmagában aggasztó egy kapcsolatban, nyílván oka volt! Nem biztos, hogy érdemes egy életet alapozni egy ilyen kapcsolatra, ha már alapjaiban nem stabíl! Főleg ha ennyire befolyásolható a hölgy!
2020. febr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Igazatok van, köszönöm, hogy időt szántatok rám és a helyes út felé tereltetek!
2020. febr. 24. 10:53
 7/20 anonim ***** válasza:
67%

Az nem megcsalás, hogy a társad elbeszélgetett egy másik férfival kétszer. A párkapcsolat nem börtön, hogy onnantól kezdve szóba se lehetne állni senkivel, aki a másik nemhez tartozik. Szóval itt nem az a kérdés, hogy megbocsátasz-e, mert amit csinált az nem igazán bűn, ráadásul még mélyen meg is bánta. (Nekem férfiként van tartós női barátom, aki férjnél van, jókat beszélgetünk, s ennek nincsen negatív erkölcsi vonzata.) Nincs tehát miért megbocsátani. Nem sértette meg a hűséget. De ha bűnnek tartod, gondolj bele, hogy te elvárnád-e tőle, hogy megbocsásson azért később, hogyha valamilyen indíttatásból később kétszer találkozol egy nővel. Szerintem valószínűleg igen. A megbocsátás fontos erény, és nem is annyira nehéz gyakorolni, ha a másik fél őszinte megbánása előzi meg. A megbocsátás a szeretetből fakad, így most azt ajánlom, nyisd ki a szíved felé, erre van szüksége, s mivel érezni fogja, hogy a megbocsátásod szívből jön, minden eddiginél jobban fog szeretni téged.


Egyébként én a saját környezetemből ismerek olyan házaspárt, amelyben a feleség ténylegesen megcsalta a férjét, el is költözött a szeretőjéhez pár hónapra, de a férj megbocsátott, visszafogadta, s azóta boldogan élnek, már két kamasz gyerekük van. Ehhez képest amit a társad csinált az semmiség.

2020. febr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Érdemes volna tisztázni azt, hogy milyen célból történt a beszélgetés, nyilván nem mindegy az, hogy azért kommunikál valakivel, mert kifele tekint a kapcsolatból és vár egy jobb lehetőségre az új "leendő partner" személyében.


Az is lehet, hogy így volt, ahogy leírtam, viszont még időben rájött arra, hogy hülyeséget csinált, hiszen tettek nem követték az ismerkedést.

Az sem mindegy, hogy ki miatt szakadt meg az Ő találkozójuk, azért mert hülyének nézte a pasi és erre rájött vagy azért, mert Ő jött rá arra, hogy hülyeséget csinál és lojális akar lenni hozzád.


Amennyiben tényleg csak beszélgetés történt, azon mi olyan emésztő, hogy kórházba kerüljön? Hiszen nem csalt meg.

2020. febr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én ezért javasoltam a párkapcsolati szakértőt, hogy az ő vezetésével történjen a beszélgetés.
2020. febr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Azt mondta nekem, hogy vonzódik hozzá. Majd miután kiderült, hogy ez a férfi csak a testét akarta, beismerte, hogy hülyeség volt és elszúrta, valamint még azt is hozza fűzte, hogy nem tudna elhagyni. Én vezető beosztásban dolgozok, de soha nem adtam meg neki az anyagi kényelmet, nem akartam, hogy ez legyen a motiváló erő, türelmet, figyelmet, támogatást és szeretetet adtam neki, nagyon sokat, valamint biztonságot. Mi nem igazán veszekedtünk talán soha és ilyen meg pláne nem fordult elő! Azért nem tudok neki hinni, mert ismerem már annyira, hogy tudjam mikor hazudik, ez az egész bohóckodást is tudtam és vártam arra, hogy mikor mondja el. Nem mondta el, csak amikor mondtam neki, hogy az pragmatikus, ha leülünk és megbeszéljük és eldöntjük ki-mit akar. Egy őszinte beszélgetés még ha fáj is haragot nem szülhet bennem.
2020. febr. 24. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!